Reklama

Anioł Pański

Franciszek: idźmy za Jezusem, by doświadczać znaków Jego zbawienia

Do naśladowania Maryi, w słuchaniu Jezusa i pójścia za Nim, by doświadczać w swym życiu znaków Jego zbawienia zachęcił Ojciec Wiernych w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Papież przewodniczył jej w bibliotece Pałacu Apostolskiego, a była ona transmitowana przez media watykańskie.

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

Grzegorz Gałązka

Franciszek nawiązał do czytanego w czwartą niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 1, 21-28) mówiącego o tym, że Jezus naucza jak ten, który ma władzę, a Jego słowom towarzyszą cudowne znaki uzdrowienia. Wypędza on złego ducha z człowieka opętanego. Ten egzorcyzm jest przedstawiony jako potwierdzenie wyjątkowej „władzy” Jezusa i Jego nauczania. Jest On bowiem „ostatecznym prorokiem; co więcej jest samym Słowem Bożym, które stało się człowiekiem. Dlatego mówi z Bożą władzą” – podkreślił Ojciec Święty.

Reklama

Papież zaznaczył, że przepowiadanie Chrystusa ma na celu pokonanie zła obecnego w człowieku i w świecie. „Jego słowo jest wymierzone bezpośrednio przeciwko królestwu szatana, zagraża mu i sprawia, że się wycofuje, zmusza go do opuszczenia świata” – wskazał Franciszek wskazując na całkowitą obcość między Jezusem a szatanem.

Ojciec Święty Wskazał, na przykład Dziewicy Maryi, która zawsze zachowywała w swoim sercu słowa i gesty Jezusa i szła za Nim z całkowitą dyspozycyjnością i wiernością. „Niech pomoże słuchać Go i iść za Nim także nam, abyśmy doświadczali w naszym życiu znaków Jego zbawienia” – zachęcił papież przed odmówienie modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

2021-01-31 12:10

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież jedzie do Iraku - dawnej Mezopotamii

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na początku marca papież Franciszek chce pojechać do Iraku, którego tereny obejmują obszar położonej w dorzeczu Tygrysu i Eufratu starożytnej Mezopotamii. Czy to się uda, do końca jest niepewne z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa i sytuację bezpieczeństwa. Zaplanowana na 5-8 marca wizyta ma mieć miejsce w rozdartym wojną i niestabilnym politycznie kraju, z wieloma wspólnotami religijnymi zranionymi konfliktami.

Gdy do niej dojdzie, to spełni się m. in. marzenie Jana Pawła II, który w 2000 roku chciał odbyć pielgrzymkę do Ur Chaldejskiego, ojczyzny Abrahama, którego żydzi, chrześcijanie i muzułmanie czczą jako swojego wspólnego przodka. Franciszek będzie pierwszym papieżem odwiedzającym Irak i będzie to jego 33. zagraniczna podróż apostolska.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję