Reklama

Polska

Warszawa: Abp Caputo poświęcił obraz bł. Bartłomieja Longo w Ośrodku Matki Bożej Pompejańskiej

- Wiara bez miłości jest kłamstwem - podkreślił bp Pompejów Tommaso Caputo. Włoski duchowny spotkał się z wiernymi Ośrodka Duszpasterskiego pw. Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie. Na zakończenie wizyty poświęcił obraz bł. Bartłomieja Longo i ofiarował nowo powstającej parafii jego relikwie, oraz specjalnie przetłumaczoną z języka włoskiego modlitwę do Matki Bożej Różańcowej - codziennie odmawianą w sanktuarium w Pompejach.

[ TEMATY ]

obraz

obraz

Bożena Sztajner/Niedziela

Przypominając historię kultu maryjnego w Pompejach duchowny podkreślił wartość modlitwy różańcowej. – Kto lepiej zna syna niż jego matka, stąd w czasie kiedy odmawiamy różaniec Maryja prowadzi nas do Jezusa. W związku z tym ten kto propaguje różaniec i modli się rozważając jego poszczególne tajemnice, ten się zbawia, ponieważ spotyka Tego który jest Zbawicielem - Jezusa Chrystusa. Jemu zawsze towarzyszy Maryja – zwrócił uwagę abp Tommaso Caputo.

Duchowny opowiedział również historię życia i nawrócenia bł. Bartłomieja Longo - nawróconego satanistę, wielkiego krzewiciela modlitwy różańcowej zwracając uwagę, że otwierając się na Boga człowieka wychodzi również z miłością do braci. - Nasze chrześcijańskie życie można przyrównać do latania w którym niezbędna są dwa skrzydła którymi są miłość i wiara. Sama wiara bez miłości jest kłamstwem – stwierdził bp Pompejów. Zwrócił uwagę, że przełożeniem na konkret tej prawdy są liczne dzieła charytatywne które powstały wokół sanktuarium a które wychodziły naprzeciw potrzebom najuboższych.

Reklama

- Bł. Bartłomiej Longo pochylił się nad losem sierot, dzieci kobiet w więzieniu, oraz osobami niepełnosprawnymi. Mówił, że wszyscy są równi i mają prawo do edukacji. Do opieki nad dziewczętami powołał żeńskie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Różańca Świętego – opowiadał abp Caputo. Wspomniał też istniejącym obecnie przy pompejańskim sanktuarium ośrodku dla kobiet w ciąży oraz dla imigrantów. - W ubiegłym roku w tzw. „Stole dla Biednych” wydaliśmy o 40 tys. posiłków – powiedział.

Mówiąc o planach i wyzwaniach które obecnie stoją przed sanktuarium wymienił stałą spowiedź sakramentalną. Na zakończenie zachęcił wiernych do zapoznania się z Listem Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na zakończenie wizyty abp Caputo poświęcił obraz bł. Bartłomieja Longo i ofiarował nowo powstającej parafii jego relikwie, specjalnie przetłumaczoną z języka włoskiego modlitwę do Matki Bożej Różańcowej -codziennie odmawianą w sanktuarium w Pompejach, oraz replikę wizerunku Pani z Pompejów.

Reklama

W spotkaniu wziął także udział nuncjusz apostolski Polski abp Salvatore Pennacchio Krzyż i plac pod budowę nowej świątyni pw. Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie poświęcił 22 października 2016 roku abp Henryk Hoser. Jest to dotychczas jedyna parafia w całej metropolii warszawskiej pod takim wezwaniem. W Polsce powstaje jeszcze tylko jedna świątynia dedykowana Matce Bożej Pompejańskiej w Żernikach Wrocławskich.

Włoskie Pompeje, położone u podnóża Wezuwiusza, słyną z sanktuarium Różańca Świętego, wybudowanego przez bł. Bartolo Longo - nawróconego satanistę, wielkiego krzewiciela modlitwy różańcowej. Magdalena Gronek

2017-08-28 16:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cudowne obrazy wracają do odzyskanych świątyń

[ TEMATY ]

obraz

obraz

Ukraina

Episkopat.pl

W ostatnim czasie na Ukrainie dynamicznie odradzają się miejsca kultu maryjnego, które w okresie prześladowania Kościoła w Związku Radzieckim zostały zamknięte i zrujnowane. Do wielu odbudowanych w ciągu ostatnich 25 lat świątyń powracają wizerunki, które były tam czczone od pokoleń.

Symbolicznego znaczenia nabiera przekazanie do Czerwonogradu w archidiecezji lwowskiej wizerunku Matki Bożej, jaki przez wieki czczony był w Bełzie. To z tej miejscowości z ikoną Czarnej Madonny wyruszył w 1382 roku w kierunku Śląska książę opolski Władysław, aby ostatecznie znalazła ona swoje miejsce na jasnogórskim wzgórzu. W Bełzie do roku 1951, była obecna ikona Matki Bożej Bełzkiej, bliźniaczo podobna do Obrazu Jasnogórskiego. Jego kopię przekazano 14 czerwca na Jasnej Górze podczas wieczornego apelu, któremu przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, do parafii w Czerwonogradzie, dawnym Krystynopolu.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: tylko wiara wyzwala człowieka z ograniczeń i ciasnoty jego czasów

2021-07-27 14:45

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

O swojej drodze kapłańskiej i doświadczeniach duszpasterskich opowiedział papież-senior Benedykt XVI w wywiadzie udzielonym pisemnie Tobiasowi Winstelowi z okazji 70. rocznicy swoich święceń kapłańskich, a który ukazał się na łamach niemieckiego miesięcznika katolickiego „Herder Korrespondenz”.

Oto całość rozmowy Tobiasa Winstela z Benedyktem XVI w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Rośnie liczba ataków na chrześcijan w Europie

2021-07-28 18:43

[ TEMATY ]

Europa

atak

chrześcijanie

Karol Porwich/Niedziela

W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym m.in. w Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce w kościele archikatedralnym w Edynburgu.

Jak wynika z raportu szkockiego rządu, katolicy, stanowiący mniejszość populacji tego kraju, nieproporcjonalnie często byli celem przestępstw na tle religijnym. W latach 2017-18 stanowili oni blisko połowę z 642 odnotowanych w tym kraju tego rodzaju ataków. Ponadto, według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w roku 2019 na całym kontynencie europejskim dokonano ponad 500 przestępstw z nienawiści do wiary w stosunku do chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję