Reklama

Aktualności

Madagaskar: 200 muzułmanów pomaga przy wizycie papieża

Wizyta papieża Franciszka na Madagaskarze jest okazją do zbliżenia chrześcijan i muzułmanów. Jak poinformowały media tego kraju, w organizację wizyty papieża – obok kilku tysięcy chrześcijan - włączyło się ponad 200 wolontariuszy muzułmańskich. „Jest to znakiem braterstwa między wszystkimi religiami. Należymy do siebie nawzajem bez względu na przynależność religijną”, zacytowały media słowa jednego z wolontariuszy.

[ TEMATY ]

Franciszek

Madagaskar

www.papafranciscoencolombia.co

„L'Express de Madagascar” wyraził uznanie dla wkładu papieża Franciszka na rzecz pokojowego współżycia między religiami. Gazeta przypomniała, że także w Mozambiku, który był pierwszym celem papieskiej podroży do Afryki południowo-wschodniej, Franciszek poświęcił wiele uwagi dialogowi międzyreligijnemu.

Reklama

Podczas spotkania międzyreligijnego młodzieży na stadionie Maxaquene w stolicy Mozambiku, Maputo, 5 września papież zaapelował do młodych ludzi, aby wspólnie uczestniczyli w budowie swego kraju. Młodzi nie powinni dopuścić do tego, aby ich radość życia stłumił strach i rezygnacja.

"Radość wspólna i świętowana staje się najlepszym antidotum, by zdezawuować tych wszystkich, którzy chcą dzielić, rozdrabniać czy przeciwstawiać. Jakże się odczuwa w niektórych regionach świata radość bycia zjednoczonymi, wspólnego życia, osób różnych wyznań religijnych, ale jako dzieci tej samej ziemi, zjednoczone" - mówił Franciszek.

2019-09-08 11:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: chrześcijańska tożsamość dopełnia się wraz z naszym zmartwychwstaniem

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Droga chrześcijanina dopełnia się w zmartwychwstaniu - przypomniał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Franciszek skoncentrował się na pierwszym dzisiejszym czytaniu, z Listu do Koryntian (1 Kor 15,12-20). Zauważył, że wydaje się, iż chrześcijanom trudno uwierzyć w przekształcenie swojego ciała po śmierci.

Ojciec Święty zauważył, że celem Apostoła Narodów jest wskazanie chrześcijanom z Koryntu, iż podobnie jak Chrystus zmartwychwstał, tak i my zmartwychwstaniemy. Myśleli ono, że chrześcijanie będą usprawiedliwieni, nie pójdą do piekła, ale przed Bogiem będzie jedynie ich dusza, a ciała pozostaną gdzieś w kosmosie. Podobnie zresztą św. Piotr w poranek zmartwychwstania, gdy pobiegł do grobu i stwierdził, że jest on pusty - to pomyślał, że ukradziono Ciało Pana. Tak samo myślała Maria Magdalena. "Nie mieściło im się w głowie prawdziwe zmartwychwstanie" - zauważył papież. Nie mogli zrozumieć naszego przejścia ze śmierci do życia poprzez zmartwychwstanie. W końcu zaakceptowali zmartwychwstanie Jezusa, bo Go widzieli, ale nie mieściło im się w głowie zmartwychwstanie chrześcijan. Zresztą, kiedy św. Paweł mówił o zmartwychwstaniu intelektualistom greckim na Areopagu, nie potrafili tego zrozumieć.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej dotyczący bp. Jana Szkodonia

2021-07-23 12:06

[ TEMATY ]

bp Jan Szkodoń

Karol Porwich/Niedziela

Bp Jan Szkodoń

Bp Jan Szkodoń

Działając na podstawie obowiązujących przepisów prawa kanonicznego, Stolica Apostolska – w następstwie formalnego zgłoszenia – przeprowadziła proces karno-administracyjny dotyczący rzekomego wykorzystania seksualnego osoby małoletniej przez bp. Jana Szkodonia.

Po dokładnej analizie zebranych materiałów dowodowych i po przesłuchaniu powołanych świadków, wina bp. Jana Szkodonia nie została udowodniona (non constat).

CZYTAJ DALEJ

Podczas Igrzysk Olimpijskich transmisje Mszy św. na antenie TVP2

2021-07-23 19:43

[ TEMATY ]

Msza św.

TVP

transmisja

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas trwania Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, od soboty, 24 lipca do niedzieli, 8 sierpnia, wszystkie Msze św. transmitowane do tej pory w TVP1, będą emitowane w TVP2. Zmiana dotyczy również programu „Między Ziemią a Niebem”, który też będzie można oglądać w Dwójce - przekazała TVP w przekazanym KAI komunikacie.

Godziny transmisji Mszy oraz programu religijnego Jedynki nie ulegną zmianie. Dzięki przeniesieniu programów do TVP2 widzowie będą mogli uczestniczyć w cotygodniowych transmisjach mszy świętych o tych samych porach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję