Reklama

Niedziela Podlaska

Sokołów Podlaski

Inauguracja roku kulturalnego

Niedziela podlaska 5/2017, str. 8

[ TEMATY ]

kultura

Paweł Wysoki

Kuba Badach i TGD

Kuba Badach i TGD

Sokołowski Ośrodek Kultury tradycyjnym charytatywnym koncertem noworocznym 8 stycznia zainaugurował nowy rok kulturalny. Wśród licznej publiczności nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych Sokołowa Podlaskiego oraz miejscowego duchowieństwa. Witając zebranych, dyrektor placówki Marcin Celiński zapowiedział, że na bieżący rok zaplanowano już 180 atrakcyjnych wydarzeń. Zaznaczył również, że tegoroczny koncert ma nieco zmienioną formułę i wystąpią w nim wyłącznie wykonawcy z Sokołowa i okolic. Podkreślał przy tym, że misją kierowanej przez niego placówki jest również promocja i wspieranie rodzimych twórców kultury.

Reklama

Na początku zaprezentował się Chór Kameralny, który działa przy SOK pod kierunkiem Anety Mroczek. Sokołowska publiczność usłyszała sześć kolęd wykonanych a cappella. Na scenie nie zabrakło też Voci Cantati, Voci Voci oraz Voci Bambini – grup wokalnych prowadzonych z sukcesami od pięciu lat w SOK przez Bożenę Kaczmarek. Tym razem wystąpiły one wspólnie, pięknie wykonując dziesięć kolęd i pastorałek. Sześćdziesięcioosobowemu chórowi oraz solistom akompaniował Piotr Jankowski. Szczególnie duże brawa zebrali utalentowani soliści Monika Gawrońska i Jakub Lachowski oraz najmłodsi wykonawcy. Na zakończenie wystąpiła Manufaktura Dźwięków – muzyczna inicjatywa pod kierownictwem Michała Ostromeckiego. Artyści przygotowali prawdziwą muzyczną i duchową ucztę, osiem utworów – kolęd i piosenek związanych z Bożym Narodzeniem w różnorodnych aranżacjach.

Wykonawcy dostarczyli widzom wspaniałych wrażeń religijnych i artystycznych, a nagrodą dla nich były gromkie brawa i owacje na stojąco. Dochód z koncertu w całości zostanie przekazany potrzebującej sokołowskiej rodzinie.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pretekst do spotkania

Niedziela małopolska 32/2019, str. 1

[ TEMATY ]

kultura

Michał Król

Na uczestników Plenerowego Kina Letniego czeka przytulne miejsce, poczęstunek i atrakcyjne filmy

Na uczestników Plenerowego Kina Letniego czeka przytulne miejsce, poczęstunek i atrakcyjne filmy

Przyjemnie jest obejrzeć film „pod chmurką” – mówią państwo Agnieszka i Roman z Krakowa, którzy przybyli wraz z córką Gają na Plenerowe Kino Letnie w „Wioskach Świata”. – Taka forma wspólnego wypoczynku bardzo nam odpowiada, dodatkowo można obejrzeć naprawdę ciekawe i wartościowe filmy – mówi cała trójka.

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na swojej własnej stule

W ciągu 63 dni Powstania Warszawskiego oprócz wielu żołnierzy i ludności cywilnej, wzięli w nim udział również duchowni, którzy stale towarzyszyli walczącym.

Zajmowali się organizowaniem Eucharystii i wspólnych modlitw, udzielali sakramentów, towarzyszyli poległym na ostatniej drodze, a niejednokrotnie oddawali własne życie w walce o wolność Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: pomóżmy Europie w odkryciu oblicza Jezusa

2021-09-23 18:12

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Europa

papież Franciszek

PAP

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy” –zaapelował Ojciec Święty do uczestników jubileuszowej sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Istnieje ona od 50 lat. Papież sprawował wraz z nimi Eucharystię w bazylice watykańskiej. W obradach tego gremium bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Franciszek zauważył, że chrześcijanom w Europie grozi pewne poczucie samozadowolenia, „podczas gdy wokół nas świątynie pustoszeją, a Jezus staje się coraz bardziej zapominany”. Dodał, że istniejące w ludzkim sercu wrodzone pragnienie Boga, „próbuje ugasić lekka, lecz dławiąca dyktatura konsumpcjonizmu”. Wskazał, że jedną z przyczyn tego stanu jest utrata „posmaku bezinteresowności”. „Może to być także nasz problem: skoncentrowanie się na różnych stanowiskach w Kościele, na debatach, programach i strategiach, a stracenie z oczu prawdziwego programu, programu Ewangelii: energii miłości, żaru bezinteresowności. Wyjściem z problemów i zamknięć jest zawsze dar darmo dany” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję