Reklama

Niedziela Świdnicka

W Bolkowie cierpliwie czekają na Misje

Staraniem proboszcza i wiernych bolkowskiej wspólnoty parafialnej miały odbyć się święte misje, ku czci św. Michała Archanioła, z powodu znanego wszystkim koronawirusa te święte ćwiczenia zostały odwołane.

[ TEMATY ]

Bolków

Parafia Bolków

ks. kan. Wiesław Pisarski, od 10 lat jest proboszczem par. św. Jadwigi w Bolkowie

ks. kan. Wiesław Pisarski, od 10 lat jest proboszczem par. św. Jadwigi w Bolkowie

To miał być czas łaski ze św. Michałem Archaniołem. Misje w czasie pandemii zdarzają się rzadko. To czas spotkania nie z wirusem, ale z Jezusem. Głośna nowina o wirusie nigdy nie będzie głośniejsza od Dobrej Nowiny o Chrystusie. Chociaż na twarzach maski, w sercach będą spływać łaski. Łaska po łasce. Tak wielkie dary przygotował Pan Bóg na ten święty czas – tak mieli mówić do wiernych ojcowie michalici, którzy sami zachorowali i nie mogli przybyć do Bolkowa.

- Po różnych trudach wiedzie nasze życie, one też nas umacniają, budują naszą wiarę. Niech to też będzie taka próba, która nie osłabi nas, ale raczej umocni, bo jak głosi polskie porzekadło: „co się odwlecze, to nie uciecze” – pocieszał przybyłych na Mszę św. odpustową ku czci św. Jadwigi ks. Mirosław Rakoczy – diecezjalny duszpasterz rodzin, który tego dnia na prośbę ks. kan. Wiesława Pisarskiego sprawował świąteczną Eucharystię. – W okolicznościowej homilii ks. Rakoczy podkreślił, że św. Jadwiga potrafiła zrezygnować z wielu wygód i przywilejów, żeby być bliżej Boga i swojego ludu jako księżna. – A czy ja potrafię z czegoś zrezygnować, żeby być bardziej wolnym w swoim duchu, aby być wolnym człowiekiem – pytał homileta.

2020-10-19 10:50

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dominacja na VII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

2023-01-08 23:54

[ TEMATY ]

Bolków

Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Anna Lutz

Anna Lutz

Zwycięska drużyna bielawskiego Studia Piosenki i Tańca Fart

Zwycięska drużyna bielawskiego Studia Piosenki i Tańca Fart

Wokaliści ze Studia Piosenki i Tańca Fart z Bielawy pod kierunkiem Anny Lutz zdominowali tegoroczny VII Diecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Bolkowie.

- Lubimy przyjeżdżać do Bolkowa, bo mamy tutaj swoich przyjaciół i znajomych, z którymi wspólnie kolędujemy. Choć towarzyszy nam sceniczna rywalizacja i oceny jury, to ważniejszy jest dla nas wspólnie zjedzony bolkowski bigos – mówi dla Niedzieli Świdnickiej Anna Lutz - wieloletnia trenerka wielu młodych miłośników sztuki wokalnej. – Każdy z festiwali, w których bierzemy udział motywuje nas do pracy. Występy na żywo na scenie są naprawdę dużym wyzwaniem, bo tu się nic nie ukryje i nie poprawi – dodaje nauczycielka muzyki, podkreślając, że scena uczy także pokory.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Ks. kan. Roman Tomaszczuk wrócił do diecezji

2023-02-02 21:00

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Roman Tomaszczuk

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Od środy 1 lutego w parafii św. Barbary jako wikariusz posługuje ks. Roman Tomaszczuk. Były szef diecezjalnych mediów katolickich i benedyktyn.

Był znanym duszpasterzem i redaktorem. Często rozmyślał o życiu w klasztorze. - W ciągu piętnastu lat kapłaństwa, zdarzyło się już w drugim, może w trzecim roku po święceniach, że pojawiała się myśl: idź do klasztoru! Jednak wtedy byłem za młody, potem z kolei byłem zachłyśnięty wolnością redaktorka. Jeszcze później była przeprowadzka, kongres małżeństw. Zawsze coś! Coś lub ktoś ważniejsze od wezwania – relacjonował na łamach gazety, którą redagował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję