Reklama

Niedziela Małopolska

Trzciana

Są piękne i oryginalne

    W Trzcianie przeprowadzono I Gminny Konkurs na ,,Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.

Archiwum UG Trzciana

Autorom najpiękniejszych szopek nagrody wręczali: wójt gminy Cezary Stawarz, przewodnicząca rady gminy Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz

Autorom najpiękniejszych szopek nagrody wręczali: wójt gminy Cezary Stawarz, przewodnicząca rady gminy Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz

    Jej organizatorami były: Urząd Gminy Trzciana, parafia p.w. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie oraz Centrum Kultury i Turystyki w Trzcianie. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Trzcina. Jak informowali organizatorzy, celem konkursu jest: „kultywowanie tradycji świątecznych - tradycji urządzania szopek betlejemskich w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych dzieci i młodzieży…” Do konkursu mogły być zgłoszone prace, które nawiązywały w formie i treści do ewangelicznego wydarzenia, jakim było Boże Narodzenie. Mogły zawierać elementy sakralnej lub świeckiej architektury z terenu Gminy Trzciana lub jej najbliższych okolic oraz do tradycji Małopolski.

    W środę 5 stycznia br. w budynku Urzędu Gminy w Trzcianie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów twórcom najpiękniejszych szopek. Wójt gminy Trzciana Cezary Stawarz udostępnił na portalu społecznościowym sprawozdanie sporządzone przez Urząd Gminy:

    „Spośród prac wyłonionych w eliminacjach szkolnych, do konkursu gminnego trafiło 10 szopek. Jury miało duży problem w ocenie obiektywnej nadesłanych prac, gdyż wszystkie były piękne i oryginalne. Komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Trzciana, ks. Krzysztof Ceglarz oraz Kierownik CKiT Paweł Sroka przyznało 6 nagród:

I miejsce: Liliana Mech - PSP Kamionna

II miejsce: Dominik Konopka - PSP Łąkta Dolna

II miejsce - Natalia Paszkowska - PSP Kamionna

III miejsce - Dominika Chojecka - PSP Leszczyna

III miejsce - Aleksandra Bębenek - PSP Leszczyna

III miejsce - Rodzina Ferenców - PSP Kamionna

Wyróżnienie w konkursie otrzymali:

1.Dominik Stanowski- PSP Leszczyna

2.Nina i Patryk Młynarczyk - PSP Kamionna

3. Oskar Supniewski - ZPO Trzciana

Reklama

4. Jakub, Martyna i Rafał Stańdo - ZPO Trzciana

W konkursie tym nagrodę publiczności otrzymała szopka wykonana przez Dominikę Chojecką z Leszczyny.

Podczas oceny jury zwróciło uwagę na kompozycję architektoniczno-figuralną szopek, materiały użyte do ich wykonania oraz ogólną estetykę wykonania pracy.

Statuetki oraz nagrody książkowe i dyplomy dla laureatów wręczył: Wójt Gminy Trzciana Pan Cezary Stawarz, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Paruch oraz ks. Krzysztof Ceglarz.

Komisja oraz organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie, kultywowanie wśród dzieci i młodzieży pięknych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz za kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej. Najważniejsze jednak jest to, że wykonanie szopki jest owocem wspólnej rodzinnej pracy trwającej wiele dni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom gratulujemy. W najbliższym tygodniu uczestnicy, którzy zostali wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody pocieszenia oraz dyplomy…”

Nagrodzone prace można podziwiać w holu Urzędu Gminy w Trzcianie do 2 lutego. A organizatorzy już zapraszają do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

2022-01-07 22:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Bahrajnie

2022-10-06 13:20

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Ks. Tomasz Podlewski

Program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Bahrajnie w dniach 3-6 listopada opublikowało dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Czwartek 3 listopada 2022

CZYTAJ DALEJ

Miał zawsze paciorki różańca w ręku - o. Pio do Matki Bożej kierował swe prośby nieustannie

2022-10-06 21:27

[ TEMATY ]

różaniec

św. o. Pio

Archiwum "Głosu Ojca Pio"

Ojciec Pio wielbił Maryję także w milczeniu. Jego wieczorną modlitwę bez słów, na zakończenie pracowitego dnia, z prośbą o opiekę na nadchodzącą noc, zauważył o. Carmelo z San Giovanni in Galdo. Ojciec Pio, leżąc w łóżku, miał wzrok przykuty do obrazu Najświętszej Maryi Panny, umieszczonego na ścianie. Wpatrzony był w Maryję jak dziecko, które czeka na pocałunek i czuły gest swojej mamy na dobranoc.

Miłość do Matki Najświętszej Ojciec Pio łączył z wielką czcią dla św. Józefa. Współbracia zaświadczyli, że bardzo często modlił się przed jego wizerunkiem znajdującym się na werandzie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję