Reklama

Wiadomości

Prezydent: "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy

"Pracodawca Przyjazny Pracownikom" to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy, za stwarzanie takich warunków w zakładzie, że pracownik ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się dobrze - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia statuetek w XVI edycji konkursu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów w XVI edycji Konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", która odbyła się we wtorek w Warszawie prezydent podkreślił, że żadne państwo nie rozwinie się na niewolniczej pracy społeczeństwa.

"Państwo może się rzeczywiście rozwinąć tylko i wyłącznie na realizacji dobra wspólnego przez wszystkich, z głębokim poczuciem tego, że przyczyniają się swoją pracą nie tylko do utrzymania własnej rodziny, ale także do budowania wielkiej wspólnoty" - mówił.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Według Dudy także pracodawcy potrzebują świadomości, że nie tylko budują zysk i zamożność firmy, ale że pracownicy są ze swojej pracy zadowoleni. "Będą wtedy pracowali wydajniej, będą pracowali lepiej. Ludzie mają pracować bezpieczniej, w godnych warunkach, żeby chętnie przychodzili do pracy, a nie budzili się rano ze wstrząsem, że muszą znowu iść do roboty" - zaznaczył.

Reklama

Zdaniem prezydenta przestrzeganie prawa i dialog między pracodawcą i pracownikiem to podstawa społecznej gospodarki rynkowej.

"Ta nagroda jest nagrodą za to wszystko: za (...) dobrze prowadzony dialog społeczny, za wzorcowo przestrzegane warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, za wzorcowo przestrzegane warunki prawa pracy (...), za godne traktowanie pracowników w każdym calu, za stwarzanie takich warunków w zakładzie pracy, że pracownik przychodzi i ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się godnie i dobrze" - wyjaśnił.(PAP)

Autorki: Iwona Żurek, Karolina Kropiwiec

iżu/ kkr/ mark/ mhr/

2024-06-18 13:36

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagrodzony medalem

Niedziela legnicka 44/2013, str. 2

[ TEMATY ]

nagroda

Ks. Piotr Nowosielski

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Legnicy 16 października wśród nagrodzonych znalazł się m.in. ks. prof. dr hab. Bogusław Drożdż, dyrektor Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego

Diecezjalne Centrum Edukacyjne (DCE) jest niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli, zwłaszcza nauczycieli religii wszystkich typów szkół. Ośrodek działa na obszarze województwa dolnośląskiego, a szczególnie diecezji legnickiej. Organem prowadzącym jest Biskup legnicki, który powołał placówkę do istnienia 6 września 2002 r. Dolnośląski Kurator Oświaty wpisał DCE do rejestru niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli 22 grudnia 2003 r.

CZYTAJ DALEJ

Co wolicie: życie w pałacach bez Boga, w grzechu i samotności, czy też proste życie z Jezusem, ale pełne miłości i szczęścia?

2024-07-20 09:08

[ TEMATY ]

oaza

Archiwum

W piątek, 19 lipca 2024 roku Bp Andrzej Przybylski odwiedził młodzież przebywającą na rekolekcjach oazowych.

Pierwszym miejscem spotkania była Ochotnica Dolna Młynne, gdzie pod duchową opieką Ks. Adama Polaka, moderatora Ruchu „Światło-Życie” archidiecezji częstochowskiej swoje rekolekcje odbywa grupa blisko 30 młodych. Bp Andrzej przewodniczył mszy świętej w miejscowym kościele. W homilii nawiązał do tajemnicy, którą tego dnia młodzi rozważali, czy tajemnicy Bożego Narodzenia. „W przyjściu Jezusa na świat jest jakiś paradoks – mówił kaznodzieja – Kiedy Bóg się rodzi zewnętrzne okoliczności są fatalne, brak miejsca dla Maryi, szopa, żłób, zimno i bieda, a jednak jest tam mnóstwo światła, miłości, pokoju i radości.

CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z Ojcem: Posługa Arcybiskupa

2024-07-20 12:06

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

abp Depo

abp Wacłaaw Depo

BP KEP

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję