Reklama

Wydanie specjalne autobiografii ks. Pawlukiewicza w rocznicę jego święceń

Wszystkim tym, dla których śp. ks. Piotr Pawlukiewicz był bliską i ważną osobą, w I rocznicę jego odejścia od nas, Wydawnictwo RTCK przygotowało kolekcjonerską wersję albumu z autobiografią „Z braku rodzi się lepsze… Wydanie specjalne”.

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube.com/rtck

Przygotowana specjalnie by uczcić tę rocznicę edycja, w skład której wchodzą:

• audiobook do książki ks. Piotra Pawlukiewicza „Z braku rodzi się lepsze…” w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej i Dariusza Odiji

• Platynowa Płyta muzyczna Krzysztofa Antkowiaka „Zostanie mi muzyka…” z nowym, bonusowym utworem przygotowanym tylko na edycję specjalną

• niepublikowane nigdy wcześniej fragmenty oryginalnego wywiadu z ks. Piotrem do książki „Z braku rodzi się lepsze…”

• utwór muzyczny w wykonaniu młodego ks. Piotra!

• specjalnie na tę okazję skomponowany utwór do słów ks. Piotra w wykonaniu Józefa Skrzeka – największego idola muzycznego ks. Piotra!

• a także… liczne zdjęcia, teksty utworów muzycznych ks. Piotra i wypowiedzi bliskich o nim.

Zobacz więcej informacji nt. zakupu: Zobacz

Prezentujemy informacje RTCK nt. publikacji:

W marcu 2020 r., po pogrzebie ks. Piotra Pawlukiewicza, w którym – ze względu na ówczesną sytuację epidemiologiczną – mogło wziąć udział zaledwie kilka osób, wielu ludziom z pewnością towarzyszyła myśl, że zabrakło odpowiedniego pożegnania tego niezwykłego człowieka, że wiele spraw nie wybrzmiało, jak należy, że w opowieści o księdzu Piotrze Pawlukiewiczu i jego życiu zabrakło tej przysłowiowej kropki nad „i”.

Premiera książki Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk, przygotowywanej jeszcze przed śmiercią ks. Piotra, a wydanej we wrześniu 2020 r., wywołała wielkie poruszenie. Po raz pierwszy ksiądz Piotr mówił o sobie…, i nie była to bynajmniej ani oczywista, ani przewidywalna rozmowa. Jesienią 2020 r. nie planowaliśmy jeszcze kolejnych działań, ale gdy zaczęliśmy dostawać wiele pytań i próśb o audiobooka, zdecydowaliśmy się na produkcję.

Reklama

Zaproszenie do opracowania wersji audio Z braku rodzi się lepsze… przyjęli znakomici aktorzy Małgorzata Kożuchowska i Dariusz Odija. Pani Małgorzata znała ks. Piotra osobiście, gdyż błogosławił jej małżeństwo i wygłaszał homilię na ceremonii ślubnej, zaś Dariusz Odija – jak się okazało niemal rówieśnik ks. Piotra – podzielał z nim większość sympatii muzycznych i wspomnień z lat młodości. Z tej współpracy narodził się produkt znów nieoczywisty, gdyż interpretacja wywiadu z ks. Piotrem w wykonaniu pary profesjonalistów to coś o wiele więcej niż tylko „przeczytana książka”. Dzięki ich kreacjom aktorskim słuchacze uczestniczą w intymnym klimacie tej pamiętnej rozmowy i mają szansę przeżyć te same emocje, które towarzyszyły rozmówcom. Nawet dla osób, które książkę dobrze znają, audiobook jest niemałym zaskoczeniem, bo dostarcza zupełnie nowych artystycznych wrażeń.

I na tym miał być koniec. Ale zbliżała się I rocznica śmierci ks. Piotra, a my czuliśmy, że trzeba przeżyć ten dzień w wyjątkowy sposób… Tak powstał pomysł na zorganizowanie koncertu upamiętniającego ks. Pawlukiewicza, w jego stylu i z bliskimi mu osobami.

Zaproszenie przyjął Krzysztof Antkowiak, którego album pt. Zostanie mi muzyka…, skomponowany do tekstów ks. Piotra, a wydany razem z książką, w zaledwie trzy miesiące od premiery pokrył się platyną! Drugą gwiazdą koncertu był największy idol muzyczny ks. Piotra – Józef Skrzek z legendarnego zespołu SBB (pierwsze z nim spotkanie ks. Piotr opisywał ze łzami w oczach w wywiadzie strumyku).

Krzysiek specjalnie na tę okazję przygotował dodatkowy utwór Quo vadis do słów ks. Piotra, a Józef Skrzek, poruszony Apokalipsą kapłana, skomponował i nagrał swoją wersję tego utworu. Do kompletu brakowało już tylko pierwszego, oryginalnego wykonania tego kawałka… Ale udało się! Dotarliśmy do archiwalnego nagrania, na którym bardzo młody ksiądz Piotr śpiewa Apokalipsę ze swoim zespołem Kontrast.

Reklama

Od zebrania całego tego artystycznego bogactwa w całość i wydania w formie kilkupłytowego albumu dzielił nas już tylko jeden krok…

Ostatnim – i chyba najbardziej niezwykłym elementem albumu są fragmenty oryginalnego wywiadu, jakiego schorowany już wówczas ks. Piotr udzielił do książki Z braku rodzi się lepsze… zaledwie siedem tygodni przed śmiercią. Nigdy wcześniej nie były one publikowane. A zostały wyjęte z bardzo osobistej rozmowy, z której wiele wątków nie pojawiło się w książce. Oddają one unikalny, choć niełatwy klimat ostatniego spotkania z księdzem Piotrem…

I tak oto 2 czerwca 2021 r., w rocznicę święceń kapłańskich ks. Piotra Pawlukiewicza, oddajemy w Wasze ręce pięciopłytowy album o ks. Piotrze Pawlukiewiczu, dla ks. Piotra i bardzo w jego stylu muzycznym. Jesteśmy przekonani, że bohater tej publikacji ogromnie by się z niej cieszył, nawet jeśli (podobnie jak podczas wywiadu do książki) wciąż powtarzałby: „Pawlukiewicz… To nic ciekawego… Nie ma o czym gadać”.

2021-06-02 15:18

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy Sącz: wieczór wspomnień w pierwszą rocznicę śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube.com/rtck

„Miał wielki dar, kiedy mówił do wielu ludzi, miało się wrażenie, że mówi dokładnie do mnie” – tak aktorka Małgorzata Kożuchowska wspominała śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Wydawnictwo „RTCK – rób to co kochasz” z Nowego Sącza uczciło pamięć cenionego kapłana, miłośnika muzyki w pierwszą rocznicę śmierci. Były wspomnienia, Msza św. i koncert.

– Nasza znajomość przerodziła się w przyjaźń – wspominał Krzysztof Antkowiak, muzyk i kompozytor, autor płyty muzycznej do słów ks. Piotra „Zostanie mi muzyka…”. Krążek w trzy miesiące osiągnął status platynowej płyty.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję