Reklama

Niedziela Częstochowska

Ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika

– Dziś odwołujemy się do szczególnego orędownictwa św. Pawła z Teb i bł. Euzebiusza, prosząc dla tej wspólnoty, której dzisiaj tu doświadczamy, o ufną wiarę w Opatrzność Bożą, która z miłosną troską prowadzi losy ludzi i narodów, a ojcom i braciom paulinom wypraszajmy dary Ducha Świętego, który jest w nas i którego mamy od Boga na świadectwo wobec ludzi – mówił abp Wacław Depo 17 stycznia, na zakończenie obchodów uroczystości św. Pawła Pierwszego Pustelnika, na Jasnej Górze.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pawełki

Karol Porwich/Niedziela

Ku czci patriarchy Zakonu Paulinów na zakończenie „Pawełek” metropolita częstochowski, który jest konfratrem Zakonu Paulinów, przewodniczył Sumie odpustowej oraz wygłosił homilię. Wśród koncelebransów byli o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu, oraz Zarząd Generalny.

Zobacz zdjęcia: Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Reklama

W homilii abp Wacław pytał, czy życie każdego z nas jest odpowiedzią na dar Bożego powołania? Zwrócił uwagę, że zarówno dar życia, jak i powołania, mają swój początek w Bogu, co znaczy, że należymy do Chrystusa, a nie do siebie samych. Przypomniał życie św. Pawła z Teb, spędzone w znacznej części na pustyni w służbie Bogu. W tym kontekście potwierdził za św. Pawłem Pierwszym Pustelnikiem, że jedynie Bóg może dać człowiekowi to, co przekracza granice ludzkich możliwości. Bóg bowiem jest źródłem życia, powołania i obdarowania łaską.

Metropolita częstochowski poprowadził modlitwę „Anioł Pański”. Zachęcił w niej do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, a także o ustanie epidemii, co spowoduje, że ruch pielgrzymkowy powróci na Jasną Górę. Liturgię zakończyło błogosławieństwo relikwiami św. Pawła I Pustelnika.

2021-01-17 20:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nadzieja pokładana w Bogu na wzór Maryi

Niedziela częstochowska 33/2016, str. 1, 3

[ TEMATY ]

list

abp Wacław Depo

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek przed Mszą św. na Jasnej Górze, 28 lipca 2016 r.

Papież Franciszek przed Mszą św. na Jasnej Górze, 28 lipca 2016 r.

Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu człowieka!

CZYTAJ DALEJ

Uczestnik Soboru Watykańskiego II: doświadczyliśmy tam kolegialności i synodalności

2021-07-20 20:32

[ TEMATY ]

biskup

Sobór Watykański II

Archiwum „Aspektów ”

Biskupi polscy na Soborze Watykańskim II

Biskupi polscy na Soborze Watykańskim II

Podczas obrad Soboru Watykańskiego II doświadczyliśmy kolegialności i synodalności – powiedział ostatni żyjący włoski uczestnik Vaticanum II, niemal 98-letni bp Luigi Bettazzi, emerytowany ordynariusz diecezji Ivrea.

Mówił o tym dziś rano podczas sympozjum naukowego w Weronie.

CZYTAJ DALEJ

„Chodź i zobacz” tematem tegorocznego Exodusu Młodych

2021-07-23 20:58

[ TEMATY ]

młodzi

spotkania

Adobe.Stock

Pod hasłem „Chodź i zobacz” przebiegać będzie tegoroczne, 11. Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - Exodus Młodych. Ewangelizacyjno-kulturalne wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym. Wśród gości są m.in. ks. Krzysztof Porosło, „Misiek” Koterski oraz zespoły Gospel Rain, Rap Brothers, niemaGotu.

Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki, oraz spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję