Reklama

III Przegląd Piosenki religijnej w Wojsławicach

13 czerwca uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu kojarzyć się będzie z sukcesem. To dzień, w którym pojechaliśmy na III Przegląd Piosenki Religijnej do Wojsławic, leżących na terenie metropolii lubelskiej w powiecie chełmskim. Miejscowa parafia pw. św. Michała Archanioła, której proboszczem jest ks. Stanisław Kryszczuk, bardzo ciepło nas przyjęła. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania.
Przegląd rozpoczęła Msza św., a po niej zaprezentowały się zespoły, które przybyły do Wojsławic. Zespoły z Dubienki, Uchań, Kraśnika, Chełma, Krasnegostawu, Grabowca, Wojsławic, Wierzbicy, Strzelc k. Białopola i Zamościa występowały w dwóch kategoriach: zespoły dziecięce i młodzieżowe. Byliśmy jedynymi uczestnikami z Zamościa, ale za to bardzo licznie i godnie reprezentowaliśmy naszą parafię i szkołę. Nie ukrywamy, że po występach niektórych zespołów, wychodząc na scenę, byliśmy bardzo spięci, ale kiedy zabrzmiały pierwsze akordy, daliśmy z siebie wszystko tak, że aż scena zadrżała, a widownia oniemiała z wrażenia. To był występ zespołu „Śpiewające aniołki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, który zajął II miejsce tuż za zespołem z Chełma. Swoimi walorami wokalnymi zadziwił jurorów zespół „Ziarno” również ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, otrzymując wyróżnienie. W oczekiwaniu na wyniki mogliśmy wysłuchać „Arcybractwa muzycznego” z Lublina.
Po sukcesach w Zamościu przyszły sukcesy w Wojsławicach. Mamy jednak świadomość, że musimy dalej doskonalić nasze umiejętności.
Trzeba w tym miejscu podziękować proboszczowi ks. Stanisławowi Bachorowi z parafii Świętego Krzyża w Zamościu, który swoim wsparciem przyczynił się do godnego reprezentowania naszej wspólnoty w przeglądzie w archidiecezji lubelskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

20 lat pod opieką św. Anny

2021-07-25 15:32

Aleksandra Rudawska

W I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, wierni z Milicza i okolicznych miejscowości przybyli na odpust ku czci babci Pana Jezusa - św. Anny. W tym czasie wspólnota parafialna obchodzi swoje 20-lecie. 

W niedzielę, 25 lipca uroczystościom odpustowym przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF. Na samym początku słowo zabrali parafianie, którzy przywitali bpa Jacka w swojej parafii. Wyrazili oni radość z jego obecności i faktu, że mogą dziś przeżywać odpust parafialny - Każdego roku czekamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Bogu, że pozwolił nam doczekać do kolejnego odpustu, dziękujemy Panu Bogu  i św. Annie za opiekę. W tym roku przypada rocznica 20-lecia istnienia naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za pierwszego proboszcza, ks. Bogdana Buryłę, który odszedł do wieczności w pierwszy czwartek lutego. Dziękujemy też za drugiego proboszcza, ks. Grzegorza Michalskiego, który teraz jest naszym pasterzem - mówili przedstawiciele parafii. 

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Ta parafia żyje

2021-07-25 17:49

[ TEMATY ]

Częstochowa

św. Krzysztof

parafia Opatrzności Bożej

Beata Pieczykura/Niedziela

– Święty Krzysztof niesie ludzi, niesie miłość. Ta parafia żyje, żyje Bogiem, żyje liturgią – powiedział ks. Stanisław Bukalski, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie, 25 lipca, w uroczystość ku czci drugiego patrona parafii – św. Krzysztofa.

Ksiądz proboszcz tłumaczył, że odpust Opatrzności Bożej, który jest głównym tytułem kościoła, jest obchodzony w Niedzielę Trójcy Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję