Reklama

Kościół

Nowy Sącz: wspomnienie ks. Piotra Pawlukiewicza w pierwszą rocznicę śmierci

Będzie Msza św. a także rozmowy z gośćmi, koncert i unikalne materiały wideo. Wydawnictwo RTCK – rób to co kochasz z Nowego Sącza uczci pamięć ks. Piotra Pawlukiewicza w pierwszą rocznicę śmierci kapłana. Wydarzenie będzie w niedzielę transmitowane online na portalu niedziela.pl.

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

B.M. Sztajner/Niedziela

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań
Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, dla których śp. ks. Piotr Pawlukiewicz był bliską i ważną osobą.

Podziel się cytatem

W niedzielę, 21 marca o 15.00 rozpocznie się Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Później zaplanowano rozmowy z gośćmi, koncert muzyczny utworów do słów ks. Piotra oraz unikalne materiały wideo, przygotowane na tę okazję.

Gośćmi specjalnymi będą Małgorzata Kożuchowska, aktorka, współwykonawczyni audiobooka do książki „Z braku rodzi się lepsze…”, jedynej autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza, a także Józef Skrzek, muzyk i kompozytor z legendarnego zespołu SBB – największy idol muzyczny ks. Piotra. Zaproszenie przyjął także Krzysztof Antkowiak, muzyk i kompozytor, autor płyty muzycznej do słów ks. Piotra „Zostanie mi muzyka…”, prywatnie przyjaciel ks. Piotra.

Spotkanie i koncert poprowadzi Renata Czerwicka, współautorka książki „Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk”, jedynej autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza.

„Rok temu w Jego pogrzebie mogło uczestniczyć tylko pięć osób. Takie były obostrzenia związane z pandemią. To zostawia w nas takie poczucie, że nie pożegnaliśmy Go tak, jak byśmy chcieli. Był autentycznym i pokornym człowiekiem. Dla nas w RTCK był kimś bardzo ważnym, bliskim, ogromnie Go szanowaliśmy.

Podziel się cytatem
Nasza książka – rozmowa kończy się w sposób symboliczny. Ks. Piotr prosił, żeby się zakończyła cdn. Chciał kontynuować rozmowę, a życie potoczyło się inaczej. Wierzę, że cdn. będzie realizowane w postaci owoców Jego nauczania. Misja ks. Piotra skończyła ziemski etap, a ten drugi, ważniejszy trwa i szybko się nie skończy” – mówi Renata Czerwicka, redaktor naczelna Wydawnictwa RTCK.

Reklama

Niedzielne wydarzenie będzie transmitowane online na profilu facebookowym wydawnictwa RTCK https://www.facebook.com/events/808787736387210

Ks. Piotr Pawlukiewicz był cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą, autorem wielu książek i audiobooków. Był doktorem teologii pastoralnej, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych. Był autorem radiowego Katechizmu Poręcznego.

Zmarł 21 marca 2020 roku w Warszawie. Za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalności społecznej prezydent Polski odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

2021-03-18 10:06

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Pawlukiewicz: pochwal męża, wysłuchaj żony, czyli recepta na udane małżeństwo

[ TEMATY ]

małżeństwo

ks. Piotr Pawlukiewicz

Internet

Podczas spotkania na Górze Polanowskiej ks. Piotr Pawlukiewicz podpowiadał małżonkom, jak zrealizować receptę na udane małżeństwo. Wśród wielu rad znalazły się: "pochwal męża za to, że dobrze prowadzi samochód" lub "na przydługie relacje żony reaguj grzecznymi zabiegami: naprawdę? Coś ty? Rewelacja!"

Spotkanie w pustelni na Świętej Górze Polanowskiej zorganizowali 11 maja Mężczyźni Pustelni, działający w ramach Duszpasterstwa Mężczyzn Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wzięło w nim udział blisko 250 osób.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Franciszek : historie o tym, jakoby moje decyzje zasmucały Benedykta XVI, to „głuchy telefon”

2023-02-05 18:31

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

O tym, że Benedykt XVI zawsze wspierał obecnego Ojca Świętego, a także o przykładach jego reakcji na próby podważenia autorytetu Franciszka, mówił papież podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, powracającego z wizyty apostolskiej w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Rozmawiając z towarzyszącymi mu w podróży dziennikarzami, papież Franciszek odniósł się m.in. do pytania o to, czy po śmierci Benedykta XVI odczuł w swojej posłudze rosnące napięcia pomiędzy różnymi „skrzydłami” Kościoła. „Zawsze mogłem o wszystkim porozmawiać z papieżem Benedyktem, wymienić się opiniami. On zawsze stał przy mnie, wspierając mnie, a jeśli pojawiały się jakieś trudności, mówił mi o tym i rozmawialiśmy” – mówił Franciszek. Jako przykład ilustrujący sposób reagowania Benedykta XVI, przywołał sytuację, w której do papieża seniora dotarły informacje o tym, jakoby papież Franciszek wspierał niesakramentalne związki par homoseksualnych. „Pewna osoba, uważająca się za wielkiego teologa, za pośrednictwem przyjaciela papieża Benedykta dostała się do niego i złożyła na mnie donos. Benedykt nie przestraszył się, zwrócił się do czterech kardynałów teologów najwyższej próby, i powiedział: wyjaśnijcie mi to, a oni mu wyjaśnili. I tak sprawa się zakończyła. To historia, która pokazuje, w jaki sposób działał Benedykt, kiedy pojawiał się donos. Pewne historie, które się powtarza, o tym, że Benedykt był zasmucony tym, co robi nowy papież – to opowieści z ‘głuchego telefonu’” – skwitował Ojciec Święty. Zapewnił też, że on sam konsultował z Benedyktem XVI niektóre swoje decyzje, a papież senior się z nimi zgadzał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję