Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław: ogromne zainteresowanie Nocą Konfesjonałów

Tysiące wrocławian modlących się w trzynastu kościołach przez całą noc i długie kolejki do spowiedzi - tak wyglądała Noc Konfesjonałów w archidiecezji wrocławskiej.

[ TEMATY ]

Wrocław

noc konfesjonałów

Bożena Sztajner/Niedziela

W specjalnym komunikacie zapraszającym do skorzystania z okazji wyspowiadania się nocą metropolita wrocławski abp Józef Kupny zauważył, że Pismo Święte wyraźnie wskazuje, iż najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia miały miejsce właśnie w nocy. - Pan Jezus narodził się w nocy. Zmartwychwstał, kiedy była noc. W czasie nocnej rozmowy z Nikodemem nasz Zbawiciel wypowiedział jedne z najpiękniejszych słów zapisanych w Biblii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” - podkreślił hierarcha, dodając, że noc – jak się okazuje – może być czasem, w którym człowiek szczególnie doświadcza Bożego działania. - Kiedy wypełnimy wszystkie obowiązki, milkną rozmowy i hałas wokół nas, wówczas łatwiej usłyszeć Tego, który przemawia w ciszy naszego serca - czytamy w liście abp. Kupnego do wiernych.

Reklama

Wielu posłuchało metropolity i postanowiło wykorzystać okazję, jaką dała im zorganizowana po raz pierwszy we Wrocławiu na taką skalę Noc Konfesjonałów. We wrocławskiej katedrze ok. godz. 1.00 w nocy do pięciu konfesjonałów stały kilkudziesięcioosobowe kolejki. Podobnie było w większości z pozostałych 12 kościołów. Wiele osób po spowiedzi pozostawało na dłuższej modlitwie.

Abp Kupny, podejmując decyzję o przyłączeniu się archidiecezji wrocławskiej do inicjatywy, jaką jest Noc Konfesjonałów, zauważył, że w ostatnim czasie obserwujemy, iż wielu ze względu na swoje obowiązki nie ma możliwości wyspowiadania się w parafiach wtedy, gdy spowiedź jest organizowana. Są także ci, którzy przyjeżdżają z zagranicy, by Święta Zmartwychwstania Pańskiego przeżywać w kraju.

Hierarcha wyjaśnił przy tym, że poprzez „Noc Konfesjonałów” archidiecezja pragnie wyjść naprzeciw wszystkim, którzy pragną w Triduum Paschalne wkraczać w stanie łaski uświęcającej.

2015-04-02 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka wrocławska dotarła na Jasną Górę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Wrocław

Grażyna Kołek

Około 1,5 tys. pątników, którzy 2 sierpnia wyruszyli z wrocławskiej katedry, po 9 dniach drogi i przebyciu ok. 230 km, stanęło przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza św., w której poza pielgrzymami z archidiecezji wrocławskiej uczestniczyli także pątnicy z Legnicy. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński. Wraz z nim liturgię sprawował bp Zbigniew Kiernikowski oraz kilkudziesięciu kapłanów.

Jesteśmy w domu Matki – zawołał na początku homilii dla uczestników wrocławskiej pielgrzymki biskup pomocniczy z Wrocławia, podkreślając, że całe życie Maryi stanowiło swoistego rodzaju pielgrzymowanie. – Wielokrotnie widzimy ją jako kobietę będącą w drodze – zauważył hierarcha, tłumacząc, że Matka Boża pielgrzymowała jako osoba wierząca, wierna i wiarygodna.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki o znaczeniu, przygotowaniach i przebiegu październikowej wizyty "ad limina apostolorum" polskich biskupów

2021-07-31 16:17

[ TEMATY ]

wywiad

ad limina

abp Stanisław Gądecki

archpoznan.pl

- Wizyta „ad limina apostolorum” wyraża katolickość Kościoła oraz podkreśla jedność Kolegium Biskupów, zbudowanego na fundamencie Następcy św. Piotra. Jest też okazją do wzajemnej wymiany darów między tym, co w Kościele jest partykularne a tym, co jest powszechne - mówi w rozmowie z KAI abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyjaśnia, że bardzo istotne jest pielgrzymowanie biskupów do grobów apostołów Piotra i Pawła, osobiste spotkania biskupów Kościołów partykularnych z Ojcem Świętym oraz wizyty w dykasteriach Kurii Rzymskiej.

Tomasz Królak, KAI: Księże Arcybiskupie, w październiku polscy biskupi odbędą wizytę „ad limina” i spotkają się z papieżem Franciszkiem. Jaki jest najważniejszy cel tej wizyty?

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Służył Powstańcom

2021-08-01 08:56

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

„Czarny krzyż rozpiął ramiona, na ludzi patrzy z ołtarza” – to fragment wiersza ks. Tadeusza Burzyńskiego, który nawiązuje do miejsca spoczynku Sługi Bożego w łódzkiej katedrze. Na tablicy pamiątkowej, która znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego katedry, zostały wypisane imiona i nazwiska ponad 100 łódzkich kapłanów, którzy zginęli z rąk Niemców podczas II wojny światowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję