Reklama

Ministrancka Liga Piłkarska w Kopcu

Niedziela częstochowska 28/2004

„Lasalianie” - drużyna Szkoły Katolickiej Braci Szkolnych w Częstochowie

„Lasalianie” - drużyna Szkoły Katolickiej Braci Szkolnych w Częstochowie

Czerwiec w Kopcu jest miesiącem związanym nie tylko z zakończeniem roku szkolnego. Od przeszło pięciu lat w tym właśnie czasie kończą się rozgrywki w ministranckiej lidze piłkarskiej. Liga ta została założona przy współpracy dwóch domów zakonnych, które mają swoje siedziby w Kopcu: Księży Salezjanów (odpowiedzialny kl. Jarosław Góralski SDB) i Braci Szkolnych (br. Wiesław Telega FSC). Domy te mają na swoich terenach wspaniałe boiska do gry w piłkę nożną - dyscyplinę cieszącą się w naszym kraju dużą popularnością, także w tak niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Częstochowy, jaką jest Kopiec.
W zakończeniu sezonu piłkarskiego brali udział uczniowie szkół podstawowych z parafii archidiecezji częstochowskiej. Mecze rozgrywane były w systemie ligowym (każdy z każdym, mecz i rewanż) i odbywały się w każdą sobotę miesiąca. W tym roku wystartowało siedem drużyn piłkarskich, m.in. z Częstochowy (dwie drużyny: ze Szkoły im. św. Jana de La Salle i z parafii Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, Rębielic, Lubojny, Ostrów n. Okszą, Kamyka i z Białej. Opiekunami drużyn byli księża, a w przypadku drużyny ze Szkoły św. Jana de La Salle - Bracia Szkolni.
Przez te pięć lat rozgrywek nie było zdecydowanego faworyta, co rok wygrywała inna drużyna. A oto końcowa klasyfikacja: 1.„Lasalianie” - Szkoła Katolicka Braci Szkolnych z Częstochowy, 2. Rębielice Królewskie - parafia św. Rocha, 3. Lubojna - parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, 4. Częstochowa - parafia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej, 5. Ostrowy - parafia św. Franciszka z Asyżu, 6. Kamyk - parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, 7. Biała - św. Stanisława BM
Liczymy, że w przyszłym roku zgłosi się więcej drużyn do ministranckiej ligi piłkarskiej. Tym samym zapraszamy do wspólnej zabawy, która ma nie tylko wymiar sportowy, ale i duchowy. Zgłoszenia przyjmują:

Księżą Salezjanie
Kopiec, ul. Salezjańska 9
42-125 Kamyk
tel. (0-34) 362-74-06

Bracia Szkolni
Kopiec, ul. Salezjańska 4
Kamyk 42-125
tel. (0-34) 319-70-69

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabiją dzwony w kościołach stolicy

2021-07-28 07:29

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

dzwon

Bożena Sztajner/Niedziela

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2021-07-28 16:13

plakat organizatorów

    Zbliża się Wielki Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Inauguracja uroczystości odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia. Przez cały tydzień wierni gromadzić się będą na modlitwie w bazylice i na dróżkach. Uroczystości centralne zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.

    Tydzień uroczystości w sanktuarium rozpocznie Msza św. o godz. 15.00, której będzie przewodniczył o. Teofil Czarniak OFM, Minister Prowincjalny OO. Bernardynów. Po Eucharystii wyruszy Procesja Boleści Maryi do Domku Matki Bożej, gdzie modlitwę zakończą uroczyste nieszpory.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję