Lewandowski – Łotwa 3:0. Bez niespodzianki w Rydze

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 3:0 w wyjazdowym meczu eliminacji do Euro 2020. Bohaterem meczu był Robert Lewandowski, zdobywca wszystkich bramek

sport

PZPN

Piłkarze Jerzego Brzęczka objęli prowadzenie w 9. minucie. Na lewym skrzydle Sebastian Szymański podał do „Lewego”, który lekkim strzałem po ziemi z 7 metrów pokonał Andrisa Vaņinsa.

W 13. minucie Polacy prowadzili już 2:0. Po rajdzie lewą stroną Kamil Grosicki zagrał do Lewandowskiego. Kapitan Biało-Czerwonych strzelił prawą nogą z pierwszej piłki, nie dając szans łotewskiemu bramkarzowi.

Polacy grali dobrze przez pierwsze 25 minut. Nie brakowało szybkich zagrań na jeden kontakt. Widać było duże zaangażowanie i chęć szybkiego rozstrzygnięcia meczu. Im bliżej było do przerwy, tym lepiej prezentowali się gospodarze, którzy raz po raz wyprowadzali kontrataki. W grze piłkarzy Jerzego Brzęczka brakowało prostopadłych podań, a za dużo było gry w poprzek boiska. Łotysze omijali też pressing ustawiany w środku pola przez Polaków, ale do przerwy utrzymał się wynik 2:0.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Biało-Czerwoni powinni prowadzić różnicą trzech goli. Po podaniu Lewandowskiego Grosicki był sam na sam z Vaņinsem, ale zamiast strzelać od razu niepotrzebnie próbował ominąć łotewskiego bramkarza.

W 52. minucie, po kontrze trzech na trzech, kolejną dobrą okazję zmarnował Grosicki. Strzelił za słabo z 16 metrów.

W 63. minucie prosto w ręce golkipera gospodarzy strzelił Krzysztof Piątek, który zastąpił Mateusza Klicha. Chwilę później podania Lewandowskiego nie wykorzystał Krychowiak. Był za bardzo odchylony i przeniósł piłkę nad łotewską bramką.

Mimo szarpanej gry i licznych strat w 76. minucie Polakom udało się wyprowadzić akcję, w której Tomasz Kędziora szybko wymienił kilka podań z Krzysztofem Piątkiem. Ten zagrał do Grosickiego, któremu piłka uciekła na wewnętrzną część stopy. Ze strzału wyszło przypadkowe podanie do Lewandowskiego, który dopełnił formalności z bliskiej odległości.

Pod koniec meczu Łotysze kilka razy przedostali się pod pole karne Polaków, ale brakowało im dokładności i wykończenia akcji.

Na wyróżnienie, oprócz Roberta Lewandowskiego, zasłużył pomocnik Sebastian Szymański. 20-latek nie bał się przejmować inicjatywy i prowokował do aktywności swoich kolegów.

W niedzielę Polacy zagrają w Warszawie z Macedonią Północną. Wygrywając mogą sobie zapewnić awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

2019-10-11 07:53

Mamy złoto!

sport

Igrzyska w Pjongczangu

wikipedia.pl

Kamil Stoch w Bischofshofen (2017)

Na dużej skoczni w Pjongczangu Kamil Stoch obronił tytuł i po raz trzeci w karierze został mistrzem olimpijskim!

Kamil Stoch mistrzem olimpijskim! Polak uzyskał w dwóch skokach 135 i 136,5 metra. Drugie miejsce zajął Niemiec Adreas Wellinger. Na trzecim miejscu podium stanął Norweg Robert Johansson.

Sercanie: niepokoją nas doniesienia o sposobie prowadzenia postępowania w sprawie ks. Michała O.

2024-03-28 19:21

Red.

Niepokoją nas doniesienia płynące od pełnomocnika ks. Michała, mecenasa Krzysztofa Wąsowskiego, dotyczące sposobu prowadzenia postępowania - piszą księża sercanie w opublikowanym dziś komunikacie. To reakcja zgromadzenia na działania prokuratury związku z postępowaniem w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Dementują pogłoski, jakoby ich współbrata zatrzymano w niejasnych okolicznościach w hotelu. Wzywają do modlitwy za wszystkich, których dotknęła ta sytuacja.