Reklama

Kościół

Znamy nagrodzonych w konkursie „Niedzieli”: #OdkrywamyCarlo!

Inicjatywa „Niedzieli” pt. #OdkrywamyCarlo oraz konkurs o tej samej nazwie okazały się bardzo owocne. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń konkursowych, w których dzieliliście się z nami zdjęciami obrazka bł. Carlo, który dołączyliśmy do poprzedniego numeru „Niedzieli”, a także swoimi świadectwami tego czym najbardziej inspiruje Was życie bł. Carlo Acutisa.

Uważamy, że każdy z Was zasłużył na miano zwycięzcy tego konkursu! Z całego serca dziękujemy za odważne świadectwo wiary i zachęcamy do dalszego odkrywania historii tego wyjątkowego błogosławionego nastolatka z Włoch.

Cieszymy się, że czytelnikami „Niedzieli” jest tak duża grupa młodych ludzi! Czytają nas nastoletnie dziewczyny, chłopaki z LSO, 16-latkowie, Belg, który dopiero uczy się polskiego, a nawet.. 6 letni Antoś! :)

W konkursie wyłonić musieliśmy osoby, do których powędrują nagrody i tak Jury konkursu zdecydowało, że nagrodę w postaci książki otrzymają autorzy poniższych świadectw: (W dniu jutrzejszym będziemy kontaktować się z nagrodzonymi osobami drogą telefoniczną, w celu ustalenia sposobu wysyłki nagrody). Nagrody ufundowało Wydawnictwo eSPe - współorganizator konkursu.

Nagrodzone świadectwa:

Podziel się cytatem

Nie ukrywam, że kiedy usłyszałam o Carlo Acutis byłam trochę niechętnie nastawiona. Jak młody człowiek tak szybko zostaje beatyfikowany! Zaczęłam czytać o Nim więcej i więcej... W końcu powiedziałam do Niego: Skoro jesteś taki święty to zrób coś abym Cię polubiła bo na razie to mnie denerwujesz! Nie sądziłam, że te słowa tak szybko zadziałają. Nie umiem tego wyjaśnić, ale zakochałam się w tym chłopcu bo w Nim jest Pan Jezus. Zachwycił mnie tym, że taki zwykły chłopiec zobaczył w Eucharystii niezwykłość Mocy Bożej Miłości!

Reklama

I cieszę się, że od teraz mam w niebie nowego Przyjaciela.

Niech Eucharystia stanie się dla każdego z nas PIĘKNĄ I JEDYNĄ AUTOSTRADĄ DO NIEBA!

Marta


Carlo Acutis, mnie zainspirował tym, że kochał Pana Boga i Matkę Bożą. Lubiał uczestniczyć w Eucharystii. Biorę z niego przykład jako wzór do naśladowania, bo jestem w Liturgicznej Służbie Ołtarza. 

Szczepan


Carlo Acutis zachwyca mnie przede wszystkim tym, iż potrafił wykorzystywać czas tak aby go nie zmarnować. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie stanowi korzystanie ze środków przekazu wyznaczył sobie limity czasowe korzystania z nich. 

Carlo jest nas mnie/ dla nas (młodych ludzi) wzorem godnym naśladowania i mądrego korzystania z internetu, który w obecnych czasach pochłania wiele umysłów młodych ludzi. 

Maciej (16 lat)


Mnie Carlo imponuje wyjątkową, jak na Jego wiek miłością do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Powiem więcej, że mnie jako kleryka zawstydza. Chciałbym dorosnąć do takiego przykładu jak Carlo.

Kl. Paweł


Niesamowicie mnie zachwycił sobą bł. Carlo w artykule z "Niedzieli" przede wszystkim swoją prostotą i otwartością na łaski Pana w jego codzienności. Umiejętność stawiania sobie pewnych granic i wymagań, szukanie wartości, które prowadzą do szczęścia poza czasem, jak również bronienie swej wiary i przyjmowanie poglądów innych osób bez osądu i krytyki - myślę, że jego postać wniesie w życie każdego chrześcijanina coś wartościowego, gdyż nawet dorosły człowiek ma poważne problemy z dobrym i pożytecznym wykorzystaniem danego mu czasu. Czerpanie siły i mądrości z codziennej Eucharystii i częstego przystępowania do Sakramentu Pokuty, to są drogowskazy na naszej drodze do świętości na dzisiejsze czasy.

Reklama

Bardzo pozytywna jest postać bł. Carlo i w jakiś sposób czuję się przynaglona modlić się za jego wstawiennictwem o rozwiązanie moich kłopotów w przyjmowaniu inności drugiej osoby.

Serdecznie dziękuję za ten artykuł i przedstawienie życia tak krótkiego, a jednocześnie owocnego bł. Carlo.

Natalia


Carlo był bardzo dobry i kochał Pana Jezusa całym sercem. Tak jak on pójdę do wczesnej Komunii Świętej i codziennie proszę go, żeby pomógł mi przygotować moje serduszko dla Pana Jezusa i przyprowadzić do Niego innych ludzi. Lubię też Internet i jak podrosnę założę stronę o Bogu.

Antoś (6 lat)

KILKA FOTGRAFII PRZESŁANYCH PRZEZ NASZYCH CZYTELNIKÓW

[zdjecie id="99969"][/zdjecie]
[zdjecie id="99970"][/zdjecie]
[zdjecie id="99971"][/zdjecie]
2020-10-19 06:30

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W różnych krajach świata uczczono 30. rocznicę urodzin bł. Carlo Acutisa

Carlo Acutis, pierwszy w Kościele katolickim beatyfikowany z pokolenia „milenialsów”, ukończyłby 2 maja 30 lat.

Pamięć o Włochu, który zmarł w 2006 roku w wieku 15 lat, uczczono w różnych krajach z okazji jego ziemskiego święta: parafie, wspólnoty zakonne i ruchy młodzieżowe na całym świecie, a także papież Franciszek wspominali Błogosławionego, który został nazwany „cyberapostołem Eucharystii” i już teraz mówi się o nim jako o przyszłym patronie internetu.

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do katolików Sudanu Pd.: nadawajcie swej ojczyźnie smak Ewangelii

2023-02-05 11:58

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Życzę wam, abyście byli solą, która rozprzestrzenia się i rozpuszcza z hojnością, aby nadać Sudanowi Południowemu braterski smak Ewangelii; abyście byli świetlistymi wspólnotami chrześcijańskimi, które, jak miasta wzniesione wysoko, rzucą światło dobra na wszystkich i pokażą, że piękne i możliwe jest życie bezinteresowne, posiadanie nadziei, wspólne budowanie pojednanej przyszłości” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na terenie Mauzoleum Johna Garanga w stolicy Sudanu Południowego, Dżubie.

Słowa z drugiego czytania, które apostoł Paweł skierował do wspólnoty w Koryncie, chciałbym dziś uczynić swoimi i powtórzyć je przed wami: „przyszedłszy do was, nie przybyłem, aby błyszcząc słowem i mądrością, głosić wam świadectwo Boże. Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego” (1 Kor 2, 1-2). Tak, trwoga Pawła jest również moją, będąc tutaj z wami w imię Jezusa Chrystusa, Boga miłości, Boga, który wprowadził pokój przez swój krzyż; Jezusa, Boga ukrzyżowanego za nas wszystkich; Jezusa, ukrzyżowanego w tych, którzy cierpią; Jezusa, ukrzyżowanego w życiu tak wielu z was, w życiu tak wielu ludzi w tym kraju; Jezusa Zmartwychwstałego, zwycięzcy nad złem i śmiercią. Przychodzę do was, aby Go głosić, aby was w Nim utwierdzić, ponieważ głoszenie Chrystusa jest głoszeniem nadziei: On bowiem zna udręki i oczekiwania, które nosicie w swoich sercach, radości i trudy, które naznaczają wasze życie, ciemności, które was gnębią i wiarę, którą jak wieczorną pieśń wznosicie do nieba. Jezus zna was i kocha; jeśli trwamy w Nim, nie musimy się lękać, bo i dla nas każdy krzyż przemieni się w zmartwychwstanie, każdy smutek w nadzieję, każdy lament w taniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję