Reklama

II Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Spotkamy się w sobotę 7 czerwca. Mszy św. na wałach jasnogórskich przewodniczyć będzie bp Józef Zawitkowski z Łowicza. Swój udział zapowiedział także abp Wacław Depo, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca.

Nasza pielgrzymka, po zatwierdzeniu Statutu Żywego Różańca przez Konferencję Episkopatu Polski i odrodzeniu ogólnopolskiej struktury, jednoczy ogromną armię ludzi modlących się codziennie na Różańcu, należących do Żywego Różańca w poszczególnych parafiach i diecezjach w Polsce. Pokazała to ubiegłoroczna pierwsza pielgrzymka, na którą przybyło ponad 15 tys. osób ze wszystkich diecezji w Polsce.

W tym roku będziemy dziękować Bogu za największego promotora Różańca, którym był św. Jan Paweł II.

Reklama

Jako wspólnota Żywego Różańca w Polsce uroczyście włączymy się w Wielką Nowennę Fatimską, zawierzając się osobiście Matce Bożej przed 100-leciem Jej objawień w Fatimie.Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmują moderatorzy diecezjalni (do 28 maja br.).

Program pielgrzymki

9.30-9.50 – program słowno-muzyczny o Janie Pawle II – diec. warszawsko-praska, ks. Roman Kot

Reklama

9.50 – śpiew, nauka „Hymnu Żywego Różańca” (zespół ks. Zbigniewa Łuczaka)

10.00 – powitanie pielgrzymów i słowo ks. Szymona Muchy, krajowego moderatora ŻR

10.20 – wprowadzenie w temat pielgrzymki – o. Stanisław Przepierski OP; świadectwo nt. Różańca św. Maksymiliana Kolbego – ks. Jacek Pędziwiatr

10.40 – spotkanie z Redakcją „Różańca” i z przedstawicielami Papieskich Dzieł Misyjnych

11.00 – Różaniec (ks. Marian Kopko, diec. legnicka)

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego

Liturgia – diec. szczecińsko-kamieńska, ks. Henryk Silko

Podziękowanie – ks. Gerard Gromowski, diec. toruńskaWłączenie się w Wielką Nowennę Fatimską poprzez Akt osobistego zawierzenia się Matce Bożej Żywego Różańca (wypowiedziany wspólnie)Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w apostolstwo różańcowe.

W imieniu organizatorów –
ks. Szymon Mucha
krajowy moderator Żywego Różańca

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję