Reklama

Mała książeczka o Wielkiej Miłości

Misjonarz miłosierdzia – paulin z Jasnej Góry wymarzył sobie tę książeczkę. Dobrze, że też ją napisał. To o. Michał Legan, który we wstępie wyjaśnia: „Wymarzyłem sobie książeczkę, która kosztować będzie jedną drobną monetę, by można ją było rozdawać. Nade wszystko jednak, by trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału”. Dzięki temu, że książeczka ukazała się nakładem Inicjatywy Ewangelizacyjnej Wejdźmy NA SZCZYT, o. Michał może przekazać czytelnikom doświadczenie ojcowskiej miłości Boga, które stało się jego bardzo osobistym odkryciem w Roku Świętym Miłosierdzia. Jak pisze, przez cały tamten rok obsesyjnie opowiadał na kazaniach, wykładach, rekolekcjach i w prywatnych rozmowach przypowieść o miłosiernym Ojcu, która znajduje się w 15. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza. Wraz z autorem, który w książce rozważa tę właśnie przypowieść, dokonujemy, na podstawie jej treści, cennych odkryć. Jedno z nich brzmi: „Człowiek osądzi cię nawet za winy, których nie popełniłeś. Bóg nawet za winy, które popełniłeś, cię uniewinni”. To jedno z ważnych przesłań na drogę do konfesjonału. Swoje myśli skierowane do tych, którzy przychodzą do spowiedzi, o. Legan zatytułował: „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”.

akw

Reklama

Faktycznie książeczka malutka, lecz jej treść jest wielka, mówiąca o tej Największej Miłości. Trzymam ją w ręce, wydaje się taka krucha, cieniutka. Pierwsza myśl – do przeczytania w jedną chwilę. Nic bardziej mylnego! Każda kolejna strona to czas przemyślenia. Kartka za kartką Boże słowo przeplata się z komentarzem. Dotykamy Bożego przebaczenia, jesteśmy zagubionymi owcami, synami marnotrawnymi. Cały czas doświadczamy dotyku miłosiernego Ojca. Jak pisze o. Michał: „Miłość to zawsze wybór, nie coś, do czego jesteśmy zmuszeni przez różne ograniczenia i uwarunkowania”. Czy odpowiem na tę miłość? Czy ty odpowiesz? Nie wiem... Pewne jest to, że warto, więc odwagi! „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości” to drogowskaz, którym warto się posłużyć.

Ewelina Zamojska

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książeczce o. Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15. rozdział św. Łukasza. (...) Ponieważ każdy z nas jest w życiu wiele razy zagubiony i potrzebuje Dobrej Nowiny o Bogu, który cieszy się za każdym razem, gdy nas odnajduje.

Abp Grzegorz Ryś

O. Michał Legan OSPPE, „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”. Książeczkę można nabyć na stronie Inicjatywy Ewangelizacyjnej WEJDŹMY NA SZCZYT (http://wejdzmynaszczyt.pl) oraz na portalu PROFETO (www.sklep.profeto.pl).

2018-10-24 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję