Reklama

Niedziela Lubelska

Lublin: 49. Tydzień Eklezjologiczny na KUL

“Ecclesia semper reformanda?” - to hasło XLIX Tygodnia Eklezjologicznego, który odbędzie się w dniach 24 - 27 kwietnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest przypadająca w tym roku pięćsetna rocznica ogłoszenia w Wittenberdze przez niemieckiego augustianina Marcina Lutra 95 teologicznych tez. Wydarzenie to dało początek wielu bolesnym i brzemiennym w skutki zmianom w Kościele.

[ TEMATY ]

KUL

Roman Czyrka

Koncepcja tegorocznej konferencji oparta jest na “dwugłosie”. Gośćmi będą zarówno teologowie luterańscy, jak i rzymskokatoliccy. Obie strony przedstawią swoją refleksją na temat Reformacji i współczesnego rozumienia jej dziedzictwa oraz relacji rozłączonych wspólnot na przestrzeni wieków.

Wśród prelegentów pojawią się m. in ks. bp Paweł Anweiler - biskup diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz o. prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski – znany ekumenista katolicki.

Reklama

Podczas dwóch ostatnich dni sympozjum głos zostanie oddany młodym teologom, którzy w czasie sesji studencko-doktoranckiej i paneli dyskusyjnych będą mieli szansę przedstawić swój punkt widzenia oraz wyniki poszukiwań naukowych.

Wydarzeniami towarzyszącymi będzie wykład pt. “Słowo w muzyce sakralnej Kościoła Prawosławnego. Analiza wybranych tekstów na podstawie przykładów muzycznych” oraz koncert sakralnej muzyki cerkiewnej w wykonaniu Kameralnego Chóru “Sacrum”.

Tydzień Eklezjologiczny jest organizowaną (od 1965 r.) przez Koło Naukowe Teologów KUL coroczną konferencją naukową będącą okazją do pochylenia się nad aktualną problematyką teologiczną. W ramach Tygodnia Eklezjologicznego odbywają się spotkania, wykłady, prelekcje, koncerty. Integralną częścią Tygodni Eklezjologicznych są panele studencko-doktoranckie będące doskonałą okazją dla młodych teologów do podzielenia się owocami swojej pracy.

2017-04-19 09:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Współpraca KUL z Polską Fundacją Narodową

[ TEMATY ]

KUL

Archiwum KUL

Promocja polskiej nauki, kultury, historii, potencjału gospodarczego i technologicznego oraz realizacja wspólnych projektów, w tym multimedialnych i edukacyjnych, kierowanych m.in. do młodzieży, mediów krajowych i zagraniczych oraz Polonii i Polaków za granicą to główne ustalenia porozumienia zawartego między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Polską Fundacją Narodową.

List intencyjny w celu nawiązania wzajemnej długofalowej współpracy, w siedzibie Polskiej Fundacji Narodowej w Warszawie, podpisali ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL oraz dr Marcin Zarzecki, prezes Zarządu PFN i Michał Góras, członek Zarządu PFN.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Już jutro Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy

2021-09-24 14:51

[ TEMATY ]

Górzyca

Ośno lubuskie

Pielgrzymka pokutna

Karolina Krasowska

Już po raz czwarty 25 września wyruszy z Ośna Lubuskiego Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna do Górzycy.

Program pielgrzymki pokutnej z Ośna Lubuskiego do Górzycy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję