Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Pychowice

Serca przy Sercu

- Dzisiaj uświadamiamy sobie, że siadamy przy Królu, przy Panu Wszechświata. [...] Straż Honorowa wzmacnia tę zażyłość z Bogiem, nie tylko wypełnianiem obowiązków, Godziną Świętą, modlitwą, ale przede wszystkim trwaniem przy Sercu Jezusa - mówił ksiądz Paweł Centnar na uroczystości Chrystusa Króla w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Pychowicach.

Norbert Polak

Swoje święto patronalne przeżywała w tym dniu m.in. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.Na Mszę św. przybył poczet sztandarowy Straży Honorowej. Ks. Centnar w homilii odwołał się do słów ,,Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili’’ i podkreślił, że to ostatnia niedziela roku liturgicznego. - Jak to wszystko wyglądało? Czy jako Straż Honorowa rozwinąłem się, byłem wierny temu wszystkiemu, co niesie to powołanie? Czy może trzeba nad czymś popracować, coś zmienić? Czy to bycie w Straży Honorowej zmieniło Ciebie? I stałeś się jeszcze bardziej wrażliwy? Jeszcze bardziej kochasz? – mówił ks. Centnar, nawołując do wspólnej refleksji. I wyznał: - Zawsze podziwiałem Straż Honorową, która trwa przy Sercu Jezusa. To jest powołanie, do którego nikogo z tych pań i panów nie zmuszono. One są, bo tak zapragnęło ich serce, żeby jeszcze mocniej usiąść przy Sercu Jezusa - powiedział ks. Paweł.

Po Mszy św. tradycyjnie miało miejsce odczytanie Aktu Przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. O Straży Honorowej NSPJ powiedziała ,,Niedzieli’’ także Anna Błaszak, zelatorka grupy: - Najświętsze Serce Pana Jezusa jest czczone, kochane i otaczane miłością przez wszystkich członków Straży Honorowej. W tym roku obchodzimy 10 lat naszej wspólnoty. Trwamy w różnych okolicznościach, sytuacjach, zawsze jesteśmy przy Sercu Pana Jezusa. W każdy czwartek wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Wszyscy jesteśmy słabi, wszyscy upadamy i pragniemy, aby to Serce było kochane, ale też przepraszamy. Pani Anna w imieniu wspólnoty i własnym zachęcam do wstąpienia do Straży Honorowej. Apeluje: - Oby to Serce nie było samotne, aby adoracje były częstsze, by ludzie otwierali swoje serca i wierzyli, że to jest żywy i prawdziwy Bóg.

2020-11-23 08:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję