Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Uwielbienie Bożej miłości

W kościele Chrystusa Króla odbył się wieczór uwielbienia pod hasłem: „W Duchu Miłości”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 10/2021, str. III

[ TEMATY ]

wieczór uwielbienia

Joanna Ferens

Modlitwa zmienia nas samych

Modlitwa zmienia nas samych

Myślą przewodnią były słowa z Księgi Proroka Jeremiasza: „Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość”.

Reklama

– Chcemy poprzez tę modlitwę uwielbiać Pana Boga i pogłębiać swoją wiarę – tłumaczył ks. Radosław Sokołowski. – W naszej wspólnocie wieczory uwielbienia są cykliczne i organizujemy je co jakiś czas, aby ubogacić spotkania. Wiemy, że cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż do naszej modlitwy dołączają ludzie z całego miasta i okolicznych parafii. Wieczory uwielbienia są wielkim przeżyciem duchowym dla człowieka, spotykamy się po to, by na modlitwie uwielbiać Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie – mówiła Barbara Maksymiec ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. – Modlitwa uwielbienia prowadzi nas do doświadczenia Bożej obecności, do stanięcia razem z Maryją, aniołami i świętymi, i włączenia się w piękne hymny pochwalne. I oczywiście, wiemy, że hymny niczego Bogu nie dodają, ale przyczyniają się do naszego zbawienia. Jest to piękna modlitwa, która zmienia nas samych, nasze odczuwanie i otwieranie się na pełnię Bożej miłości – wskazała.

Modlitwę, rozważania i śpiewy poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, działająca przy parafii.

2021-03-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie na Sadach Żoliborskich

Dzisiaj w parafii św. Jana Kantego odbędzie się modlitewny wieczór uwielbienia.

Mottem modlitwy są słowa z Ewangelii wg św. Łukasza: "Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli".

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 11:53

[ TEMATY ]

uchodźcy

Franciszek

youtube.com/vaticanmedia

Do poszerzania tego, co określamy jako nasze „my” zachęca Ojciec Święty w swoim orędziu na 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony w niedzielę 26 września 2021 roku.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGONA 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję