Reklama

Kościół

Narodowe rekolekcje on-line na Jasnej Górze

Od 11 do 13 listopada na Jasnej Górze trwają narodowe rekolekcje, w których można uczestniczyć on-line. Poprzedziła je Narodowa Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność.

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Do wspólnej modlitwy w intencji pokoju i ładu społecznego w ojczyźnie zachęcają Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich oraz ojcowie paulini. Od 3 do 11 listopada na Jasnej Górze trwa Narodowa Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność, natomiast od 11 do 13 listopada będą tam miały miejsce narodowe rekolekcje.

Punktem kulminacyjnym narodowej nowenny będą trzydniowe rekolekcje w dniach 11-13 listopada, prowadzone między innymi przez abp. Wojciecha Polaka, bp. Andrzeja Czaję oraz bp. Andrzeja Przybylskiego.

Podziel się cytatem

„Modlitwa ta będzie wsparciem do podjęcia skutecznych działań na rzecz przywrócenia pokoju w Polsce i na rzecz nowych społecznych inicjatyw mających na celu dobro kobiety i każdego ludzkiego życia” – czytamy na stronie internetowej Jasnej Góry.

Podziel się cytatem

Reklama

Program rekolekcji:

Podziel się cytatem

11 – 13 listopada Konferencja on-line, codziennie o 12.00

Podziel się cytatem

Kaplica Matki Bożej na Jasnej Górze, Msza św. z homilią, godz. 20.00-20.55

Reklama

Apel Jasnogórski, 21.00-21.25

Debata pomiędzy przedstawicielami młodzieży a przedstawicielami Kościoła„Podzieleni/połączeni”

Podziel się cytatem

Sala Rycerska na Jasnej Górze, streaming on-line, 12 listopada, 21.30

#Pojednanie | #UleczyćRany | #duchowySOR

11 XI, temat: Wspólnota i pojednanie

Podziel się cytatem

katecheza – bp Adrian Galbas SAC, homilia i Apel – abp Wojciech Polak


12 XI, temat: Prawda i dobro

Podziel się cytatem

katecheza – abp Grzegorz Ryś, homilia – bp Andrzej Czaja, Apel – bp Adrian Galbas SAC


13 XI, temat: Miłość i heroizm

Podziel się cytatem

katecheza – bp Edward Dajczak, homilia – bp Andrzej Przybylski, Apel – Dariusz Wilk CSMA


2020-11-10 20:25

Ocena: +3 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Posłanie z Jasnej Góry do Krakowa

Od Maryi Jasnogórskiej do Jezusa Miłosiernego. Z miejsca, gdzie odbył się VI Światowy Dzień Młodzieży z papieżem Janem Pawłem II do miejsca spotkania młodych z całego świata na XXXI Światowym Dniu Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Na zakończenie każdej Mszy św. celebrowanej na Jasnogórskim Szczycie 15 sierpnia będzie odczytywane „Posłanie z Jasnej Góry do Krakowa”.

CZYTAJ DALEJ

Zuzela: Msza św. w rodzinnej miejscowości kard. Wyszyńskiego w 120. rocznicę urodzin

2021-08-01 14:41

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Zuzela

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego, przypadającej 3 sierpnia, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli nad Bugiem, miejscu urodzin Prymasa Tysiąclecia, została odprawiona 1 sierpnia uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej.

Obecny kościół parafialny w Zuzeli był budowany za czasów dzieciństwa kardynała Wyszyńskiego. W świątyni stoi chrzcielnica przeniesiona ze starego kościoła, przy której przyszły Prymas Polski otrzymał chrzest.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Wprowadzenie nowego proboszcza konkatedry

2021-08-02 12:04

Katarzyna Krawcewicz

Ks. Adrian Put, redaktor Aspektów – zielonogórsko-gorzowskiego dodatku do Niedzieli, objął 2 sierpnia parafię konkatedralną w Zielonej Górze.

- Jesteśmy świadkami tego wydarzenia, obejmując modlitwą ks. Adriana, a także całą wspólnotę – powiedział bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję