Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkopostne dni skupienia dla dziewcząt

2019-03-06 16:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mija 14 lat z Matką Bożą Pompejańską

Niedziela bielsko-żywiecka 34/2022, str. I

[ TEMATY ]

dni skupienia

Monika Jaworska

Dni skupienia gromadzą licznych wiernych

Dni skupienia gromadzą licznych wiernych

Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Różańcowy Ruch Pompejański organizują 27 sierpnia w kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu k. Skoczowa XIV Pompejański Dzień Skupienia Czcicieli Matki Bożej Królowej Różańca z Pompejów.

Minął 14. rok comiesięcznego nabożeństwa pompejańskiego zapoczątkowanego na skoczowskiej Kaplicówce. Od 2014 r. wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej z sanktuarium św. Jana Sarkandra peregrynuje po parafiach parafii archidiecezji krakowskiej, katowickiej i warmińskiej oraz diecezji bydgoskiej i ełckiej. Od listopada 2017 r. aż do teraz peregrynował w naszej diecezji w parafiach w Malcu i Andrychowie, a od ponad 4 lat – w dwóch parafiach w Kętach. Jak podkreśla diecezjalna zelator ADŚ Lidia Wajdzik, nawiedzeniu obrazu towarzyszy przemiana ludzkich serc i powrót do pięknej tradycji rodzinnego odmawiania Różańca. – Czciciele Różańcowej Pani wielokrotnie mówią o niezwykłej atmosferze w parafiach i rodzinach, gdzie pojawia się kopia Jej cudownego wizerunku. Radujmy się, że Pompejańska Pani podczas nawiedzenia kolejnych parafialnych wieczerników leczy poranione i oddalone od Boga serca – zaznacza.

CZYTAJ DALEJ

Krajowy Duszpasterz Rodzin: Rodzina szkołą dialogu i wzajemnego słuchania

2022-09-24 09:20

[ TEMATY ]

rodzina

Adobe.Stock

W rodzinach musimy uczyć się rozmawiać i wsłuchiwać w siebie nawzajem. Takich postaw często nam brakuje. Dialog jest zasadniczym elementem każdej relacji, to spotkanie dwóch osób, dwóch światów – powiedział dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. dr Robert Wielądek w kontekście zadań, jakie stoją przed współczesnymi rodzinami i 38. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbywającej się w dniach 24-25 września 2022 r. pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”.

Ks. Robert Wielądek mówiąc o trudnościach, z jakimi mierzą się współczesne rodziny – spadku religijności i rezygnowania przez młodych ludzi z lekcji religii – zwrócił uwagę na rolę relacji opartych na prawdzie i wzorze płynącym z życia wartościami. „Często najprostszym rozwiązaniem jest wsłuchanie się w to, co stoi za taką, a nie inną decyzją młodego człowieka. Najmocniejsze wsparcie mają takie rodziny, w których dzieci widzą żywą wiarę swoich rodziców – taką, która faktycznie przekłada się na ich życie. To powinno mobilizować do pracy nad sobą, do formacji i wzrastania. Przymuszać czy przekonywać młodych do praktyk religijnych? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od indywidualnego przypadku. Na pewno trzeba prowadzić do żywej relacji z Jezusem. Z tego nigdy nie wolno się zwalniać” – ocenił dyrektor KODR.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo do kapłanów: trzeba zaufać Bogu we wszystkim

– Bóg złożył w każdym z nas potrzebę stawiania pytań o sens naszych powołań po imieniu i ich realizację na miarę otrzymanej łaski – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który w sobotę przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 41. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję