Reklama

Akcja letnia Caritas kieleckiej

Caritas kielecka organizuje w tym roku wypoczynek dla 1750 dzieci z rodzin najuboższych i dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami. Tego lata w ośrodkach prowadzonych przez Caritas będzie wypoczywało także 160 dzieci z rodzin polonijnych z Ukrainy i Białorusi. Dzieci mają zapewniony bezpieczny wypoczynek w ośrodkach w Karpaczu, Kołobrzegu, Piwnicznej, Rowach, Siamoszycach i Kaczynie.
Program kolonijny jest oparty na literaturze Patrycji ST. Jon Skarby śniegu. Ma on charakter wychowawczy, a w całość programu wplecione są elementy profilaktyki. Na każdym turnusie dodatkowo jest zatrudniony profilaktyk pełniący funkcję pedagoga kolonijnego. Kadra kolonijna to księża, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele i studenci. Zdecydowana większość pełni swoje funkcje jako wolontariusze.
Partnerami w realizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży są parafie, szkoły oraz Ośrodki Pomocy Społecznej, które kwalifikują dzieci do uczestnictwa w koloniach. Dofinansowanie wypoczynku dzieci pochodzi m.in. z Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ministerstwa Edukacji Nauki i Sportu, a także Kuratorium Oświaty. Tradycyjnie już na wypoczynek najuboższych zostanie przeznaczonych część pieniędzy, które zebrane zostały podczas corocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt kolonii w tym roku wyniesie ok. 800 tys. zł.
Niestety, nie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty Caritasu, dlatego specjalnie dla nich organizowane są - z pomocą parafii oraz Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” - półkolonie w mieście.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ks. Mariusz Frukacz: św. Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa

– Święty Jakub uczy nas, by być zawsze blisko Jezusa i nie bać się przyjąć nauki krzyża – powiedział ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, w kościele św. Jakuba Apostoła w Częstochowie podczas uroczystości odpustowej w Roku św. Jakuba.

W homilii podkreślił, że „św. Jakub uczy nas odpowiedzi naszym życiem na wezwanie Boże”. – On jest tym, który z polecenia Jezusa wraz z innymi apostołami idzie w świat, by głosić Ewangelię. Jego los jako człowieka posłanego do głoszenia Dobrej Nowiny nosi na sobie pewne podobieństwa do powołania proroka Jeremiasza – wskazał duchowny, nawiązując do I czytania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję