Reklama

Z Polski wyjdzie iskra...

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu pt. „Z Polski wyjdzie iskra...”. Jest to książka nietypowa, porusza bowiem temat z zupełnie innej strony, niż to czyniono dotychczas. Jej osią przewodnią są mianowicie patriotyzm św. Faustyny i aspekty patriotyczne w jej „Dzienniczku”. Książka zawiera zapis pięciu wywiadów z wyjątkowymi osobami, takimi jak m.in.: s. Elżbieta Siepak ZMBM, ks. prof. Andrzej Witko czy bp Jan Szkodoń, które odpowiadają na pytania dotyczące nie tylko Bożego Miłosierdzia, lecz także polskości na podstawie „Dzienniczka” św. Faustyny. Bez wątpienia jest to publikacja, którą każdy czciciel św. Faustyny powinien mieć w swoim księgozbiorze.

Znana sentencja głosi, że osoby, które zapominają historię, są skazane na jej powtarzanie. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem całkowicie i podkreślamy, że nie wolno ignorować dziedzictwa. Miłość do ojczyzny i patriotyzm św. Faustyny przejawiały się nadzieją i modlitwą, aby już nigdy nie doszło do rozlewu krwi i Polska była krajem bezpiecznym.

Reklama

Wyznacznikiem życia św. Faustyny była miłość. Przede wszystkim miłość do Boga, ale także do Matki Najświętszej, Kościoła, bliźnich. Nie możemy zapomnieć także o innej wielkiej miłości Apostołki Bożego Miłosierdzia – o jej wielkiej miłości do ojczyzny, którą Boski Zbawiciel szczególnie umiłował. Głęboki patriotyzm s. Faustyny opierał się nie na jakimś tkliwym uczuciu, lecz na prawdziwej miłości, świadomej błędów i zła, które trawią nasz kraj. Za taką Polskę pokorna zakonnica żarliwie się modliła i ofiarowywała swoje cierpienia.

Poznajmy patriotyzm i miłość do Ojczyzny św. Faustyny z książki „Z Polski wyjdzie iskra...”. Dzięki tej lekturze będziemy bardziej odpowiedzialnie kochać Ojczyznę i – na wzór św. Faustyny – stawać się prawdziwymi patriotami.

Patronat medialny nad książką objęły: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Opiekun”. Książka ma imprimatur, czyli została opracowana zgodnie z doktryną Kościoła oraz zatwierdzona do druku przez władze kościelne.

Osoby, które zadzwonią i poprawnie odpowiedzą na pytanie: Kto i kiedy ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego?, mają szansę otrzymać książkę „Z Polski wyjdzie iskra...”: tel. 536 604 056. Wydawnictwo Bonum Verbum, Zakrzów 42, 24-335 Łaziska. Książkę znajdziemy też w placówkach Poczty Polskiej.

2019-03-27 10:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Asyż: 17 wyjątkowych dni z Carlem Acutisem

2020-09-24 15:34

[ TEMATY ]

Asyż

Carlo Acutis

Loubianka/pl.wikipedia.org

Carlo Acutis (1991-2006)

Carlo Acutis (1991-2006)

Beatyfikację Carla Acutisa poprzedzi wystawienie ciała tego 15-letniego geniusza komputerowego. Trwać będzie ono przez siedemnaście dni w Sanktuarium Ogołocenia w Asyżu, gdzie pochowany jest przyszły błogosławiony. Jest to zarazem narodowe sanktuarium młodzieży włoskiej.

Będzie to pierwsze oficjalne wystawienie relikwii sługi Bożego Carla Acutisa. Jego trumna została otwarta w ubiegłym roku w związku z przenosinami ciała z Mediolanu do Asyżu, gdzie nastolatek pragnął być pochowany. Promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym poinformował wówczas, że jego ciało znajduje się w stanie nienaruszonym.

„Zależało nam na tym, by w tym szczególnym momencie mogła uczestniczyć jak największa grupa młodzieży, nie tylko z Włoch, ale z całego świata, dlatego właśnie rozciągnęliśmy uroczystości beatyfikacyjne na 17 dni. Wierzymy, że posłuży to rozpaleniu dynamizmu ewangelizacyjnego wśród młodych” – podkreśla bp Domenico Sorrentino. Wskazuje on, że punktem wspólnym wszystkich celebracji będzie Eucharystia, a Asyż na ten czas stanie się prawdziwie miastem eucharystycznym dzięki odbywającym się w wielu kościołach adoracjom Najświętszego Sakramentu.

By przybliżyć młodych do tajemnicy Eucharystii zostaną zaprezentowane dwie wystawy przygotowane przez tego geniusza komputerowego, dla którego Eucharystia była drogą do nieba. Pierwsza poświęcona cudom eucharystycznym, a druga objawieniom maryjnym. O Carlu Acutisie opowiadać będzie jego mama, a także najbliżsi przyjaciele. Duszpasterstwo młodzieży przygotowuje też specjalny wieczór, w którym będzie można uczestniczyć on-line, zatytułowany „Błogosławiony, czyli w szkole szczęścia Carla Acutisa”. Odbędą się też spotkania na temat związku geniusza internetu ze św. Franciszkiem i o tym, kiedy cierpienie w chorobie może stać się prawdziwym światłem. Beatyfikacja geniusza internetu, który zmarł na ostrą białaczkę odbędzie się 10 października, dwa dni później odbędą się uroczyste obchody jego wspomnienia liturgicznego. Wystawienie ciała zakończy się 17 października uroczystą Eucharystią, po której grób już wówczas błogosławionego nastolatka zostanie ponownie zamknięty.

Na część wydarzeń obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji na: http://www.assisisantuariospogliazione.com w zakładce Carlo Acutis.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: Stabilna sytuacja w zakonach, w których był COVID-19, przybywa ozdrowieńców

2020-09-25 15:45

[ TEMATY ]

zakon

koronawirus

Adobe.Stock.com

Stabilizuje się sytuacja w krakowskich zgromadzeniach zakonnych, w których pod koniec sierpnia i we wrześniu stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, są ozdrowieńcy. Zakończyła się kwarantanna sióstr felicjanek i sióstr ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach – podał sanepid.

"Kwarantanna zakończyła się. Wracamy powoli do pełnej posługi. Od najbliższej niedzieli modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka będzie znów prowadzona przez siostry w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, na co bardzo wiele osób czekało" – powiedziała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach s. Elżbieta Siepak.

Według danych, jakie przekazała w piątek PAP rzeczniczka małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek, w Łagiewnikach zakażonych było 39 sióstr zakonnych, jedna wychowanka i pięciu nauczycieli, w sumie 45 osób.

Z kolei w zgromadzeniu sióstr felicjanek potwierdzono 51 przypadków COVID-19. Sześć osób jest jeszcze hospitalizowanych, ale w piątek było pięciu ozdrowieńców.

Zakażonych koronawirusem zostało także czterech księży i jeden kleryk z Kolegium Księży Jezuitów, w tym rektor prywatnej uczelni – Ignatianum. Bazylika przy ul. Kopernika, która z tego powodu była zamknięta dla wiernych, jest już otwarta. Jak informuje sanepid, w związku z tym ogniskiem zakażeń dziesięć osób wciąż jest na kwarantannie.(PAP)

Autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ joz/

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję