Reklama

Niedziela Legnicka

Akcja Katolicka w Krzeszowie

Niedziela legnicka 21/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Franciszek Kwaśniak

Akcja Katolicka Diecezji Legnickiej 4 maja odbyła swoją doroczną pielgrzymkę do Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Spotkanie rozpoczęło się w bazylice Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. prof. dr hab. Jan Klinkowski, asystent kościelny Akcji Katolickiej. W koncelebrze stanął ks. Aleksander Siemiński, przyjaciel Akcji Katolickiej jednocześnie asystent Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze.

Reklama

Ks. Jan Klinkowski w homilii rozważył temat modlitwy. Jak zaznaczył, jest ona rozmową z Bogiem. Każdy rodzaj modlitwy, indywidualny czy wspólnotowy, powinien przebiegać z pełną uwagą i nabożeństwem. We wspólnocie powinna charakteryzować się jednomyślnością, tak jak jednomyślnie trwali na modlitwie wraz z Maryją uczniowie zgromadzeni w Wieczerniku. Modlitwa to bycie z Bogiem, a bycie z Bogiem tu na ziemi, to nasza nadzieja na życie wieczne.

Po Mszy św. uczestnicy udali się na dalsze świętowanie. Akcja Katolicka co roku z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, stara się ten dzień przeżyć w duchu patriotycznym. Dlatego też podczas tych spotkań nie zapomniano o pieśni patriotycznej i żołnierskiej. W przygotowanie uroczystości zaangażował się zespół Akcji Katolickiej z Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z Gwizdanowa pod przewodnictwem Adama Zarzyckiego. W śpiew pieśni patriotycznej, żołnierskiej i kościelnej przy akompaniamencie naszych przyjaciół z Gwizdanowa włączyli się wszyscy uczestnicy uroczystości. W spotkaniu wzięło udział blisko 100 osób z całej diecezji. Oprócz członków, sympatyków Akcji Katolickiej i ich rodzin, mieliśmy zaszczyt gościć: Poseł RP Marzenę Machałek, dyrektor biura senator Doroty Czudowskiej Ewę Szymańską oraz Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Legnickiej na czele z prezesem Janem Zimrozem.

W czasie naszego spotkania w Krzeszowie odbywał się 20. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Prezes Jan Zimroz podziękował organizatorom spotkania za przygotowanie uroczystości: POAK z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Kamiennej Góry za zaopatrzenie i obsługę żywnościową, POAK z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Legnicy za zorganizowanie autokaru oraz pomoc techniczną, POAK z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Legnicy za obsługę techniczną uroczystości oraz POAK z parafii w Gwizdanowie za akompaniament i prowadzenie śpiewu podczas spotkania.

2013-05-21 15:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Razem dla Boga i człowieka

Niedziela lubelska 4/2019, str. II

[ TEMATY ]

Caritas

Akcja Katolicka

Ewa Kamińska

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Rejowca Osady

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z Rejowca Osady

Weronika Gawlik (darczyńca regularny), Wojciech Kowalczyk (wolontariusz), br. Krzysztof i br. Piotr z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (przyjaciele Caritas), Małgorzata Oroń z Radia Plus (dziennikarz) oraz Grupa Ochrony Biznesu (firma odpowiedzialna społecznie) zostali nagrodzeni za troskę, jaką otaczają osoby potrzebujące w 2018 r. Wręczenie nagród odbyło się podczas VI Gali Darczyńców Caritas. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. przedstawiciele władz i instytucji państwowych i samorządowych, wolontariusze, sympatycy i darczyńcy Caritas oraz członkowie Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej, którzy podczas gali podsumowali rok swojej pracy.

CZYTAJ DALEJ

Tau: znasz ten stan, gdy nie czujesz już nic?

2021-09-28 09:32

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

fb.com/tau.bozon

Znasz ten stan? Kiedy patrzysz na świat i nie czujesz już nic. Widzisz niesamowity film, słyszysz genialny kawałek, jesteś w pięknym miejscu, a wokół Ciebie dzieją się różne rzeczy. Nie czujesz nic. Absolutnie nic. - zaczyna swój najnowszy wpis Tau.

Jak czytamy w dalszej cześci postu znanego rapera:

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Kapłaństwo nie jest za zasługi

2021-09-28 12:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Sześciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło szatę duchowną podczas uroczystej mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję