Reklama

Niedziela Przemyska

Olimpijskie rozgrywki licealistów

Niedziela przemyska 5/2017, str. 8

[ TEMATY ]

Olimpiada

Ks. Piotr Czarniecki

Naszą archidiecezję na etapie ogólnopolskim będą reprezentowały: Karolina Szabat, Krosno (I LO), Klaudia Władyka, Brzozów (ZS – I LO), Anna Siemieńska, Sanok (I LO) – laureatki etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej

Naszą archidiecezję na etapie ogólnopolskim będą reprezentowały:
Karolina Szabat, Krosno (I LO), Klaudia Władyka,
Brzozów (ZS – I LO), Anna Siemieńska, Sanok (I LO) – laureatki
etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej

W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu 12 stycznia zgromadzili się uczestnicy Olimpiady Teologii Katolickiej, którzy na etapie diecezjalnym podjęli rywalizację o przejście do kolejnego etapu. Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego. W tematyce obecnej Olimpiady organizowanej przez archidiecezję lubelską uczestnicy odkrywali „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w górnej kaplicy Seminarium, gdzie pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego sprawowana była Eucharystia, podczas której słowo przywitania wygłosił ks. Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Ksiądz Arcybiskup w homilii – odnosząc się do tematu Olimpiady – podkreślił znaczenie orędzia fatimskiego dla człowieka żyjącego w dobie XXI wieku, zachęcając do zaproszenia Maryi do obowiązków podejmowanych na co dzień.

Jak w 41 diecezjach polskich, tak i po zakończonej Eucharystii, już w auli Instytutu Teologicznego WSD podjęte zostały zmagania konkursowe. Pracom komisji egzaminacyjnej przewodził ks. Jerzy Gałązka. Olimpijczykom towarzyszyło wiele emocji w trakcie pisania testu, a zwłaszcza podczas czasu dogrywek. Rozgrywki zakończone zostały ogłoszeniem werdyktu i prezentacją laureatów, którzy zostali nagrodzeni przez reprezentantów Wydziału Nauki Katolickiej i Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Naszą archidiecezję na etapie ogólnopolskim będą reprezentowały: Karolina Szabat, Krosno (I LO), Klaudia Władyka, Brzozów (ZS – I LO), Anna Siemieńska, Sanok (I LO)

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecin: licealiści poznawali dokumenty papieskie

[ TEMATY ]

Olimpiada

Paulina Fryszka

Szesnastu uczniów wzięło udział w diecezjalnym etapie 28. Olimpiady Teologii Katolickiej w budynku Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie.

Trzy uczennice najlepiej rozwiązały test, w którym obok pytań otwartych były też te z odpowiedziami do wyboru. Najlepiej wypadły uczennice z 13 Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, które zajęły dwa pierwsze miejsca.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Apel do mieszkańców w związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego

2021-07-27 17:32

youtube.com

W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze uroczystości związane z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oraz przedstawiciele Muzeum Powstania Warszawskiego i organizacji kombatanckich podpisali dziś apel do mieszkańców miasta, zachęcający do udziału w organizowanych wydarzeniach - poinformował w komunikacie stołeczny ratusz.

"W zeszłym roku, ze względu na epidemię, musieliśmy ograniczyć liczbę wydarzeń i osób biorących udział w obchodach Powstania Warszawskiego. W tym roku, również dzięki szczepieniom, możemy bardziej uroczyście przeżywać tę rocznicę, ale część obostrzeń nadal obowiązuje. Dlatego chciałbym zaapelować o zachowanie zasad bezpieczeństwa" – powiedział cytowany w komunikacie Rafał Trzaskowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję