Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Ewangelizatorzy wracają

Po dwuletniej przerwie ruszają ewangelizacje letnie: nadmorska, wioskowa i osiedlowa oraz Karawana Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Plus 23/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Koszalin

Adobe Stock

Pandemia zablokowała wiele akcji ewangelizacyjnych, w tym znane w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ewangelizacje letnie, realizowane przez Dom Miłosierdzia Bożego.

– Jesteśmy po rozmowach z biskupem ordynariuszem i bardzo się cieszymy, że znowu posyła nas z Ewangelią na drogi naszej diecezji – powiedział ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, i dodał: – Czujemy entuzjazm i radość powrotu do tego, do czego jesteśmy powołani. Nie możemy zapomnieć o tym, zwłaszcza w czasie jubileuszu 10-lecia naszego domu, że zrodził się on z ewangelizacji. To jest źródło naszego życia i pierwsze posłanie Kościoła: iść i głosić Pana.

Ewangelizację nadmorską, planowaną na 16-31 sierpnia, podejmą trzy ekipy, które ruszą do miasteczek i nadmorskich kurortów, na place, plaże i do kościołów.

Reklama

Przez całe wakacje potrwa ewangelizacja wioskowa. Ekipę ewangelizacyjną zaprosiły już dwie parafie. Jeśli jakieś parafie są zainteresowane tym, by przez kilka dni ewangelizatorzy głosili w nich Ewangelię, modlili się z ludźmi, bawili się z dziećmi i spotkali się na biesiadzie przy ognisku, mogą zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów.

Odmienną formę przyjmie Karawana Bożego Miłosierdzia. Już nie jak w ubiegłych latach – na wozie zaprzężonym w konie czy na rowerach, lecz pieszo. Grupa uczestników karawany będzie szła drogami diecezji, kierując się modlitewnym rozeznaniem, dokąd należy się udać, by w osobistym spotkaniu z mieszkańcami porozmawiać o Bogu i pomodlić się za napotkanych ludzi. Taka piesza karawana wyruszy latem dwukrotnie: w dniach 9-19 lipca oraz 8-18 sierpnia.

Ewangelizatorzy pojawią się też na koszalińskich osiedlach, by śpiewać i głosić Boże orędzie.

Ekipa ewangelizatorów to Bracia i Siostry Miłosiernego Pana oraz wolontariusze. Łącznie – ok. 30 osób. Zapraszamy w swoje szeregi chętnych z diecezji i innych regionów kraju. Wymogiem jest przedstawienie świadectwa duszpasterskiego od swojego proboszcza. Mile widziani są także księża, zakonnicy i zakonnice.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego żonkile?

Niedziela Plus 43/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Koszalin

Caritas diecezjalna

Tej jesieni rozpoczyna się XXVI edycja polskich „Pól Nadziei”

Tej jesieni rozpoczyna się XXVI edycja polskich „Pól Nadziei”

Chcemy, żeby to poletko kwiatów było symbolem naszego utożsamienia się z tymi wszystkimi ludźmi, którzy chcieliby tu być z nami, lecz nie mogą – powiedział ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum.

W Darłowie darczyńcy, wolontariusze i pracownicy Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. bp. Czesława Domina zainaugurowali po raz 11. kampanię na rzecz hospicjum pn. „Pola Nadziei”. Akcję sadzenia cebulek żonkili poprzedziła Msza św. w kaplicy domu pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Towarzyszyli mu kapłani związani z hospicjum, a w Liturgii uczestniczyli pacjenci, pracownicy i wolontariusze, a także przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, nadleśnictwa oraz Fundacji Charytatywne „Morze Miłości”.

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję