Reklama

Niedziela Małopolska

Trzciana

Są piękne i oryginalne

    W Trzcianie przeprowadzono I Gminny Konkurs na ,,Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.

2022-01-07 22:44

Archiwum UG Trzciana

Autorom najpiękniejszych szopek nagrody wręczali: wójt gminy Cezary Stawarz, przewodnicząca rady gminy Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz

Autorom najpiękniejszych szopek nagrody wręczali: wójt gminy Cezary Stawarz, przewodnicząca rady gminy Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz

Reklama

    Jej organizatorami były: Urząd Gminy Trzciana, parafia p.w. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie oraz Centrum Kultury i Turystyki w Trzcianie. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Trzcina. Jak informowali organizatorzy, celem konkursu jest: „kultywowanie tradycji świątecznych - tradycji urządzania szopek betlejemskich w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych dzieci i młodzieży…” Do konkursu mogły być zgłoszone prace, które nawiązywały w formie i treści do ewangelicznego wydarzenia, jakim było Boże Narodzenie. Mogły zawierać elementy sakralnej lub świeckiej architektury z terenu Gminy Trzciana lub jej najbliższych okolic oraz do tradycji Małopolski.

Reklama

    W środę 5 stycznia br. w budynku Urzędu Gminy w Trzcianie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów twórcom najpiękniejszych szopek. Wójt gminy Trzciana Cezary Stawarz udostępnił na portalu społecznościowym sprawozdanie sporządzone przez Urząd Gminy:

    „Spośród prac wyłonionych w eliminacjach szkolnych, do konkursu gminnego trafiło 10 szopek. Jury miało duży problem w ocenie obiektywnej nadesłanych prac, gdyż wszystkie były piękne i oryginalne. Komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Trzciana, ks. Krzysztof Ceglarz oraz Kierownik CKiT Paweł Sroka przyznało 6 nagród:

Reklama

I miejsce: Liliana Mech - PSP Kamionna

II miejsce: Dominik Konopka - PSP Łąkta Dolna

II miejsce - Natalia Paszkowska - PSP Kamionna

III miejsce - Dominika Chojecka - PSP Leszczyna

III miejsce - Aleksandra Bębenek - PSP Leszczyna

III miejsce - Rodzina Ferenców - PSP Kamionna

Wyróżnienie w konkursie otrzymali:

1.Dominik Stanowski- PSP Leszczyna

2.Nina i Patryk Młynarczyk - PSP Kamionna

3. Oskar Supniewski - ZPO Trzciana

4. Jakub, Martyna i Rafał Stańdo - ZPO Trzciana

W konkursie tym nagrodę publiczności otrzymała szopka wykonana przez Dominikę Chojecką z Leszczyny.

Podczas oceny jury zwróciło uwagę na kompozycję architektoniczno-figuralną szopek, materiały użyte do ich wykonania oraz ogólną estetykę wykonania pracy.

Statuetki oraz nagrody książkowe i dyplomy dla laureatów wręczył: Wójt Gminy Trzciana Pan Cezary Stawarz, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz.

Komisja oraz organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie, kultywowanie wśród dzieci i młodzieży pięknych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz za kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej. Najważniejsze jednak jest to, że wykonanie szopki jest owocem wspólnej rodzinnej pracy trwającej wiele dni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom gratulujemy. W najbliższym tygodniu uczestnicy, którzy zostali wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody pocieszenia oraz dyplomy…”

Nagrodzone prace można podziwiać w holu Urzędu Gminy w Trzcianie do 2 lutego. A organizatorzy już zapraszają do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Irlandia Płn.: chrześcijański piekarz nie będzie sądzony w Strasburgu

2022-01-15 16:40

[ TEMATY ]

wiara

homoseksualizm

LGBT

clevercupcakes / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odmówił orzekania w głośnej sprawie, dotyczącej sporu między aktywistą ruchu gejowskiego a właścicielem piekarni w Irlandii Północnej, który nie zgodził się na udekorowanie tortu napisem, godzącym w jego chrześcijańskie przekonania.

Hasło „Wspieraj małżeństwo gejów” miało znaleźć się na torcie, zamówionym przez brytyjskiego aktywistę homoseksualizmu Garetha Lee. Piekarnia Ashers Baking Co. z Irlandii Północnej odmówiła wykonania napisu. Właściciele stwierdzili, że przyjmują zamówienia na wypieki od kogokolwiek, ale nie umieszczają na swoich produktach informacji, które godzą w ich wiarę.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy Jadwiżański Wieczór Uwielbienia

2022-01-16 23:12

ks. Łukasz Romańczuk

-  Nasz wieczór uwielbienia jest po to, aby wszystko było Boże, by Bóg nas prowadził i byśmy poczuli Jego obecność - mówił ks. Piotr Filas, salwatorianin i kustosz Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej podczas Pierwszego Trzebnickiego Wieczoru Uwielbienia. 

Spotkanie modlitewne było inspirowane uwielbieniami, które regularnie odbywają się w Oławie. Rozpoczęło się ono od Eucharystii, a po niej miała miejsce dialogowana konferencja z udziałem ks. Piotra Filasa oraz ks. Adama Bilskiego, wikariusza z parafii pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie. Celem było ukazanie Kościoła takim, jaki jest, z jego problemami, bolączkami, grzechami. Stąd też temat brzmiał: „Kościół na brzytwie”. Przytoczono wiele historii, sytuacji, które przepełnione były lękliwymi czy negatywnymi postawami katolików zarówno świeckich jak i duchownych. - Będąc blisko Pana Boga, zapominamy o świadectwie, aby w sposób rzeczywisty Kościół rozszerzać - zaznaczył ks. Adam.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję