Reklama

Niedziela Wrocławska

Duchowa propozycja dla kobiet

W wigilię Święta Niepodległości, 10 listopada o 11.30 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wrocławiu (al. Pracy 26) została odprawiona Msza św. dla kobiet. Eucharystii przewodniczył o. Andrzej Pełka.

[ TEMATY ]

Msza św. dla kobiet

Anna Majowicz

W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt kobiet

W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt kobiet

Kapłan rozpoczynając homilię powtórzył fragment Słowa Bożego, w którym Jezus poucza Apostołów słowami: ,,Nie możecie służyć Bogu i mamonie”. – Jezus opowiedział uczniom historię o rządcy, który oskarżony został przez człowieka, dla którego pracował, o trwonienie majątku. Obrotny rządca w przemyślany sposób wyszedł z niełatwego położenia. Na podstawie tej przypowieści Jezus nauczał Apostołów, by nie poddawali się władzy pieniądza, ponieważ żaden sługa nie może służyć dwóm panom. Nie można służyć jednocześnie Bogu i mamonie. Człowiek goniąc za pieniądzem, czasem podporządkowuje im całe swoje życie, tym samym przestając dostrzegać wszystko inne, w tym samego Ojca – mówił kapłan, prosząc o dystans do mamony i inwestycję w relację z Panem Bogiem. – Pieniądze raz są, raz ich nie ma. To rzecz ulotna. Miłość Boga Ojca jest wieczna, dlatego inwestuj w relację z Nim, a On nigdy Cię nie zostawi, będzie zawsze blisko, by Cię zbawić – nauczał o. Andrzej Pełka.

Reklama

Po Mszy św. kobiety spotkały się przy kawie w parafialnej kawiarence. – Spotkałyśmy się tu, w kobiecym gronie, aby wzrastać w wierze. Pragniemy odkrywać kobiecość do jakiej powołał nas Pan Bóg. Jesteśmy różne, mamy różne doświadczenia życiowe. Dzięki takim spotkaniom możemy wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie inspirować się do działania, a przede wszystkim wspierać się na każdym etapie życia – mówi Helena Wołowicz, współorganizatorka wydarzenia. – To nasze drugie spotkanie w ramach projektu ,,Być Kobietą Urzekającą”, na kolejne zapraszam w pierwszą sobotę grudnia – dodaje.

Zobacz zdjęcia: Msza św. dla kobiet we Wrocławiu

,,Być Kobietą Urzekającą” to duchowa propozycja dla kobiet, dla których wzorem jest Maryja – najdoskonalsza, najbardziej urzekająca z niewiast. Projekt zrodził się z chęci odkrywania piękna kobiecego serca z godnie z zamysłem Pana Boga.

2018-11-11 09:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamięć, cześć i szacunek

Niedziela sosnowiecka 48/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

Msza św. dla kobiet

upamiętnienie

Przemysław Lech

Przy pomniku poległych funkcjonariuszy

Przy pomniku poległych funkcjonariuszy

W sosnowieckiej bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny upamiętniono funkcjonariuszy polskich służb mundurowych, którzy poświęcili swoje życie dla niepodległej Polski.

Uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej przewodniczył pasterz Kościoła sosnowieckiego bp Grzegorz Kaszak. Na doroczne obchody ku czci poległych przybyli m.in.: komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant wojewódzki policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, zastępca dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji insp. Dominik Łączyk, naczelnik wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Gabriela Socha i komendant miejski policji w Sosnowcu mł. insp. Tomasz Kłosowicz. W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele pozostałych służb mundurowych: śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski, komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk Adam Jopek i dyrektor okręgowy Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach ppłk Łukasz Górny. Obecny był też diecezjalny duszpasterz policji ks. kan. Mariusz Karaś.

CZYTAJ DALEJ

Czarnek: Chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych

2021-08-05 10:31

[ TEMATY ]

edukacja

Fotolia.com

Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe

Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.

Szef MEiN pytany był w wywiadzie m.in. o to, jak resort edukacji przygotowuje szkoły do powrotu uczniów w okresie ewentualnego wzrostu zachorowań. Odpowiadając Czarnek zapewnił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. "Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę żadnego innego, poza powrotem do szkół 1 września w trybie pełnym stacjonarnym" - powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi w drodze już trzeci dzień [relacja 41.PPW]

2021-08-05 22:04

Dzisiejsze pielgrzymowanie było przepełnione modlitwą, śpiewem radością i... deszczem. Pielgrzymi dotarli przechodzi dziś z Oleśnicy do Namysłowa. Zobaczcie jak przebiegał dzisiejszy pątniczy szlak.

Wszystko rozpoczęło się w Oleśnicy, w Bazylice pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po błogosławieństwie pielgrzymi ruszyli w drogę, by po pierwszym etapie dotrzeć do Smolnej. Tam mieszkańcy przygotowali dla pielgrzymów drugie śniadanie. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję