Reklama

Niedziela Świdnicka

Żonkilowe „Pola Nadziei” w dzierżoniowskim ZOL-u

W sobotę 16 października, każdy mógł zasadzić swojego żonkila pod oknami dzierżoniowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

[ TEMATY ]

Pola Nadziei

elżbietanki

ZOL Dzierżoniów

ks. Mirosław Benedyk

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu

Siostry liczą na pozyskanie środków na wybudowanie
nowego szybu windowego i zakup dźwigu

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care. Ideą tego programu jest uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych oraz pozyskiwanie funduszy na utrzymywanie hospicjów.

Szczytny cel

Od wielu lat w tej akcji uczestniczą różne instytucje medyczne zajmujące się osobami starszymi, które wymagają całodobowej opieki medycznej i pielęgnacyjnej. W tym roku, po raz pierwszy tego typu akcję przeprowadzono w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżoniowie prowadzonym przez siostry elżbietanki.

- Włączamy się w to przedsięwzięcie charytatywne, mając nadzieję, że żonkilowe „Pola nadziei” rozkwitną w sercach naszych przyjaciół i otworzą je na potrzeby osób, które przebywają w naszym domu i spędzają tu swoje najbardziej dojrzałe lata, potrzebując naszego wsparcia i pomocy – mówi dla Niedzieli Świdnickiej s. Oktawia Dorota Wolska - dyrektorka ZOL-u. - Celem tegorocznej akcji, jest pozyskanie środków na wybudowanie nowego szybu windowego i zakup dźwigu. W obecnej sytuacji w budynku funkcjonuje jedna winda, która nie spełnia potrzeb, jakie są wymagane. Nowa inwestycja, rozwiąże wiele niedogodności i problemów logistycznych oraz komunikacyjnych, z którymi mierzą się nasi pensjonariusze i personel – wyjaśnia elżbietanka.

To dopiero początek

Symbolem akcji jest kwiat żonkila, międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. - Żonkile kojarzą się z wiosną i nadzieją. Kolor żółty, jest kolorem ciepłym, słonecznym, który daje radość i entuzjazm. Dlatego też liczymy na wsparcie rodzin naszych pacjentów oraz osób, które uczestniczyły w tegorocznym festynie – dodaje siostra dyrektor.

Reklama

W sadzeniu żonkili udział wzięli zaproszeni goście oraz uczestnicy charytatywnego festynu. Pierwszą cebulkę zasadziła s. Oktawia, a zaraz po niej miejscowy kapelan chorych, ks. Damian Mroczkowski, a następnie pensjonariusze i pozostali ludzie wielkiego serca.

Akcja „Pola nadziei” składa się z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego. - Dzisiaj inaugurujemy projekt, tworząc po raz pierwszy pole, na którym sadzimy żonkile – mówi s. dyrektor, dodając, że wiosną kwiaty będą licytowane przez naszych wolontariuszy w czasie zbiórki datków dla placówki.

Kilka dni po festynie cebulkę żonkila zasadził również bp Marek Mendyk, który odwiedził siostry w ramach wspomnienia św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

2021-10-20 22:37

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzierżoniów. Wizyta Matki Generalnej

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

elżbietanki

ZOL Dzierżoniów

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dzierżoniowie

Do klasztoru sióstr elżbietanek, prowadzących Zakład Opiekuńczo – Leczniczy przybyła z gospodarczą wizytą Matka Generalna.

Siostra Maria Samuela Werbińska w dniach 1-3 września spotkała się zarówno z miejscowymi siostrami oraz ich kapelanem ks. Damianem Mroczkowskim. Był także czas na odwiedzenie pacjentów i rozmowy z pracownikami Zakładu. Matka Generalna wyraziła się pozytywnie o pracy sióstr jak i personelu, doceniając rodzinną atmosferę panującą w domu. Przełożona z Rzymu z uznaniem wypowiedziała się także o przeprowadzonych remontach zarówno klasztoru jak i ZOL-u.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy na Jasnej Górze

2023-02-06 18:30

screen YT Jasna Góra

bp Maciej Małyga

bp Maciej Małyga

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy. Prowadzi je bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek 6 lutego i potrwają do czwartku 9 lutego. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii bp Małyga nawiązał do fragmentu z Księgi Rodzaju mówiącego o stworzeniu świata. - Słyszeliśmy piękne słowo o Bogu, który może na nowo stworzyć w nas światłość - wskazał biskup, cytując słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Przyjdź! Bądź moim światłem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję