Reklama

Spotkanie Młodych Lednica zawierzone Maryi

Organizatorzy 25. Spotkania Młodych LEDNICA 2000 zawierzyli czas przygotowania oraz samo wydarzenie Matce Bożej. Modlitwa odbyła się podczas Apelu Jasnogórskiego.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Lednica

Lednica 2000

Biuro Prasowe Jasnej Góry

„Te spotkania zawsze zawierzamy Matce Bożej – wyjaśnia o. Wojciech Surówka, dominikanin, duszpasterz lednicki - Taka jest nie tylko tradycja, ale takie jest pragnienie naszego serca, by to wszystko rozpoczynać od polskiej Kany Galilejskiej, w której pierwszy cud Jezusa się dokonał i dokonują się wciąż nowe cuda, napełniania tych stągwi szarej codzienności winem łaski Bożej”.

„Idea spotkań lednickich zrodziła się 30. lat temu podczas Światowych Dni Młodzieży – przypomniał o. Surówka - To wtedy o. Jan Góra uczestniczył w przygotowaniu tego wydarzenia, spotkania z Janem Pawła II, i wtedy ten impuls poszedł z Jasnej Góry. O. Jan zechciał zebrać nie światową młodzież, ale młodzież polską na Polach Lednickich, u źródeł Chrztu Świętego”.

Reklama

„W tym roku mamy podwójny jubileusz – dodaje dominikanin – 25-lecie Lednicy i 30-lecie wizyty Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży, i jeszcze 30-lecie pieśni ‘Abba Ojcze’”.

O. Wojciech Surówka poprowadził modlitwę Apelu Jasnogórskiego. W rozważaniu wyjaśnił znaczenie hasła 25. Spotkania Młodych.

„W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze z pytań warto wsłuchiwać się w wewnętrzne sygnały (wewnętrzny głos serca, skarb sumienia). Dlatego w tym roku poprowadzi nas na Lednicy zawołanie ‘Usłysz’, które jest też zaproszeniem do słuchania, do wsłuchiwania się – mówił o. Surówka - W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytanie towarzyszyć nam będzie Jan Chrzciciel. To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos sumienia. Biblia nazywa tę przestrzeń słuchania pustynią. Jan Chrzciciel opowie nam na Lednicy jak sam uczył się na pustyni rozpoznawać i wybierać te inspiracje, które pomagają odkryć kim jest człowiek, dlaczego jest, po co żyje i kim ma się stać”.

Reklama

„Jeśli tylko pozwolimy Janowi Chrzcicielowi poprowadzić się w drodze, usłyszymy i zobaczymy jak wskazuje Jezusa mówiąc: oto Baranek Boży, oto Ten, który jest odpowiedzią na wszystkie pytania świata” – podkreślił dominikanin.

Tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich, pod hasłem ‘Usłysz’, planowane jest na 5 czerwca.

Więcej informacji o spotkaniu młodych można odnaleźć na stronie: www.lednica2000.pl

o. Stanisław Tomoń

BPJG/ es

2021-03-10 17:43

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski: by czuć się dobrze, nie potrzebujecie fejsbuka, ale spotkania

[ TEMATY ]

Lednica

Wspólnota LEDNICA 2000/www.flickr.com/photos/episkopatnews

„By czuć się dobrze nie potrzebujecie żadnej kanapy, ale wspólnoty. By czuć się dobrze nie potrzebujecie komórki czy fejsbuka, ale spotkania. By czuć się dobrze potrzebujecie Jezusa i siebie nawzajem” – mówił abp Wojciech Polak do młodych uczestniczących w tegorocznym spotkaniu pod Bramą Rybą na Lednicy.

Prymas Polski oficjalnie otworzył XXI Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą, które odbywa się pod hasłem „Idź i kochaj!”.

CZYTAJ DALEJ

Przyjaciele Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Łazarz

św. Marta

Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

pl.wikipedia.org

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Od tego roku 29 lipca obchodzimy po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Było to rodzeństwo, które Jezus z Nazaretu często odwiedzał.

O Marcie, Marii i Łazarzu mieszkających w Betanii nieopodal Jerozolimy traktuje wiele nowotestamentowych tradycji obecnych przede wszystkim w Ewangeliach według św. Łukasza i według św. Jana. Dają nam one jednoznacznie do zrozumienia, że Pan Jezus był z owym rodzeństwem wyjątkowo zaprzyjaźniony, że przyjmowali Go w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Ratowo: cykl wakacyjnych warsztatów o pszczołach w Ostoi św. Antoniego

2021-07-29 19:56

[ TEMATY ]

pszczoła

warsztaty dla dzieci

Adobe Stock.pl

W Ostoi św. Antoniego odbywa się cykl warsztatów adresowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pod hasłem „Pszczoła - najważniejszy z zapylaczy”. Ich celem jest szeroko pojęta edukacja na temat roli pszczół w ekosystemie i rolnictwie ekologicznym.

Warsztaty poświęcone roli pszczół w zabytkowych wnętrzach oraz ogrodach zespołu klasztornego w Ratowie organizuje Stowarzyszenie Ratujmy Ratowo we współpracy z Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Antoniego z Padwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję