Reklama

Aspekty

Relikwie św. Maksymiliana Kolbe zainstalowano w Strzegowie

W kościele św. Antoniego w Strzegowie, w ramach odpustu 16 czerwca, zainstalowano relikwie św. Maksymiliana M. Kolbe.

[ TEMATY ]

relikwie

św. Maksymilian Maria Kolbe

Misja 47

Parafia św. Antoniego w Strzegowie

www.maksymilian-misja47.pl

Relikwie zainstalowano w ramach odpustu parafialnego

Relikwie zainstalowano w ramach odpustu parafialnego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie poprzedziło Triduum o św. Maksymilianie, które poprowadził ks. Piotr Wadowski z parafii pw. Trójcy Świętej w Gubinie. Kapłan od kilku lat dokładnie zgłębia życie o. Kolbe i jego pobyt w obozie Stalag III B Amtitz w dzisiejszych Gębicach. Jak mówi, od tej pory w każdą środę po Mszy św. w kościele w Strzegowie, będą odmawiane modlitwy za wstawiennictwem św. Maksymiliana, za rodziny, a szczególnie ojców w Dekanacie Gubin, ale również w całej diecezji. 

Ojciec Kolbe przebywał w obozie Stalag III B Amtitz w dzisiejszych Gębicach 85 lat temu. By upamiętnić ten jubileusz na cały rok zaplanowano różne wydarzenia.  - 20 lipca o. Maksymilian zostanie ogłoszony patronem Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie dekanatu i zostaną zainstalowane jego relikwie w Wężyskach. Przyjadą bracia strażacy z Niepokalanowa. 21 września spotkamy się w Gębicach z okazji przybycia o. Kolbego do obozu, co miało miejsce 24 września 1939 r. Odbędzie się II pielgrzymka piesza z Bieżyc do Gębic, a później Msza św., a także zasadzenie dębów pamięci, modlitwa za rodziny, występy muzyczne i festyn rodzinny – Miasteczko Ojcowskie. Powstaje także okolicznościowy medal w kapslu z blistrem informacyjnym, przygotowywana jest gra terenowa dla szkół, turystów i pielgrzymów, książeczka-opowiadanie dla dzieci oraz mapa turystyczna pielgrzyma „Maksymilian Misja 47 – Gębice i okolice”. Szczegóły i wszystkie wydarzenia na naszej stronie – informuje ks. Piotr.


Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-06-18 13:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie św. Ojca Pio w Trzcińsku-Zdroju

Niedziela szczecińsko-kamieńska 2/2013, str. 7

[ TEMATY ]

O. Pio

relikwie

Ks. Robert Gołębiowski

Uroczyste poświęcenie i przekazanie relikwii św. o. Pio parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju

Uroczyste poświęcenie i przekazanie relikwii św. o. Pio parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju

Święci są dla każdego człowieka wspaniałym wzorem życia wiernego Bogu i oddanego na służbę bliźniemu. To oni udowodnili, że można przez życie doczesne przejść godnie, będąc człowiekiem pełnym najwyższych wartości i zasad. Stali się orędownikami i drogowskazami na naszej drodze dążenia do świętości. Pozostawione po nich relikwie przypominają o ich niezłomnej postawie, pobudzają do modlitwy i naśladowania w życiu codziennym. Taki piękny wzór otrzymała wspólnota wiernych z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju w postaci relikwii św. o. Pio.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Myrny Nazzour: olej wydzielał się z mojego ciała w czasie wyznaczonym przez Jezusa

2024-07-19 21:13

[ TEMATY ]

świadectwo

Myrna Nazzour

Małgorzata Cichoń

Myrna Nazzour - mistyczka i stygmatyczka

Myrna Nazzour - mistyczka i stygmatyczka

To było blisko dziesięć lat temu – w 2014 roku – kiedy poznałam Myrnę Nazzour i jej męża Nicolasa. To od nich bezpośrednio usłyszałam historię ich życia. Zachwyciła mnie ich normalność, zwyczajność… Nazzourowie, małżonkowie wówczas z trzydziestoletnim stażem, zwyczajnie się kochali. Widać to było chociażby w ich spojrzeniu, gestach czy słowach. Z wielką miłością mówili także o swoich dzieciach czy wnukach.

CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!: "Kobiety do zadań specjalnych"

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymujemy na Jasną Górę

2024-07-20 19:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zielona Góra

Julia A. Lewandowska

Grupę św. Jakuba na Jasną Górę wprowadził bp Henryk Wejman

Grupę św. Jakuba na Jasną Górę wprowadził bp Henryk Wejman

W okresie wakacyjnym diecezja zielonogórsko-gorzowska organizuje kilka pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Kiedy i skąd wyruszą? Dlaczego warto pielgrzymować?

Tradycja organizowania pieszych pielgrzymek do Częstochowy sięga w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej pielgrzymi z naszej diecezji brali udział głównie w pielgrzymce warszawskiej. Jednak rosnąca liczba jej uczestników i związane z tym trudności organizacyjne spowodowały, że organizatorzy zaproponowali duszpasterzom z różnych części Polski organizowanie własnych pielgrzymek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję