Reklama

Wiadomości

Prezydent Duda dla "Sieci": Obrażanie się w polityce nie istnieje

Uważam, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy także w 2023 r. jest możliwe - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Zapewnił, że stanie się tak, jeżeli uda się tej formacji m.in. uniknąć efektu arogancji władzy.

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

duda

creenshot/Facebook

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Uważam, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy także w 2023 r. jest możliwe. Jeżeli uda się tej formacji uniknąć efektu obserwowalnej arogancji władzy, co najbardziej ludzi denerwuje. Jeżeli uda się obronić Polskę przed kryzysem gospodarczym, utrzymać miejsca pracy, wrócić na drogę dynamicznego rozwoju" - wylicza rozmówca najnowszego wydania tygodnika.

Jego zdaniem równie ważne warunki, by myśleć o wygranej, to "nie odrywać się od ziemi, nie grzeszyć pychą, nie być arogancką władzą i jednocześnie pracować, mieć też tyle szczęścia, że uda się bezpiecznie przejść przez kryzys, że Polakom będzie się żyło lepiej".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"Jeśli miałbym coś kolegom doradzać, to powiem tak: bądźcie blisko ludzi" - stwierdził. "I ja tego będę pilnował" - zapowiedział prezydent Duda w wywiadzie dla "Sieci".

Pytany o to, kto mógłby być kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta w 2025 r. odpowiedział, że nie wypada go o to pytać na początku drugiej kadencji, ani o to, co będzie robił po jej zakończeniu. W jego ocenie nie ma jeszcze odpowiedzi na pytanie o kandydata. Prezydent pyta też, kto jeszcze w styczniu 2015 r. przewidywał, że on takim kandydatem zostanie.

Zdaniem prezydenta, gdyby choćby w myślach odpowiedział sobie na pytanie, co będzie robił za pięć lat, oznaczałoby to, że kadencję uważa za spacerek, "a obietnice wyborcze za jakąś ściemę".

"A tak nie jest. Wyzwań jest bardzo dużo, roboty będzie ogrom" - zapewnił. "Nastawiam się na pięć lat ciężkiej pracy" - dodał.(PAP)

ago/ mhr/

2020-08-24 08:40

Oceń: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

List Prezydenta RP na 25-lecie Katolickiej Agencji Informacyjnej

[ TEMATY ]

prezydent

KAI

Andrzej Duda

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Z okazji 25-lecia Katolickiej Agencji Informacyjnej prezydent RP Andrzej Duda wystosował list gratulacyjny do Zespołu KAI oraz Prezesa Agencji, Marcina Przeciszewskiego. List odczytano podczas uroczystej gali jubileuszowej, która odbyła się wczoraj w gmachu Sekretariatu KEP.

Publikujemy treść listu Prezydenta:
CZYTAJ DALEJ

Bejrut: 150 tys. wiernych na Mszy św. pod przewodnictwem Leona XIV

2025-12-02 12:38

[ TEMATY ]

Bejrut

Leon XIV w Turcji i Libanie

150 tys. wiernych

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Do przezwyciężania podziałów, otwierania się na dialog i budowania społeczeństwo pokoju i sprawiedliwości wezwał papież Libańczyków 2 grudnia podczas Mszy św. na Bejrut Waterfront w Bejrucie. W Eucharystii wzięło udział ok. 150 tys. wiernych. Była ona ostatnim punktem programu trzydniowej wizyty Leona XIV w Libanie.

Witając Ojca Świętego patriarcha Antiochii obrządku grecko- melchickiego, Youssef Absi zaznaczył, że wierni z „krainy pokoju” odpowiadają na jego wezwanie do pokoju i witają go jako Następcę Piotra, który przybywa, by umocnić chrześcijan Bliskiego Wschodu. Podkreślił znaczenie Katolickich Kościołów Wschodnich oraz zaangażowanie papieża w budowanie jedności i nadziei w regionie dotkniętym niepokojem. Zauważył, że spotkania Ojca Świętego z chorymi, osobami konsekrowanymi, młodzieżą, przesiedleńcami i poranionymi stanowią znak jego troski i miłości. Hierarcha wyraził przekonanie, że to spotkanie wnosi radość i pokój w serca wiernych, będące obietnicą Pana.
CZYTAJ DALEJ

Ustawy z podpisem Prezydenta oraz weto

2025-12-02 14:46

KPRM

Prezydent Karol Nawrocki w nagraniu na platformie X poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu tzw. ustawy łańcuchowej, która miała wprowadzić zakaz trzymania psów na uwięzi. Zapowiedział, że w tej sprawie złoży do Sejmu własny projekt.

Nawrocki podkreślił, że choć intencja ochrony zwierząt jest słuszna i szlachetna, to - według niego - ustawa była źle napisana.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję