Reklama

Organizacja Narodu Polskiego zaprasza (2)

W październiku 2000 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie została zarejestrowana partia o nazwie Liga Polska, która powstała z inicjatywy Polonii oraz przedstawicieli krajowych środowisk patriotycznych. W najbliższych numerach „Niedzieli Płockiej” chcemy zapoznać naszych Czytelników z założeniami Organizacji Narodu Polskiego, która za cel stawia sobie zbudowanie uczciwego państwa w duchu chrześcijańskim.

Niedziela płocka 28/2004

Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska za swe główne punkty programowe uważa:
1. Rewizję Konstytucji RP zapewniającą ochronę narodowej suwerenności poprzez m.in. usunięcie zapisów umożliwiających prymat prawa zewnętrznego nad wewnętrznym oraz wprowadzenie zapisów chroniących polską własność. Polska własność w sektorach strategicznych musi być utrzymana i chroniona poprzez przyjęcie pakietu ustaw gwarantujących kontrolę państwa nad strategicznymi sektorami gospodarki.
Polska własność musi być także chroniona w rolnictwie, które jako produkujące żywność ekologiczną przy odpowiedniej polityce państwa może wbrew dzisiejszym ocenom stanowić konkurencję dla rolnictwa Unii Europejskiej, opartego o nawożenie sztuczne. Ale by rolnictwo mogło stanowić o sile gospodarki, musi być zachowana polska własność ziemi. Liga Polska proponuje dlatego wprowadzenie ustawy zakazującej zbywania polskiej ziemi zagranicznym osobom prawnym i fizycznym. Niemniej ważnym zadaniem decydującym o zachowaniu integralności państwa polskiego jest zagwarantowanie polskiego charakteru Ziem Zachodnich, zmiana statusu nieruchomości z użytkowania wieczystego na prawo własności.
2. Natychmiastowe zahamowanie wyprzedaży majątku narodowego poprzez odejście od liberalnych koncepcji gospodarczych i przedstawienie rozwiązań alternatywnych. Osoby odpowiedzialne bądź biorące udział w transakcjach gospodarczych przeprowadzonych z naruszeniem polskiego interesu narodowego i gospodarczego oraz kosztem Skarbu Państwa zostaną pozbawione prawa sprawowania jakiejkolwiek funkcji zwierzchniej w gospodarce polskiej.

Reklama

Cdn.

Liga Polska zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 13 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku - lokal I p (Osiedle Międzytorze).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież na „Anioł Pański”: prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi

2021-07-25 12:16

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

Grzegorz Gałązka

Prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi, które powiększa miłość. A kiedy się dzielisz, Bóg pomnaża – mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra. Zwrócił uwagę, że „pomnażanie dóbr, bez sprawiedliwego podziału, nie rozwiązuje problemów” ludzkości.

Komentując ewangeliczny opis rozmnożenia chleba i ryb, którymi Jezus nakarmił około pięciu tysięcy osób, papież zauważył, że „Jezus nie stwarza bochenków i ryb”, ale bierze „pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby” od chłopca.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy się zakazili wirusem, nie infekowało innych

2021-07-25 17:18

[ TEMATY ]

Izrael

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi opublikowany w niedzielę raport portalu The Times of Israel.

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

CZYTAJ DALEJ

Czekają na anioła. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

2021-07-26 06:23

pl.freepik.com

Przyszłość świata znajduje się w tym przymierzu pomiędzy młodymi i starszymi

Przyszłość świata znajduje się w tym
przymierzu pomiędzy młodymi i starszymi

Największym darem dla ludzi w podeszłym wieku jest obecność innych osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję