Reklama

Kościół

Pan Bóg skuteczniejszym pocieszycielem niż dopalacze

– Pan Bóg jest wszechmocny. Jak On pocieszy, to już nie trzeba żadnego dopalacza, żadnego innego pocieszyciela. Warto skorzystać z tego prezentu – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie bierzmowania w parafii św. Antoniego w Sieniawie.

[ TEMATY ]

młodzi

młodzież

Krzysztof Świderski

Biskup zwrócił uwagę kandydatów do bierzmowania, że sakrament, który przyjmują jest tym samym wydarzeniem, które miało miejsce w Wieczerniku i od każdego osobiście zależy, czy Duch Święty przemieni jego życie tak, jak stało się to w przypadku Apostołów. Św. Piotr z zalęknionego ucznia stał się odważnym wyznawcą Chrystusa. Biskup zaznaczył, że w każdym człowieku Duch Święty może dokonać tej samej przemiany.

Podkreślił, że dowodem miłości człowieka do Boga jest przestrzeganie Bożych przykazań. Odwołując się do porównania św. Augustyna zauważył, że dwie tablice z przykazaniami, które Mojżesz otrzymał na Synaju są jak dwa skrzydła. – My jesteśmy powołani do latania, do szybowania do Boga – mówił biskup akcentując wagę przestrzegania Bożej nauki.

Reklama

Nawiązując do znaczenia słowa „Paraklet" biskup podkreślał, że Duch Święty stoi przy człowieku, aby go chronić i wskazywać mu właściwy kierunek drogi, umacniać go i aby był na ziemi szczęśliwy. – On tego chce. Czy ty tego chcesz? – pytał biskup i zaznaczał, że to nie jest kwestia jednorazowego wyboru, ale odpowiedź na Ducha Świętego każdego dnia musi być bardzo konkretna.

Biskup zwrócił uwagę, że Duch Święty przynosi pocieszenie. Młody człowiek czasami swój smutek i samotność leczy dopalaczami. – Taka próba zapomnienia o smutku jeszcze bardziej go pogłębia. Pan Bóg to wie, dlatego mówi: „stanę przy tobie, będę twoim pocieszycielem". Pan Bóg jest wszechmocny. Jak On pocieszy, to już nie trzeba żadnego dopalacza, żadnego innego pocieszyciela. Warto skorzystać z tego prezentu – mówił bp Robert Chrząszcz.

Podziel się cytatem

Zwrócił uwagę na potrzebę modlitwy w życiu chrześcijanina. Gdy nie ma modlitwy, to Pan Bóg oddala się z życia człowieka, a właściwie to człowiek oddala się od Pana Boga. Zauważył, że bierzmowanie jest dniem szczególnej łączności z Panem Bogiem. – Może to być moment twojej decyzji „od dzisiaj zacznę się modlić" – zachęcał młodych biskup zaznaczając, że życie modlitewne wymaga cierpliwości.

Odwołując się do deklaracji kandydatów do bierzmowania dotyczącej mężnego wyznawania wiary biskup wskazał na konieczność dawania świadectwa. – Sami z siebie nic nie możemy. Ale z Panem Bogiem, mocą Jego Ducha, naprawdę możemy zrobić fantastyczne rzeczy. Ale od nas zależy czy będziemy chcieli. To od was zależy czy Ducha Świętego, którego dziś otrzymacie, będziecie zapraszać, żeby przy was stał – mówił bp Robert Chrząszcz zachęcając młodych do otwartości na działanie Boga w ich życiu.

2021-06-27 11:15

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ciechanów: spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży „Wake up”

[ TEMATY ]

młodzi

młodzież

Młodzi w Kościele

Adobe Stock

„Wake up!” (obudź się) - pod takim hasłem 26 czerwca w Ciechanowie odbyło się spotkanie ewangelizacyjne dla młodych. W programie były m.in. warsztaty uwielbienia i konferencja dla rodzin: - Gdy martwimy się o Kościół, pamiętajmy, że jesteśmy bardzo w rękach Bożych - powiedział biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Po raz drugi inicjatorem spotkania młodych był ks. Tomasz Dec i wspólnota Wojsko Gedeona.

W programie drugiego w diecezji spotkania „Wake up” znalazły się warsztaty uwielbienia, poprowadzone przez Steeped, spotkanie z coachem Pawłem Przedpełskim (Where2Go), konferencja dla rodzin – wygłosił ją ks. Remigiusz Recław z Łodzi, lider wspólnoty „Mocni w Duchu” oraz koncert Cukra.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 40 lat Jasnej Góry na łódzkim Widzewie

2021-09-19 09:43

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Osiedle bez kościoła

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję