Reklama

Niedziela Małopolska

Spotkaj misjonarzy na barce na Wiśle. Zapowiedź akcji „bArką na Misje”

Spotkali Jezusa i chcą o nim mówić. Od 23 do 29 października na barce Aquarius przy Moście Dębnickim na Wiśle trwać będzie misyjno-ewangelizacyjne wydarzenie „bArką na Misje”.

2021-10-14 14:34

facebook.pl/wspolnotajaspis

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Uczestnicy konferencji prasowej 14 października

Misjonarze z wszystkich kontynentów opowiedzą o doświadczeniu spotkań z ludźmi żyjącymi w materialnym i duchowym ubóstwie. Pokażą charakter swojej posługi pośród m.in. groźnych narkotykowych gangów czy osób chorych na trąd.

„bArką na Misje” przygotowano z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego. Hasłem przewodnim akcji są słowa: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!”.

Reklama

W godz. od 10 do 20 usłyszymy szereg konferencji m.in. historię małej dziewczynki z Indii, której marzeniem było zostać „nikim”, a także nawróconego narkomana, późniejszego twócę 36 wspólnot modlitwy dla osób uzależnionych.

Centralnym wydarzeniem będzie Msza św. w sobotę 23 października a godz. 12. Po Eucharystii przewidziane jest muzyczne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, który przepłynie na barce pod kładkę Bernatkę.

– Zależy nam, aby zainteresować nie tylko tych, którzy są związani z misjami, ale żeby dać okazję przypadkowym ludziom, przechodzącym nad Wisłą, aby i oni przejęli się misjami – powiedział na konferencji prasowej dyr. Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie ks. Tadeusz Dziedzic.

Reklama

Cel nadrzędny został określony przez młodzież ze wspólnoty Jaspis: „Gdy uda się zapalić iskrę chociaż w jednym przechodzącym obok sercu, to będzie olbrzymi sukces!”. Organizatorzy dodają, że podczas akcji misyjnej chcą zwrócić uwagę odbiorców na potrzeby budowania relacji (obok materialnego wspierania potrzebujących). – Nawet przelewając 50 mld dolarów, nie pomożemy tym ludziom, jeśli nie spotkamy się z nimi – powiedział prowadzący spotkanie.

Organizatorami wydarzenia „bArką na Misje” są: Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej, wspólnota Jaspis z parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach, zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera oraz środowiska misyjne zgromadzeń żeńskich i męskich oraz świeckich.

Program ogólny: 

18 października (wtorek) – godz. 17.00 – spotkanie Wolontariuszy w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie

25-29 października  (pon.-pt.) – godz. 10.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami na bArce dla dorosłych, dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu dnia i godziny spotkania. Telefon do kontaktu: s. Bożena 668 688 096

23 października (sobota) – godz. 10.00 – 20.00

10.00 – 11.30 – Spotkania z Misjami

12.00 – Msza Święta na bArce Aquarius przy moście Dębnickim

14.00 – 16.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku Modlitwa Uwielbienia

16.00 – 20.00 – Spotkania z Misjami „Poznaj świat bez domysłów”

24 października (niedziela) – godz. 10.00 – 20.00 – „Świat – realne potrzeby”

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/ype8tthXUWBYPw7WA.


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnice radosne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 40/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Jiri Hera/fotolia.com

Ojciec Święty Jan Paweł II w encyklice „Redemptoris Mater”, poświęconej Najświętszej Maryi Pannie pisze, że Maryja, „szła naprzód w pielgrzymce wiary”. Dzisiaj Maryja jako nasza najlepsza Matka uczy nas wiary. Biorąc więc do rąk różaniec i rozważając tajemnice radosne chcemy uczyć się od Maryi prawdziwej wiary.

1. Tajemnica zwiastowania.

CZYTAJ DALEJ

Kard. G. Pell: Wiedziałem, że jestem niewinny

2021-10-26 09:04

[ TEMATY ]

kard. Pell

Vatican News

"Wiedziałem, że jestem niewinny. Byłem świadomy, że najważniejszy osąd czeka mnie przed obliczem Stwórcy. Miałem ogromne wsparcie rodziny, przyjaciół, mojego biskupa, arcybiskupa Melbourne i Sydney, papieża Franciszka, papieża Benedykta XVI. Nigdy nie byłem całkowicie pewny, czy zostanę oczyszczony z zarzutów w australijskich procesach" - mówi kard. George Pell w rozmowie z Pauliną Guzik.

Kard. George Pell przez lata był twarzą Kościoła katolickiego w Australii. W 2017 roku oskarżono go o molestowanie seksualne. Mimo braku dowodów i przy nagonce medialnej, kardynała skazano na 6 lat więzienia. Przesiedział w nim rok, po czym Sąd Najwyższy jednomyślnym wyrokiem uniewinnił go i oczyścił z wszystkich zarzutów. W Polsce właśnie ukazała się pierwsza część jego "Dziennika Więziennego".

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Kto jest bardziej ślepy?

2021-10-26 11:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Hubert Kempiński

Niewidomy z dzisiejszej Ewangelii potrzebuje takich ludzi w Kościele, którzy go zauważą, którzy go przyprowadzą do Jezusa, którzy nie stają pomiędzy Jezusem, a nim. Nie uciszają go, kiedy krzyczy. Przejmują się jego krzykiem, a ten krzyk czynią swoim – to są właśnie Karmelitanki Dzieciatka Jezus. Jak bardzo potrzebujemy takich ludzi w Kościele, o takim charyzmacie. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję