Reklama

Niedziela Częstochowska

Światła nadziei

Wielki Post bez rekolekcji będzie niepełny. Dlatego też zarząd i komisja rewizyjna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej archidiecezji spotkali się na weekendowych ćwiczeniach duchowych, w których towarzyszył im abp Wacław Depo.

[ TEMATY ]

rekolekcje

abp Wacław Depo

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Zarząd i komisja rewizyjna wraz z abp. Wacławem Depo

Zarząd i komisja rewizyjna wraz z abp. Wacławem Depo

Podczas rekolekcji spotkały się zarząd oraz komisja rewizyjna. Są to osoby, które muszą „ogarniać” całe archidiecezjalne stowarzyszenie. Aby mogło to być owocne, potrzeba ciągłej nauki i jeszcze więcej modlitwy. Czas, w którym jesteśmy, sprzyja temu, by choć na chwilę się odłączyć, poszukać wyciszenia. KSM znalazł je w ośrodku Święta Puszcza w Olsztynie k. Częstochowy. Był to czas słuchania słowa Bożego, konferencji prowadzącego rekolekcje abp. Depo, modlitwy, ale również potrzebnej na co dzień integracji. Nie zabrakło podsumowań i planów na przyszłość – tę bliższą i dalszą.

Plemię, który ma głosić

Podziel się cytatem

Reklama

O rekolekcjach z Niedzielą rozmawiają sami zainteresowani: – Czas tych rekolekcji pokazał, jak w naszym życiu ważna jest modlitwa. Jezus Chrystus w najtrudniejszych chwilach rozmawiał z Ojcem, który stawiał Mu wielkie zadania. My dzisiaj zostaliśmy posłani dalej. Arcybiskup podkreślił, że jesteśmy zaczynem, wybranym plemieniem, który schodzi z góry, aby iść do ludzi głosić Ewangelię. Był to także czas spotkania, mogliśmy usiąść razem przy jednym stole, porozmawiać, ale również poznać bliżej księdza arcybiskupa, który jako nasz ojciec prowadzi nas jeszcze bardziej do Chrystusa – podkreśla prezes Kamila Suchańska. Przewodniczący diecezjalnej komisji rewizyjnej Piotr Galos dodaje: – Myślę, że te rekolekcje były bardzo potrzebne naszej wspólnocie, zarządowi i komisji rewizyjnej, czyli osobom odpowiedzialnym za działanie KSM w archidiecezji częstochowskiej. Zwraca uwagę na czas pandemii, który wywrócił życie wszystkich do góry nogami: – To przyniosło wiele wyzwań, z którymi nasza wspólnota musi się mierzyć. Spotkanie na rekolekcjach prowadzonych przez abp. Depo, modlitwy, wspólne rozmowy oraz słuchanie słowa Bożego umocnią nas do dalszej pracy i przyniosą owoce – dla nas oraz dla naszej wspólnoty.

Podstawą modlitwa

Podziel się cytatem

Podczas jednej z konferencji abp Depo powiedział: – Jesteście światłami nadziei dla świata. Dlatego, że jesteście z Chrystusem, że przyjmujecie Jego Matkę jako swoją. Zwrócił uwagę na słowa papieża Polaka, który mówił, że zadaniem Kościoła jest zmagać się o człowieka, z samym człowiekiem, tak jak zmagał się Chrystus np. na Golgocie i dziś, w sercach i sumieniach ludzi. Modlitwa jest pierwszym etapem tych człowieczych zmagań.

Podziel się cytatem

Budować należy na modlitwie! Podstawą są także sakramenty: pokuty i pojednania i Eucharystii. Arcybiskup akcentował również to, co dzieje się w dzisiejszym świecie, nie omijając tematu ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dodawał, że obecni na tych rekolekcjach to osoby, które mają świadczyć Ewangelię w codzienności. Zastępca asystenta ks. Wojciech Biś podkreślał umacniającą obecność arcybiskupa: – Już sama obecność pasterza archidiecezji była dla nas umocnieniem. Tym bardziej że ksiądz arcybiskup był z nami cały czas, co pozwoliło bliżej się poznać i nawiązać bliższe relacje. Pasterz w swoich naukach poruszał fundamentalne tematy, takie jak wiara czy słowo Boże w naszym życiu.

2021-03-01 11:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra: studencka dyskusja z księdzem

[ TEMATY ]

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Maciej Krawcewicz

Spotkanie rozpoczęło się występem Szymon dla Mas

Spotkanie rozpoczęło się występem Szymon dla Mas

Ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu „Pogadaj z czarnym” odbyło się 11 czerwca w Kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego – wyjątkowo nie w Klubie „Gęba”, ale przy grillu. Ze studentami rozmawiał ks. Mariusz Słaboń z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.

Poprzednie spotkania miały ustalony wcześniej temat przewodni, tym razem jednak postanowiono zdać się na inicjatywę studentów. – Nie boję się tych spontanicznych pytań.Liczę na kulturalną rozmowę – śmieje się ks. Mariusz.

CZYTAJ DALEJ

Święty Cyprian

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 4-5

Adobe.Stock

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Kenia: kościół nie jest miejscem agitacji politycznej

2021-09-16 17:19

[ TEMATY ]

polityka

episkopat

Kenia

Vatican News

Przed przyszłorocznymi wyborami w Kenii, biskupi tego kraju zabronili politykom prowadzenia kampanii w kościołach. „Kościół jest ponad polityką” – powiedział abp Martin Kivuva Musonde, przewodniczący kenijskiego episkopatu.

Podczas konferencji prasowej hierarchowie wyrazili sprzeciw wobec przemawiania podczas Mszy. Według nich politycy nadużywają w ten sposób miejsc kultu i starają się zamieniać kościoły w pole kampanii politycznych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję