Reklama

Niedziela Małopolska

Rajbrot

Ich parafia tętni życiem

    Nasza parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajbrocie tętni życiem przez cały rok. Jednak szczególnie ożywia się przy okazji Świąt Bożego Narodzenia.

2022-01-11 10:43

Archiwum strony MŁODZIEŻ PARAFII RAJBROT

W życie parafii angażuje się młodzież pod kierunkiem ks. Krzysztofa Jankowskiego

W życie parafii angażuje się młodzież pod kierunkiem ks. Krzysztofa Jankowskiego

    Z tym czasem związane są akcje angażujące wiele osób. Sprzyjają one pełniejszemu otwarciu na Boga i drugiego człowieka. Najważniejszą akcją jest PACZKA OD SERCA. W pierwszej połowie grudnia w sklepach naszej parafii prowadzona jest zbiórka produktów spożywczych i środków czystości. Z zebranych darów kompletowane są paczki, które tuż przed Wigilią młodzież przekazuje najbardziej potrzebującym rodzinom naszej parafii. To najcenniejsza z naszych akcji, ponieważ pomaga ona przeżyć pełniej i spokojniej święta najbardziej potrzebującym.

    Trudno sobie wyobrazić świąteczne przygotowania bez pierniczków! Dlatego na kilka dni przed świętami młodzież spotyka się, aby wspólnie ozdobić i zapakować pierniczki, które później są sprzedawane. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wakacyjne wyjazdy młodych zaangażowanych w życie parafii.

Reklama

    Zadaniem młodzieży jest zorganizowanie zewnętrznej oprawy świąt Bożego Narodzenia. Grupa przygotowuje misterium bożonarodzeniowe, wystawiane przed Pasterką. Młodzież czuwa nad świątecznym wystrojem kościoła oraz szopką. W tym roku szopka usytuowana przy ołtarzu ma podkreślać łączność tajemnicy Eucharystii i Bożego Narodzenia.

    Okres Bożego Narodzenia ubogacają koncerty kolęd w wykonaniu naszych najmłodszych parafian: przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej i jej absolwentów. Jak co roku naszą tradycją stało się również spotkanie opłatkowe zarówno dla grup młodszych, jak i starszych . Nie zapominamy też o wsparciu misyjnej działalności Kościoła, włączając się w Kolędę Misyjną.

    Wszystkie aktywności, które podejmujemy, prezentujemy na facebookowej stronie MŁODZIEŻ PARAFII RAJBROT.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek wyznaje: tęsknię za wychodzeniem na ulice

2022-01-15 14:33

[ TEMATY ]

papież Franciszek

pixabay

Franciszek wyznał, że brakuje mu spotkań z ludźmi i wychodzenia na ulice, tak jak robił to w Buenos Aires, chodząc od jednej parafii do drugiej. Papież napisał o tym w krótkim liście do hiszpańskiego dziennikarza, który przypadkowo uwiecznił go, gdy z winylową płytą pod pachą, wychodzi ze sklepu muzycznego w centrum Rzymu.

„Nie mogę zaprzeczyć, że był to prawdziwy pech, iż mimo zachowania wszelkich środków ostrożności dziennikarz czekał na taksówkę właśnie pod tym sklepem” – pisze Ojciec Święty do Javiera Martíneza Brocala. Po tym, jak zdjęcie Franciszka przed sklepem muzycznym obiegło cały świat, szef Rome Reports napisał do niego, że jest mu przykro, iż człowiek tak kochający wolność zmuszony jest siedzieć w czterech ścianach, ponieważ za każdym razem, gdy gdzieś wyruszy, wyłapują go media. Całą tę pechową sytuację Ojciec Święty spuentował z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru stwierdzając, że: „na tym polega powołanie dziennikarskie, nawet jeśli oznacza to postawienie Papieża w trudnej sytuacji”.

CZYTAJ DALEJ

Boski plan miłości

2022-01-11 08:37

Niedziela Ogólnopolska 3/2022, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Kiedy człowiek spotyka człowieka, to dokonuje się... objawienie. Tak, jedna osoba jakoś objawia, czyli odsłania siebie drugiej osobie – przez to, co mówi, jakie wykonuje gesty, jak słucha. Dobrze, kiedy treść naszego wzajemnego „objawiania” jest piękna i dobra – wyraża dobroć, miłość i życzliwość. Niestety, wiemy, że różne treści wychodzą z nas podczas spotkań, w niezliczonych interakcjach – np. w rodzinie, przyjaźni, koleżeństwie, przestrzeni oplatających nas mediów społecznościowych. Można rzec – bezmiar wzajemnych obdarowań..., ale i dżungla negatywnych emocji, złowrogich komunikatów, wyrafinowanych manipulacji i uwiedzeń.

CZYTAJ DALEJ

Festiwal kolędniczo-jasełkowy w Krzeszowie

2022-01-16 19:36

ks. Waldemar Wesołowski

To wydarzenie, podczas którego dzieci, młodzież i dorośli dzielili się swoimi talentami, sławiąc narodzenie Jezusa.

Na scenie Domu Kultury zaprezentowały się grupy jasełkowe, soliści, zespoły muzyczne, grupy teatralne i orkiestra dęta, w sumie 22 wykonawców. Niestety, ze względu na pandemię, nie dotarli goście z Niemiec i z Czech. Jak zwykle, jury miało pełne ręce roboty, a wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Jednak wszyscy wykonawcy mogą uważać się za zwycięzców, ponieważ zaprezentowali wysoki poziom przygotowania i wykonania swoich przedstawień.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję