Reklama

Niedziela w Warszawie

Zakończenie Roku św. Józefa w Józefosławiu

To jest zakończenie roku, ale nie zamykamy rozdziału św. Józefa, bo to jest przepiękny Święty, który powinien nam towarzyszyć każdego dnia w naszym życiu – powiedział w bp Rafał Markowski.

Biskup Markowski przewodniczył Eucharystii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele św. Józefa Opiekuna Pracy w podwarszawskim Józefosławiu.

Kościół ten był jednym z trzech jubileuszowych kościołów stacyjnych archidiecezji warszawskiej w Roku św. Józefa, który został ogłoszony przez papieża Franciszka Specjalnym Listem „Patris Corde” 8 grudnia 2020 r.

Uroczystą Mszę św. poprzedziła nowenna do patrona parafii, w której oprócz próśb dużo było podziękowań za cudowną interwencje św. Józefa - uzdrowienia, pomoc w rozwiązywaniu spraw finansowych, rodzinnych, w znalezieniu pracy.

Reklama

W trakcie Eucharystii został odmówiony Akt Zawierzenia św. Józefowi oraz odśpiewany przez scholę parafialną Hymn „Do św. Józefa – Opiekuna pracy”, którego słowa, jak i muzykę napisał proboszcz parafii- ks. Marek Przybylski.

W kazaniu bp Markowski nawiązał do Ewangelii o Zwiastowaniu (Łk 1, 26-38). Wskazując na Maryję i Józefa, mówił o przyjmowaniu woli Boga, które jest nieustannym mówieniem tak, rezygnacją ze swoich planów, marzeń, wielką odwagą i ufnością wobec Niego. Mówił o ich wielkiej wierze, o tym, że dojrzewała ona przez całe ich życie oraz o tym, że potrafili zawierzyć. Dzięki temu nastąpiła najważniejsza chwila na ziemi.

Hierarcha podjął również temat naszej wiary i wolności. - Mówiąc o wierze mówimy o swoim życiu. Nie o słowa chodzi, ale o nasze życie oparte o Ewangelię, o Dekalog, o najważniejsze przykazanie miłości Boga i człowieka - powiedział. - Tylko i wyłącznie życiem możemy potwierdzić naszą wiarę- podkreślił bp Markowski, uzupełniając, że będąc ludźmi wolnymi możemy Bogu powiedzieć tak, ale i możemy Bogu powiedzieć również nie.

Na zakończenie homilii hierarcha skierował do wiernych przesłanie: - Obchodząc tę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP prośmy Maryję i Józefa aby wypraszali nam łaskę żywej i prawdziwej wiary, która oznacza życie oparte o Ewangelię, Modlitwę, sakramenty. Prośmy o tę żywą obecność Boga w naszym życiu, o tę wielką umiejętność, którą posiadali Józef i Maryja mówiąc Bogu codziennie „niech się dzieje Twoja Wola”.

2021-12-10 07:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Egzorcyści z całego świata na Jasnej Górze o zagrożeniach duchowych

[ TEMATY ]

Jasna Góra

egzorcyści

Mazur/episkopat.pl

Jasna Góra

Jasna Góra

Siódme spotkanie Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania i osób posługujących modlitwą uwalniania dobiega końca na Jasnej Górze. Takie konferencje odbywają się co dwa lata i gromadzą przedstawicieli różnych krajów, w tym roku także z Korei, Paragwaju i Stanów Zjednoczonych. Jest też emerytowany kard. Paul Josef Cordes z Watykanu. W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu udział bierze prawie 400 osób.

Egzorcyści nie mają wątpliwości - złe duchy, czyli upadłe anioły, szatan jako byt osobowy - istnieją i robią co mogą, by krzywdzić ludzi. Jednak największym problemem jest dziś to, że nie wierzymy w żywą obecność Jezusa, który kocha każdego człowieka. Dlatego, jak przypomina ks. Janusz Czenczek, koordynator księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, najważniejszym ich zadaniem jest głoszenie miłości Boga i profilaktyka.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 20-lecie Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”

2023-01-29 18:56

[ TEMATY ]

Jasna Góra

chór

Jasna Góra/Facebook

Jubileusz 20-lecia istnienia świętuje Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani”. Na co dzień bierze czynny udział w życiu Sanktuarium, wzbogacając śpiewem nabożeństwa oraz największe uroczystości. Jego działalność wpisuje się też w muzyczne tradycje klasztoru. Jubileuszową Mszę św. celebrowali abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Po niej odbył się uroczysty koncert kolęd.

- Wasz śpiew pomaga ludziom doświadczyć obecności Boga - mówił kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak na rozpoczęcie dziękczynnej Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję