Reklama

Niedziela Wrocławska

Nocne spotkania z Miłosiernym

Decyzją abp. Józefa Kupnego w 13 kościołach archidiecezji wrocławskiej będzie można przystąpić do spowiedzi w ramach „Nocy Konfesjonałów” z 23 na 24 marca, a więc z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek. Wrocławianom zostaną rozdane przygotowane specjalnie na tę okazję rachunki sumienia. – Chcemy w ten sposób zachęcić do dobrego przygotowania się i przeżycia sakramentu pojednania – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity i dodaje, że tekst rachunku sumienia jest inspirowany rozważaniami kandydata na ołtarze, sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, legendarnego duszpasterza akademickiego. Rachunki sumienia trafią do 70 tys. mieszkańców.

Reklama

To jednak nie jedyna marcowa noc przeznaczona na spotkanie z Miłosiernym. Kilkanaście wrocławskich wspólnot odpowiedziało na apel papieża Franciszka i włączyło się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Uwielbienie rozpoczęło się modlitwą duszpasterzy, liderów oraz animatorów 4 marca o godz. 20, a zakończyło wieczorem kolejnego dnia uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Przez cały czas trwania modlitwy, która odbywała się wrocławskiej katedrze, można było także przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Bp Siemieniewski wiele uwagi poświęcił radości. Fragment Ewangelii, znany jako historia „o synu marnotrawnym” lub „o miłosiernym ojcu”, nazwał „przypowieścią o radości”. – 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza to odpowiedź na nieporozumienie, które powstało, gdy ludzie zorientowali się, że Bóg jest miłosierny. Przypowieści o zagubionej owcy czy drachmie także kończą się radością. A ta bierze się ze spotkania z Bożym Miłosierdziem. Droga do niej jest trudna, wiedzie przez wyrzeczenia i poświęcenia, przez Wielki Post. Pan Bóg czasem ciągnie nas za kołnierz, by do niej doprowadzić: tak też zrobił z dwoma synami z Ewangelii. Bp Siemieniewski zaznaczył także, że każdy z nas może stać się misjonarzem miłosierdzia, jeśli będzie niósł przebaczenie i pokój. Dodał także, że przebaczenie i pojednanie to słowa trudne, ale nie smutne. Na koniec podkreślił, że Bóg w przypowieściach z 15. rozdziału Ewangelii Łukasza jest radosny, a w Nim my także możemy mieć radosne życie.

* * *

Kościoły, w których będzie można przystąpić do spowiedzi w czasie „Nocy Konfesjonałów”

• Parafia katedralna pw. św. Jana Chrzciciela – pl. Katedralny
• Parafia Bożego Ciała – ul. Bożego Ciała 1
• Parafia św. Mikołaja – ul. św. Antoniego 30
• Parafia św. Ignacego Loyoli – ul. W. Stysia 16
• Parafia św. Klemensa Dworzaka – al. Pracy 26
• Parafia św. Augustyna – ul. Sudecka 90 – Krzyki
• Parafia św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26 – Karłowice
• Parafia NMP Matki Pocieszenia– ul. Wittiga 10 – Dąbie
• Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Horbaczewskiego 20 – Gądów
• Parafia Ducha Świętego – ul. Bardzka 2/4
• Parafia św. Jana Apostoła – ul. Królewska 30 – Zakrzów
• Parafia Odkupiciela Świata – ul. Macedońska 2 – Polanka
• Parafia św. Karola Boromeuszka – ul. Krucza 58

2016-03-17 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: ogromne zainteresowanie Nocą Konfesjonałów

[ TEMATY ]

Wrocław

noc konfesjonałów

Bożena Sztajner/Niedziela

Tysiące wrocławian modlących się w trzynastu kościołach przez całą noc i długie kolejki do spowiedzi - tak wyglądała Noc Konfesjonałów w archidiecezji wrocławskiej.

W specjalnym komunikacie zapraszającym do skorzystania z okazji wyspowiadania się nocą metropolita wrocławski abp Józef Kupny zauważył, że Pismo Święte wyraźnie wskazuje, iż najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia miały miejsce właśnie w nocy. - Pan Jezus narodził się w nocy. Zmartwychwstał, kiedy była noc. W czasie nocnej rozmowy z Nikodemem nasz Zbawiciel wypowiedział jedne z najpiękniejszych słów zapisanych w Biblii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” - podkreślił hierarcha, dodając, że noc – jak się okazuje – może być czasem, w którym człowiek szczególnie doświadcza Bożego działania. - Kiedy wypełnimy wszystkie obowiązki, milkną rozmowy i hałas wokół nas, wówczas łatwiej usłyszeć Tego, który przemawia w ciszy naszego serca - czytamy w liście abp. Kupnego do wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Badanie: Polacy przewidują, że w kolejnych miesiącach znacznie wzrosną ceny nieruchomości

2021-07-27 15:47

[ TEMATY ]

społeczeństwo

Archiwum

Polacy przewidują, że najbliższe miesiące przyniosą znaczny wzrost cen zakupu lub wynajmu nieruchomości. 17 proc. planujących zakup chce kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych - wynika z opublikowanego we wtorek badania przeprowadzonego przez Grupę ING.

Z badania "Finanse i nieruchomości" wynika, że prawie połowa (48,3 proc.) Polaków posiada dom lub mieszkanie, które nie są obciążone kredytem hipotecznym, jednak osoby młode, które planują zakup nieruchomości, decydują się na kredyt.

CZYTAJ DALEJ

Akcja "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”

2021-07-28 14:24

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Od 30 lipca do 2 sierpnia będzie można oddać krew w ramach akcji "Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego". Informację przekazał PAP organizator akcji – Fundacja Patriotyczna im. Witolda Pileckiego.

Akcja zostanie przeprowadzona w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Stadionie Legii Warszawa, w Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Świętokrzyskim, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Stadionie Górnika Zabrze, na Placu Wolności w Stargardzie, a także Ekipowym Poborze Krwi w Gryfinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz w Terenowych Oddziałach RCKiK w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Kołobrzegu, Koszalinie i Świnoujściu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję