Reklama

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Misyjnym Konkursie Plastycznym

Niedziela płocka 28/2004

Od 28 do 29 maja na Jasnej Górze odbywał się V Krajowy Kongres Misyjny Dzieci, na który przybyli mali misjonarze z całej Polski. Przyjechali, żeby już po raz piąty uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz zabawie.
W sobotni poranek plac przed Jasnogórskim Szczytem wyglądał niczym kolorowa tęcza, dzieci bowiem przebrały się w barwy symbolizujące poszczególne kontynenty, gdyż celem ich tegorocznego spotkania było „nieść miłość całemu światu”.
Mali misjonarze przyjechali na Jasną Górę, aby złożyć Matce Bożej dar w postaci modlitw i wyrzeczeń w intencji swoich dalekich braci i sióstr z krajów misyjnych. W tym roku swoją symboliczną złotówkę ofiarowali dla małych mieszkańców Papui-Nowej Gwinei. W ich intencji, ale także w intencji dzieci ze wszystkich kontynentów, modlili się podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Piotr Libera, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z diecezji płockiej. Najmłodsi z parafii Krysk i Wyszogród zaangażowani byli w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. Wielką i miłą niespodziankę przyniosło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt. 160 lat PDMD.
W grupie dzieci młodszych spośród 412 prac nagrodzono 13 autorów prac:
I miejsce - Kinga Koźmińska, par. Ostrowite (kl. III), diec. płocka; II - Dawid Ślusarczyk ze SP w Cierchach (kl. II) diec. kielecka; III - Marlena Mendecka, ze SP nr 8 w Chorzowie (kl. III) diec. katowicka.
W grupie dzieci starszych (spośród 645): I miejsce - Malwina Dąbrowska ze SP w Gumowie (kl. V), par. Sulerzyż, diec. płocka; II miejsce - Magdalena Biernacka ze SP nr 4 w Łęcznej (kl. V), diec. lubelska; III miejsce - Anna Mateusiak ze SP w Borkach (kl. VI), diec. siedlecka.
Wyróżnienia w grupie młodszej: Katarzyna Miłoszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. III), diec. płocka; Katarzyna Ziemlewska ze SP nr 22 w Lublinie (kl. III), diec. lubelska; Katarzyna Szlachowska ze SP nr 2 w Miechowie (kl. III), diec. kielecka.
Wyróżnienia w grupie starszej: Weronika Przybyszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. VI), diec. płocka; Milena Seliga ze SP w Drzewcach (kl. VI), diec. łowicka; Aleksandra Stępska ze SP nr 34 w Olsztynie (kl. IV), diec. warmińska.
Dzieciom, które reprezentowały naszą diecezję i zwyciężyły w konkursie, serdecznie gratulujemy. Słowa uznania kierujemy również do księży i katechetów, animatorów Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie i zorganizowali wyjazd do Częstochowy.
Pragnę poinformować, że wielkanocne kartki świąteczne nagrodzone w konkursie diecezjalnym w kwietniu br., zostały wręczone dyrektorom krajowym PDM z 28 krajów z Europy i Kanady podczas konferencji misyjnej w Luksemburgu. Nasza inicjatywa spotkała się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników konferencji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podhale: górale już w drodze na Jasną Górę

2021-07-23 12:52

[ TEMATY ]

pielgrzymka

górale

Pielgrzymka 2021

mbludzm.pl

Górale z Podhala wyruszyli już na szlak pielgrzymi. Tym samym rozpoczęła się 23 lipca 40. Góralska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy do celu dotrą 31 lipca.

Górale na Jasną Górę idą w czterech grupach pielgrzymkowych: nowotarskiej, orawskiej, rabczańskiej i z Bachledówki. Pątnicy z Nowego Targu wyruszyli z parafii NSPJ, przeszli przez Rynek i zatrzymali się na krótką modlitwę przed kościołami św. Katarzyny i św. Królowej Jadwigi. Dłuższy postój był w ludźmierskim sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

USA: arcybiskup skrytykował Nancy Pelosi za obnoszenie się z „pobożnością katolicką”

2021-07-25 14:38

[ TEMATY ]

USA

aborcja

wikipedia.org

Nancy Pelosi

Nancy Pelosi

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone skrytykował 22 lipca spikerkę (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, która reprezentuje tam Kalifornię, za zakłamanie. Popiera ona finansowanie usług aborcyjnych za pieniądze podatnika, a zarazem głosi wszędzie, że jest bardzo pobożna.

Według magazynu „Washington Examiner” Pelosi na konferencji prasowej w tym dniu określiła siebie mianem „pobożnej katoliczki”, dodając, że „nie jest moim zadaniem pouczać kobiety, czy mogą dopuszczać się aborcji, czy nie”.

CZYTAJ DALEJ

Ta parafia żyje

2021-07-25 17:49

[ TEMATY ]

Częstochowa

św. Krzysztof

parafia Opatrzności Bożej

Beata Pieczykura/Niedziela

– Święty Krzysztof niesie ludzi, niesie miłość. Ta parafia żyje, żyje Bogiem, żyje liturgią – powiedział ks. Stanisław Bukalski, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie, 25 lipca, w uroczystość ku czci drugiego patrona parafii – św. Krzysztofa.

Ksiądz proboszcz tłumaczył, że odpust Opatrzności Bożej, który jest głównym tytułem kościoła, jest obchodzony w Niedzielę Trójcy Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję