Reklama

Matka Boża naszą Wspomożycielką

Wielbi dusza moja Pana, bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.
Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia.

Maryja została ustanowiona przez Boga Wspomożycielką ludu chrześcijańskiego. Chwała i wielki kult Matki Bożej rozszerzyły się na całej ziemi i na wszystkie narody. Pomoc Maryi obejmuje wszystkie czasy, miejsca i ludzi. Pokolenia doznają Bożej łaski dzięki Jej nieustającemu wstawiennictwu. To cudowne dobrodziejstwo jest pomocą i opieką, którą Maryja obdarza nas w codziennej wędrówce naszego ziemskiego życia. Dzieci, dorośli, zdrowi, chorzy, bogaci, biedni, samotni, szczęśliwi i nieszczęśliwi – błagają, dziękują, wierząc w moc Błogosławionej między niewiastami. „Do Ciebie się uciekamy, o Maryjo!”– śpiewamy, wołamy, szepczemy w chwilach załamania, nieszczęścia, tragedii, zwątpienia, w beznadziejnych z ludzkiego punktu widzenia sytuacjach. Z tym przesłaniem zwracamy się do dzieci szkół podstawowych, które chciałyby podziękować i prosić Maryję o pomoc w różnych trudnych sytuacjach.

Reklama

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Matka Boża naszą Wspomożycielką”. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na duchowe piękno Maryi, zapoznanie z rolą Maryi w Bożym planie Zbawienia oraz możliwość wyrażania przeżyć duchowych poprzez formy literackie i plastyczne.

Prace prosimy przysyłać do 10 czerwca 2014 r. pod adresem: Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK, ul. Łukasińskiego 24, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem: „Konkurs Maryjny”.

Informacje o konkursie na stronie internetowej szkoły www.sp-spsk.czest.pl.

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jubileusz Służby Zdrowia w 100 –lecie Diecezji Łódzkiej

2021-09-26 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Powołanie do służby zdrowia, to szczególne powołanie, aby ciągle odkrywać Boga w swoim życiu, to szczególna łaska, to dar od Boga! – mówił bp Marek Marczak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję