Reklama

„nie” dla cenzury

YouTube odblokował Adorację

Niedziela Ogólnopolska 17/2021, str. 5

Archiwum autora

Ks. Piotr Wiśniowski

Ks. Piotr Wiśniowski

Przez media w Polsce i na świecie przetoczyła się wielka fala oburzenia po tym, jak serwis internetowy YouTube zablokował kanał z transmisją Adoracji Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa. – W Polsce trwa ożywiona dyskusja na temat cenzury w mediach społecznościowych, a tu jeszcze afera z zablokowaniem kanału Adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie, gdy mamy pandemię. Naszą adorację odwiedzało średnio milion osób miesięcznie z całego świata i spora ich liczba wyraziła swoje oburzenie – powiedział Niedzieli ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska (na zdjęciu obok).

Okazało się, że solidność konserwatywnych mediów i presja przyniosły efekt, bo po niecałej dobie kanał katolickiej EWTN Polska znów mógł nadawać swoje programy oraz transmitować wieczystą adorację. Na dodatek miała miejsce niecodzienna reakcja ze strony globalnego giganta, bo do dyrektora EWTN zadzwonił pracownik Google. Zwykle nawet największe kanały są blokowane bez podania przyczyny, a autorzy, którzy emitują w internecie swoje programy, są pozbawiani jakichkolwiek praw.

– Nie znam przypadku w Polsce, by YouTube odblokował komuś kanał w tak szybkim tempie. Całkiem możliwe, że jestem jedynym nadawcą, który miał okazję porozmawiać z kimś „żywym” z YouTube’a, a nie tylko z maszyną.

Reklama

Globalna instytucja w tym przypadku przyznała się do błędu, bo zdjęła blokadę – dodał ks. Wiśniowski.

Niestety, obcinanie zasięgów katolickich nadawców w mediach społecznościowych to bardzo częsta praktyka. EWTN Polska na tej kilkunastogodzinnej blokadzie straciła zarówno swoich widzów, jak i osoby modlące się dzięki transmisji Adoracji Najświętszego Sakramentu. Takie nieuczciwe praktyki można byłoby choć trochę zmienić dzięki regulacji prawa w Polsce. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nawet odpowiednią ustawę. – Popieram takie inicjatywy, bo obecnie wystarczy oskarżenie i od razu jesteśmy ukarani. Człowiek ponosi karę i musi udowadniać przed maszyną, że jest niewinny. Polskie prawo powinno zmienić tę sytuację, bo niestety, w tym przypadku dochodzi do dyskryminacji lub zwykłej niesprawiedliwości – podkreślił dyrektor EWTN Polska. >>n

2021-04-20 11:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi

2022-12-08 07:44

[ TEMATY ]

Fatima

Rosja

Pius XII

Karol Porwich/Niedziela

Dzisiaj, w uroczystość 8 grudnia przypada 80. rocznica aktu dokonanego przez Piusa XII, w którym Kościół świadomie wypełnił prośbę Matki Bożej. Czyn papieża jest dla nas gwarancją, że przesłanie z Fatimy zostało skierowane przez samego Boga. Prośba Maryi jest skierowana także do każdego z nas – powiedział Family News Service dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w sanktuarium na Krzeptówkach ks. dr Krzysztof Czapla SAC, znawca przesłania z Fatimy, w 80. rocznicę uroczystego aktu poświęcenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maryja w 1917 r. zapowiedziała, że przyjdzie, aby prosić o poświęcenie Rosji. W 1929 r. wyjaśniła, że to papież w jedności z biskupami całego świata żeby uratować Rosję, ma ją poświęcić Niepokalanemu Sercu Maryi.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: obradowała Rada Kardynałów

2022-12-07 13:38

[ TEMATY ]

Rada Kardynałów

Grzegorz Gałązka

Synod o synodalności, wyzwania ekologiczne, ochrona małoletnich w Kościele a także aktualna sytuacja Kościoła to główne tematy odbywającej siłę w dniach 5 i 6 grudnia w Domu Świętej Marty sesji Rady Kardynałów.

W pracach tego gremium wzięli udział kardynałowie Pietro Parolin, Giuseppe Bertello, Óscar A. Rodríguez Maradiaga, SDB, Reinhard Marx, Seán Patrick O'Malley, OFM Cap., Oswald Gracias i Fridolin Ambongo Besungu, OFM Cap. oraz sekretarz bp Marco Mellino. W obu dniach w pracach uczestniczył papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: z pomocą Maryi wybierajmy dobro

2022-12-08 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Maryja, jedyne ludzkie stworzenie w dziejach wolne od grzechu, jest z nami w walce, jest dla nas siostrą, a przede wszystkim naszą Matką. A my, którzy z trudem wybieramy dobro, możemy się jej powierzyć” – przypomniał papież 8 grudnia w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że archanioł Gabriel nazywa Maryję „pełną łaski” – wolną od grzechu. Franciszek podkreśłił, że także każdy z nas otrzymał w dniu naszego chrztu pierwotną łaskę, z której jednak często nie zdajemy sobie sprawy. Bóg bowiem zstąpił w nasze życie, staliśmy się na zawsze Jego umiłowanymi dziećmi. „Dziś Maryja, zadziwiona łaską, która uczyniła Ją piękną od pierwszej chwili życia, prowadzi nas do zachwytu nad naszym pięknem” – stwierdził papież. Zauważył, że pod skorupą zła, którym splamiliśmy się przez lata, jest w nas większe dobro. Jednak jego strzeżenie wymaga od nas walki, bowiem jego wybór nie jest czyś łatwym, czy oczywistym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję