Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: imieniny abp. Władysława Ziółka i bp. Ireneusza Pękalskiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tradycyjnie, pod koniec czerwca, gdy w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Władysława i św. Ireneusza, którzy są patronami arcybiskupa seniora Władysława Ziółka i biskupa Ireneusza Pękalskiego, w domu biskupów łódzkich odbyło się spotkanie imieninowe.

Zwracając się do solenizantów, kard. Ryś powiedział - jest takie bogactwo tych patronów, że nie wiadomo do którego się odwołać. Odwołam się do św. Jana Chrzciciela. Bardzo wszystkim – niezależnie od imienia, które noszą –życzę, by w waszym życiu były prawdziwe słowa św. Jana Chrzciciela – trzeba, aby On wzrastał, a ja żebym się umniejszał. Życzę również byście wszyscy zasłużyli na to miano, które Jan otrzymał w Ewangelii, by być przyjacielem Oblubieńca. To bardzo piękne określenie, gdy ktoś zostaje nazwany przyjacielem! Wszystkiego najlepszego! – mówił kard. Grzegorz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zebrani odśpiewali tradycyjne „Plurimos Annos”, a w odpowiedzi na życzenia metropolity łódzkiego głos zabrał ks. prof. Jan Wolski, który dziękując za życzliwość i otwartość kard. Grzegorza, wskazał na to, że podobnie jak Chrystus - Oblubieniec dba o Kościół – swoją Oblubienicę, tak metropolita łódzki dba o swoją diecezję.

W dzisiejszych imieninach kurialnych uczestniczyli przedstawiciele Kościoła Łódzkiego: kapłani, siostry zakonne oraz wierni świeccy pracujący w instytucjach kurialnych. Spotkanie zakończyły życzenia składane indywidualnie przez zebranych.

2024-06-18 12:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Władza Chrystusa jest władzą przebaczenia i pokoju

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Jezus Chrystus Król, Maryja Królowa prezentują nam się w kontraście do smoka. Władza Jezusa Chrystusa jest władzą tego, który wybrał prostotę, ubóstwo, słabość, postać niewolnika - mówił abp Ryś. 

CZYTAJ DALEJ

Co wolicie: życie w pałacach bez Boga, w grzechu i samotności, czy też proste życie z Jezusem, ale pełne miłości i szczęścia?

2024-07-20 09:08

[ TEMATY ]

oaza

Archiwum

W piątek, 19 lipca 2024 roku Bp Andrzej Przybylski odwiedził młodzież przebywającą na rekolekcjach oazowych.

Pierwszym miejscem spotkania była Ochotnica Dolna Młynne, gdzie pod duchową opieką Ks. Adama Polaka, moderatora Ruchu „Światło-Życie” archidiecezji częstochowskiej swoje rekolekcje odbywa grupa blisko 30 młodych. Bp Andrzej przewodniczył mszy świętej w miejscowym kościele. W homilii nawiązał do tajemnicy, którą tego dnia młodzi rozważali, czy tajemnicy Bożego Narodzenia. „W przyjściu Jezusa na świat jest jakiś paradoks – mówił kaznodzieja – Kiedy Bóg się rodzi zewnętrzne okoliczności są fatalne, brak miejsca dla Maryi, szopa, żłób, zimno i bieda, a jednak jest tam mnóstwo światła, miłości, pokoju i radości.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: papież przyjął moją rezygnację i poprosił o pełnienie obowiązków do mianowania następcy

2024-07-20 16:46

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski, który złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, poinformował w liście do wiernych, że papież ją przyjął, prosząc jednocześnie, aby nadal sprawował tę funkcję do czasu mianowania następcy.

Zgodnie z przepisami kościelnymi, gdy ordynariusz diecezji osiągnie 75 lat - wiek emerytalny, składa na ręce papieża rezygnację z pełnionego urzędu, a na jego miejsce mianowany jest nowy. Papież może też zdecydować o przedłużeniu posługi metropolity, pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Abp Jędraszewski 24 lipca skończy 75 lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję