Reklama

Aspekty

Podsumowanie akcji "Wdzięczni Medykom w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej"

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 22 kwietnia zakończyła w naszej diecezji akcję #WdzięczniMedykom. W sumie na jej konto wpłynęła środki w wysokości 122,868,10 zł.

[ TEMATY ]

#WdzięczniMedykom

Archiwum redakcji

Od indywidualnych darczyńców na konto Caritas wpłynęło 82.868,10 zł, natomiast kwotę 40.000,00 zł przekazała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Zebrane środki, czyli równo po 30.717,10 zł otrzymają 4 szpitale w diecezji: Kliniczny Oddział chorób zakaźnych w Zielonej Górze, Jednoimienny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu oraz 105 Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach – filia w Żaganiu.

- Rezultaty akcji w diecezji są bardzo dobre. Jak na takie pierwsze doświadczenie w naszej diecezji, bo właściwie wszystkich ono nas po praz pierwszy dotknęło, to jest to naprawdę bardzo zadowalająca kwota – powiedział podczas konferencji prasowej ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas. – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za włączenie się za włączenie się w tą akcję, za przyjęcie zaproszenia – zarówno darczyńcom indywidualnym, jak i firmom. Do tej pory wierni Diecezji Zielonogórsko – Gorzowska przekazali na pomoc w leczeniu zakażonych koronawirusem blisko pół miliona złotych. To jest nasz wspólny dar serca i w imieniu księdza biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego chciałem serdecznie wszystkim podziękować za to, że włączyli się w tą akcję, że chcieli to zaproszenie przyjąć, bo w ten sposób jesteśmy wspólnotą, która staje przy sobie nawzajem – dodał.

Reklama

W konferencji podsumowującej akcję uczestniczył diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i chorych ks. Tomasz Duszczak. – W całej tej sytuacji możemy zauważyć dobro. Przede wszystkim to dobro, które wyraża się w tym, ze zauważyliśmy pracowników służby zdrowia jako tych, którzy są oddani ludziom. Jako tych, którzy nie tylko w tym czasie pandemii służą innym, ale przecież oni swoją służbę czynią już wiele, wiele lat. I dobrze, że dziś jako wspólnota ludzkości jesteśmy w stanie to bardziej zauważyć i wyrazić naszą wdzięcznością – powiedział duszpasterz.

- Jesteśmy pełni nadziei, pozytywnie to wszystko widzimy. Każdy pieniądz, który dostaniemy, który został zgromadzony na pewno będzie bardzo dobrze wykorzystany przez te wszystkie szpitale na zakup jeszcze potrzebnego sprzętu, bo on się bardzo szybko zużywa, więc na pewno kupimy to co jest w tej chwili niezbędne na oddział – powiedział dr Jacek Smykał. – Mamy pewne braki w wyposażeniu oddziału, więc te pieniądze pójdą na zakup sprzętu: kardiomonitorów, pomp infuzyjnych. Takie są w tej chwili nasze potrzeby – dodał Ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

W piątek 24 kwietnia o godz. 8.00 w kaplicy diecezjalnej Caritas zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców.

2020-04-23 15:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#WdzięczniMedykom w diecezji zielonogórso-gorzowskiej

[ TEMATY ]

#WdzięczniMedykom

Archiwum redakcji

Caritas diecezjalna w ramach akcji #WdzięczniMedykom zebrała już kwotę w wysokości 68 018,10 zł.

Akcja wciąż trwa. Można ją wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 08 1090 1636 0000 0001 0345 8964 (tytuł wpłaty MEDYK) lub wysyłając SMS o treści MEDYK na nr 72052 (koszt 2,46 zł).

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Tak dla życia i rodziny

2021-09-19 21:02

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

marsz dla życia i rodziny

Karol Porwich/Niedziela

– Dar życia otrzymujemy od Boga jako akt współpracy między miłością ludzką a miłością Boga, Stwórcy i Odkupiciela. Dziś dziękujemy Bogu za dar życia i stajemy się wyznawcami Boga, który jest życiem – mówił abp Wacław Depo 19 września na zakończenie Marszu dla Życia i Rodziny w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

„Młodzi za życiem”, „Dziękujemy za rodzinę”, „Dziękujemy, że jesteś Mamą” czy „Dziękujemy, że jesteś Tatą” – to tylko wybrane hasła, które nieśli ubrani na biało uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję