Reklama

Wiara

Bóg Ojciec mówi do Ciebie. Rozważanie na dziś

"Bóg Ojciec mówi do Ciebie" to nowość Wydawnictwa Esprit, która ukazała się pod patronatem "Niedzieli". Specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy rozważanie na dzień 4 lutego.

[ TEMATY ]

duchowość

Adobe Stock

Ojciec Niebieski nieustannie mówi do swoich dzieci. Jego słowa uzdrawiają, podnoszą na duchu, dają radość, budzą nadzieję i umacniają. Kto otwiera na nie swoje serce, doznaje prawdziwej przemiany i odkrywa, kim jest dla Boga.

Codzienne rozważania przygotowane przez polską pustelnicę przypominają, że Bóg zawsze jest blisko każdego z nas, we wszystkich doświadczeniach naszego życia. Wsłuchuj się w słowa Ojca i otwórz serce na prawdziwe spotkanie z Bogiem!

Reklama

Rozważanie na dzień 4 lutego

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [ujrzymy] twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, wtedy zaś będę poznawał tak, jak sam zostałem poznany.

1 Kor 13, 12

Reklama

Moje dziecko, droga wiary wiedzie także przez ciemności. Nie lękaj się ich. Nie polegaj na uczuciach, lecz z prostotą wierz we wszystko, co dostrzegasz oczami wiary, jeszcze niejasno. Kiedyś ujrzysz to twarzą w twarz... Nie zbłądzisz i dojdziesz do Mnie, jeśli poddany Duchowi Świętemu uchwycisz się prawdy, którą On objawia i w której On uświęca dzieci Boże. Ta prawda oświeca twoje kroki, abyś nie błądził w ciemnościach i niezależnie od stanu twoich uczuć, doświadczeń zewnętrznych i wewnętrznych, szedł prostą drogą, którą ci wyznaczyłem. To droga moich przykazań.

Już kosztujesz mojej miłości, ale wciąż jeszcze za mało Mnie znasz. Tęsknisz za Mną z głębi swego jestestwa... Zapewniam cię: jestem przy tobie, gdy przedzierasz się przez mrok wiary, w oschłości i poczuciu opuszczenia. Przyjdzie dzień, w którym twój wysiłek przedzierania się przez ten mrok zostanie obficie nagrodzony. Będziesz radował się bliskością Tego, w którego uwierzyłeś.

________________________________________

Więcej o książce: Zobacz

esprit.com.pl

2021-02-04 08:36

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ta modlitwa pomoże ci pozbyć się strapień i lęku!

Masz dość codziennych strapień, zmartwień i lęku? Modlisz się do Boga, ale od dłuższego czasu nic się nie zmienia? Może podchodzisz do modlitwy w niewłaściwy sposób? Polecamy niezwykłą modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij!” - zacznij zmianę swojego życia już dziś!

Jak wiemy już z Pisma Świętego - modlitwa ma wielką moc. Modlitwa Jezusa czy apostołów uzdrawia, umacnia, daje życie. Często jednak podchodzimy do niej w niewłaściwy sposób, wiążąc z nią myślenie magiczne. Ojciec Dolindo Ruotolo pozostawił nam niezwykłe narzędzie ufnego przylgnięcia przy naszym Panu – Jezusie. Jak z niego właściwie korzystać?

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję