Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Nie poddali się w czasie epidemii. Uszczęśliwili dzieci na misjach

Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci podziękowały kolędnikom misyjnym za ich zaangażowanie na rzecz dzieci z Tanzanii.

[ TEMATY ]

kolędnicy misyjni

Papieskie Dzieła Misyjne

Misyjna Jutrzenka

Misyjna Jutrzenka na planie filmowym.

Misyjna Jutrzenka na planie filmowym.

Dziękujemy, że byliście z nami i z maasajskimi dziećmi przez ostatni miesiąc. Dziękujemy za każdą modlitwę w ich intencji i w intencji pracujących z nimi misjonarzy. Dziękujemy, że poznawaliście życie małych Maasajów i przekazywaliście wiadomości o nich swoim znajomym, uczniom, rodzinom. Dziękujemy, że się nie poddaliście w czasie pandemii i znaleźliście tak wiele różnych sposobów kolędowania. Dziękujemy za każdą ofiarę – duchową i materialną – wyrazili swoją wdzięczność wszystkim kolędnikom misyjnym przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci z sekretarzem krajowym PDMD s. Moniką Juszką RMI na czele.

https://www.youtube.com/watch?v=IewxbL7HGpU&feature=emb_logo

Reklama

Jednym z dzieł, jakie podjęto w diecezji bielsko-żywieckiej w ramach akcji Kolędnicy Misyjni, było 50-minutowe przedstawienie w wykonaniu dzieci i rodziców z Koła Misyjnego „Misyjna Jutrzenka”. Prezentowano je w niedzielę 24 stycznia oraz 30 i 31 stycznia poprzez przekaz internetowy.

Od 25 lat, co roku, dzieci z „Misyjnej Jutrzenki” wraz z rodzicami przygotowują jasełka z misyjnym przesłaniem, aby wspomóc rówieśników z dalekich krajów w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni”. Z powodu obostrzeń epidemicznych realizacja tego dzieła stała pod znakiem zapytania, ale mimo to – chcieliśmy z całego serca pomóc biednym rówieśnikom na misjach. Dzieci i rodzice z zapałem zabrali się do stworzenia tego niezwykłego projektu. Przygotowaliśmy nowy scenariusz i nagraliśmy je – z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych – w przygotowanym przez nas studiu filmowym, by potem móc je wyświetlić poprzez transmisję internetową – mówią animatorzy Joanna Walczyk i Paweł Moskała.

W tym roku zbierali pieniądze dla maasajskich dzieci, zamieszkujących Kenię i Tanzanię. A że nie było możliwe zebranie pieniędzy osobiście, stąd też animatorzy wpadli na pomysł założenia zbiórki pieniężnej na ten cel na platformie zrzutka.pl: „Misyjna Jutrzenka Masajskim Dzieciom”.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem „Niedzieli”. Pisaliśmy o tym w Niedzieli na Podbeskidziu nr 6 na 7 lutego 2021 r.

2021-02-09 20:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oddać cząstkę siebie

Niedziela małopolska 51/2016, str. 5

[ TEMATY ]

kolędnicy misyjni

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego

Choć mają niewiele lat, do serca wzięli sobie słowa Pana Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Kolędnicy Misyjni znów wyruszą w Małopolskę i zaniosą Dobrą Nowinę o narodzinach Zbawiciela. Warto otworzyć przed nimi swoje drzwi!

Wielu księży mówi, że odkąd w parafii pojawili się Kolędnicy Misjni, życie w niej jest już inne. Parafia ożywia się! – opowiada ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. – Dzieci wyruszają z radością, w towarzystwie rodziców i opiekunów. Przypominają odwiedzanym osobom, że wielu ludzi na świecie nie zna jeszcze Chrystusa. A wiara, którą dzielimy się z innymi, wzrasta także w nas samych. To dodatkowa motywacja, by angażować się w to misyjne dzieło! – argumentuje mój rozmówca.

CZYTAJ DALEJ

Ekumeniczny pochówek dawnych mieszkańców Wrocławia

2021-07-28 18:55

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Na Cmentarzu Kiełczowskim pochowano szczątki dawnych Wrocławian. Kości zostały odkryte przy budowie nowego torowiska na ul. Złotoryjskiej.

W ekumenicznej ceremonii powtórnego pochówku wzięli udział ks. Rafał Kowalski przedstawiciel Kościoła Rzymskokatolickiego oraz sekretarz biskupa ewangelickiego Waldemara Pytla, ks. Paweł Meler z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

CZYTAJ DALEJ

Także i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

2021-07-29 15:11

Niedziela Świdnicka

W poniedziałek i niebo płakało, kiedy składaliśmy do grobu 7-letniego Franka...

- Panie Boże, strata dziecka boli, bardzo boli. Ty wiesz to przecież najlepiej. Ty sam posłałeś swojego jednorodzonego Syna, aby doświadczył naszego, ludzkiego losu. Wiedziałeś i zgodziłeś się na jego dobrowolną śmierć. Zrobiłeś to z miłości dla nas. Nie mogę pojąć tej miłości, tej ofiary - zgodę na dobrowolną śmierć własnego syna. To jest niepojęte, Panie - mówił w słowie pożegnania ojciec zmarłego dziecka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję