Reklama

Niedziela Łódzka

Zgierz: Wakacje z Bogiem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Ksiądz Proboszcz parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu wspólnie z Akcją Katolicką Archidiecezji Łódzkiej przygotowali wypoczynek letni w formie półkolonii dla najmłodszych parafian i mieszkańców Zgierza.

Chętnych nie brakowało, a podczas wspólnie spędzanego czasu dla dzieci zaplanowano wiele ciekawych atrakcji. W pierwszym dniu półkolonii, Ks. Proboszcz A. Blewiński zaprosił dzieci do zwiedzania kościoła Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, w trakcie którego usłyszały historie kościoła i parafii, a także zwiedziły chór, zakrystię i miały możliwość być w prezbiterium. W trakcie wypoczynku dla dzieci zostały przygotowane liczne wycieczki, m.in. do Świnic Warskich – do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Tutaj, Siostra Timotea przybliżyła małym podróżnikom postać Św. Faustyny oraz wybrała się z nami do Głogowca miejsca urodzin św. Faustyny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o Faustynie i wartościach jakimi kierowała się w swoim życiu apostołka Miłosierdzia Bożego. Koloniści wybrali się również do Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Łodzi, gdzie spotkali się z ojcem Jakubem Kamińskim.

Reklama

Ojciec Jakub przybliżył dzieciom historię Sanktuarium, postać Świętego Antoniego z Padwy oraz bł. Rafała Chylińskiego, a także zaprosił do wspólnego radosnego śpiewania. Był to też czas poznawania otaczającej nas przyrody, tj. Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Przewodnikiem w odkrywaniu przyrody i uroków parku przez kolonistów był pan Adam Świć - pracownik Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W wędrówkach po parku dotarliśmy do miejscach upamiętniających zastrzelonych mieszkańców Łodzi, a także pierwszej drewnianej kaplicy pod wezwaniem św. Antoniego w Łagiewnikach, zbudowanej w roku 1676.

W swoich podróżach koloniści udali się również do gospodarstwa Agroturystycznego w Besiekierach, gdzie dowiedziały się o dawnych sposobach wypieku chleba, a także posmakowali podpłomyków przygotowanych przez samych siebie, co sprawiło dzieciom dużo radości. Kolejnym miejscem, gdzie wybrali się mali podróżnicy to Sady Klemensa, a tu już dzieci lepiły z gliny domki dla pszczół, odkrywali zakamarki labiryntów, a także smakowali słodkich jabłek. W trakcie wspólnego wypoczynku, nie mogło zbraknąć kąpieli w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Malinka” w Zgierzu, zajęć kulinarnych w świetlicy pod okiem pana Marka Wietrzyka, a także zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Alinę Filipczak , w trakcie których dzieci malowały obraz Jezusa Miłosiernego jaki widziały w Świnicach Warskich, kwiaty dla rodziców, dziadków oraz Ks. Proboszcza.

Wsparcie w organizacji półkolonii i aktywnego wypoczynek dla dzieci, ze strony wolontariuszy i członków Akcji Katolickiej, to nie oceniona pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci. Słowa wdzięczności za ich codzienna pracę, życzliwość i troskę o kolonistów kierujemy w stronę pani Marii Rogali, Grażyny Cicherskiej, Hanny Florczak, Elicji Olczyk, Aliny Leszczak, Joanny Pietrzak, Aliny Filipczak, pana Sławomira Bartczaka , Marka Wietrzyka i Marka Szlawskiego a także w stronę Władz Miasta Zgierza za wsparcie naszych wojaży.

2021-07-31 13:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Summer School w Łodzi

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Chemin Neuf

Chemin Neuf

25 lipca rozpoczął się w Łodzi Summer School czyli lato w mieście, połączone z doświadczeniem życia we wspólnocie z siostrami i braćmi ze Wspólnoty Chemin Neuf.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Sztuka i wiara podczas wernisażu w Zakopanem

2021-09-17 19:24

[ TEMATY ]

kultura

górale

Damian Krawczykowski /Niedziela

17 września w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Oblicza Frasobliwego". Podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Głównym celem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej oraz popularyzacja i dokumentacja unikalnych zjawisk kultury, jakimi są malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie. Celem równorzędnym była także popularyzacja tradycji chrześcijańskiej kultu wizerunków Chrystusa Frasobliwego – informują Organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję