Reklama

Watykan, 29 marca 2021 r.

Apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka dla Redakcji Tygodnika Niedziela

Jego Ekscelencja Ks. Abp Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Niedziela Ogólnopolska 16/2021, str. 3

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Ojciec Święty Franciszek bardzo dziękuje za nadesłaną informację o 95. rocznicy działalności Tygodnika Katolickiego Niedziela, powołanego do istnienia przez biskupa częstochowskiego Teodora Kubinę, w dniu 4 kwietnia 1926 r., w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji przesyła Redakcji Czasopisma, Pracownikom, Wolontariuszom oraz Czytelnikom słowa duchowej łączności i serdeczne pozdrowienie. Dziękuje wszystkim za dar modlitwy zanoszonej w intencjach Jego papieskiej posługi.

Reklama

Wraz z Archidiecezją Częstochowską i Kościołem w Polsce, Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za posługę Niedzieli, która od wielu lat przekazuje wierzącym Dobrą Nowinę o Chrystusie, informuje o nowych dokumentach Kościoła i jego działalności w kraju i w świecie, upowszechnia materiały dotyczące tradycji wiary, spraw ojczyźnianych i kultury katolickiej. Jest to ważna misja, która wspiera Czytelników w ich formacji osobowej, intelektualnej i duchowej oraz w umiejętności angażowania się na rzecz Kościoła i społeczeństwa. Zadanie to, na przestrzeni minionych lat, podejmowały i nadal podejmują kolejne zespoły redakcyjne. Pod ich adresem Ojciec Święty kieruje szczególne słowa uznania i wdzięczności. Tym, którzy dzisiaj prowadzą Tygodnik, życzy, by byli autentycznymi świadkami wiary, Chrystusa, Ewangelii i Kościoła.

Dziękując Bogu w modlitwie za minione lata działalności Niedzieli, Następca Świętego Piotra życzy całej Wspólnocie Tygodnika mocnego zapału, ciekawych pomysłów i kontynuacji zainicjowanych już działań, zwłaszcza pomyślnego rozwoju sfery multimedialnej, internetu, studia radiowego, studia telewizyjnego oraz wydawnictwa. Wyraża nadzieję, że Ewangelia i głos Kościoła jeszcze skuteczniej będą docierały poprzez Tygodnik, mający dzisiaj charakter ogólnopolski, do wiernych, zdanych współcześnie na konfrontację z szybko zmieniającymi się trendami kultury, z laicką wizją człowieka, sekularyzacją, chaosem medialnym i informacjami o prześladowaniach Kościoła w wielu miejscach świata. Niech ten głos dociera także do ludzi przeżywających życiowe trudności, zranienia i samotność.

Z okazji 95. rocznicy istnienia Niedzieli, obchodzonej w Roku Świętego Józefa, Redakcję Tygodnika, Pracowników, Wolontariuszy i Czytelników Czasopisma, Jego Świątobliwość zawierza w modlitwie Jasnogórskiej Królowej Polski i Opiekunowi Świętej Rodziny. Z serca udziela wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem.

2021-04-14 07:27

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Czyżewski o Prymasie Wyszyńskim: nigdy nie uciekał od problemów

2021-09-18 14:38

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

„Prymas zdawał sobie sprawę z tego, że jego odpowiedzialność za kapłanów dotyczy zwłaszcza ich sfery duchowej, życia wewnętrznego” – mówił w sobotę w Gnieźnie ks. prof. Bogdan Czyżewski, patrolog, członek Rady Programowej wydania „Pro memoria” – zapisków Prymasa Tysiąclecia.

Duchowny wygłosił 18 września w katedrze gnieźnieńskiej konferencję poświęconą trosce kard. Wyszyńskiego o powołania i powołanych. Wykład odbył się w ramach odbywającego się w Gnieźnie dziękczynienia archidiecezji gnieźnieńskiej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i przygotowany został w oparciu o wystąpienia i osobiste zapiski kardynała, będące – jak stwierdził ks. Czyżewski – najbardziej wiarygodnym świadectwem jego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję