Reklama

Aspekty

Najlepszy prezent dla dzieci

Różaniec Rodziców za Dzieci rozwija się w naszej diecezji.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 10/2021, str. III

[ TEMATY ]

Różaniec Rodziców za Dzieci

Karolina Krasowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

To ogólnopolska inicjatywa, która narodziła się niespełna 20 lat temu w Gdańsku. Wyszła od rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Obecnie w całej Polsce należy do niej 97 566 rodziców skupionych w 4 880 istniejących już w całym kraju różach różańcowych. Od 2 lat Różaniec Rodziców za Dzieci podejmowany jest w parafii św. Alberta w Zielonej Górze. – Na dzień dzisiejszy w intencji dzieci modlą się trzy róże, a czwarta jest w trakcie kształtowania się, dlatego zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w nią – mówi Agnieszka Andryszkowska, animatorka akcji w parafii św. Alberta. – Każdy z nas, każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej, troszczy się o ich wychowanie, o to, żeby były zdrowe i szczęśliwe, żeby w przyszłości wybrały najlepszą drogę w swoim życiu. Takie włączenie się we wspólną modlitwę, oddanie naszych dzieci Panu Bogu daje wsparcie i pomoc z góry. Jest to najlepszy prezent, jaki możemy dać naszym dzieciom, to najlepsza inwestycja w ich przyszłość – dodaje animatorka.

Do róży można zapisać się przez stronę internetową www.rozaniecrodzicow.pl albo przez parafię, w której taki Różaniec już funkcjonuje. W parafii św. Alberta w Zielonej Górze można zapisać się po każdym spotkaniu Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

2021-03-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najlepszy prezent jaki możemy dać naszym dzieciom

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Różaniec Rodziców za Dzieci

Karolina Krasowska

Dla mnie osobiście daje to takie poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach - mówi Agnieszka Andryszkowska

Dla mnie osobiście daje to takie poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach - mówi Agnieszka Andryszkowska

Różaniec Rodziców za Dzieci z powodzeniem rozwija się w naszej diecezji. Do włączenia zaprasza Agnieszka Andryszkowska - animatorka akcji w parafii św. Alberta w Zielonej Górze.

Różaniec Rodziców za Dzieci to w tej chwili ogólnopolska inicjatywa, która narodziła się niespełna 20 lat temu w Gdańsku. Była to inicjatywa oddolna rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Obecnie w całej Polsce należy do niej 97566 rodziców skupionych w 4880 istniejących już w całym kraju różach różańcowych.

CZYTAJ DALEJ

Dziurawa wiara

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 23

[ TEMATY ]

wiara

bp Andrzej Przybylski

Karol Porwich/Niedziela

Warto, abyśmy wyszli z naszych własnych chat i dziur i oddali całkowite pierwszeństwo Jezusowi w Jego Słowie, Eucharystii i Kościele.

Włodzimierz Sołowiow opisywał kiedyś dziwną sektę, którą spotkał na wschodnich rubieżach Rosji. Nazwał tych ludzi „dziuromódlcami”. W niewielkich wspólnotach gromadzili się w swoich małych chatach, gdzie na głównej ścianie została wyżłobiona dziura, którą bogato zdobili. W ramach swojej pobożności spotykali się i modlili prostymi słowami: „Chato moja, dziuro moja, zbaw mnie!”. Każdy miał swoją chatę i swoją dziurę, nikt nie potrzebował żadnej wspólnej doktryny, liturgii, struktur ani większej wspólnoty wiary. Ta pogańska religia była wygodna dla wszystkich i całkowicie odpowiadała wrażliwości właścicieli dziury. Czy jednak była ona prawdziwą religią, czy tylko czarną dziurą potrzebną do zatopienia własnych potrzeb duchowych? Nie mamy wątpliwości, że to przykład na dość prymitywne i pogańskie traktowanie wiary. Olbrzymim nadużyciem byłoby porównywać ją z jakąkolwiek formą chrześcijaństwa. Warto jednak pomyśleć o mechanizmie rządzącym tą dziwną społecznością „dziuromódlców” i o tym, czy w nas też nie ma takich niebezpiecznych skłonności do znajdowania sobie własnej dziury w wierze albo do łatwego wpadania w dziury, które proponuje się nam w dzisiejszym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję