Reklama

Franciszek

Papieskie przesłanie nadziei na Biegunie Północnym

Papież Franciszek spotkał się z libańskim aktywistą klimatycznym, który zawiezie jego przesłanie nadziei dla świata aż na Biegun Północny. W wyniku wypadku 40-letni Michael Haddad porusza się na wózku inwalidzkim. Nie przeszkadza mu to jednak w byciu zaangażowanym sportowcem i oenzetowskim ambasadorem dobrej woli na rzecz ochrony środowiska.

[ TEMATY ]

przesłanie

papież Franciszek

Biegun Północny

Ojciec Święty poprosił Michaela Haddada, by szczególnie modlił się za niego w czasie swej wyprawy na Biegun Północny. Pobłogosławił też książkę, którą atleta ze sobą zawiezie. Chodzi o - mieszczące się w dłoni - wydanie z przesłaniem nadziei, jakie Franciszek skierował do świata w czasie pandemii. Zatytułowana jest ona „Czemu tak bojaźliwi jesteście? Jakże wam brak wiary?”. Publikacja zawiera m.in. zdjęcia z przejmującej samotnej modlitwy Papieża na Placu św. Piotra, gdy błogosławił światu pogrążonemu w kryzysie sanitarnym.

W czasie swej wyprawy Michael Haddad zostawi tę książkę w znajdującym się w Norwegii bunkrze Svalbard Global Seed Vault. Jest on największym i najbezpieczniejszym schronem, w którym przechowywane są ziarna, przez co stanowi symbol bioróżnorodności naszej planety. Klimatyczny aktywista podkreśla, że poprzez swój gest chce przypomnieć światu o konieczności ochrony stworzenia. „Nie możemy nadal bezkarnie grabić i niszczyć naszej planety, która jest już tak schorowana, że z każdym dniem coraz bardziej zbliża się do wózka inwalidzkiego” – mówił Michael Haddad po swym spotkaniu z Franciszkiem.

2021-12-17 16:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję